Pożar pustostanu groził kamienicom

11 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, jaki wybuchł w opuszczonej kamienicy w centrum Łodzi. Zagrożone były dwie pobliskie kamienice, ale pożar został już opanowany. Film oraz zdjęcia z miejsca pożaru otrzymaliśmy od internauty podpisującego się nickiem @Lysy.

W sprawie emerytur "piłka jest ciągle w grze"

- Duda zdaje sobie sprawę z tego, że piłka jest ciągle w grze. Dopiero teraz ten projekt wchodzi do Sejmu - powiedziała w rozmowie z TVN24 socjolożka Jadwiga Staniszkis oceniając piątkową debatę w Sejmie na temat referendum emerytalnego. - Mam nadzieję, że sprawa skończy się kompromisem 65 lat dla kobiet z możliwością wyboru 62 lat - dodał profesor.

Zamiast misji zagranicznych "większe skupienie na obronie"

- Te ćwiczenia były bardzo ważne, ponieważ rozpoczęły realizację priorytetu, który wiążemy z czasem zakończenia naszych misji zagranicznych - powiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, który pojawił się w sobotę na poligonie w Świętoszowie podczas ostatniego etapu ćwiczeń wojskowych "Borsuk 12". Minister dodał, że w roku 2015 jest "mało prawdopodobny udział Polski w takich misjach". W manewrach wzięły udział dwie kompanie czołgów - polska i niemiecka, oraz artyleria i śmigłowce bojowe.

Majewski: W pewnym sensie pomogłem Wildersowi

- Ja tylko mu w pewnym sensie pomogłem - stwierdził w rozmowie we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Szymon Majewski, który za sprawą swojego programu rozrywkowego doprowadził do zablokowania antyimigranckiego portalu, założonego przez holenderską Partię na Rzecz Wolności (PVV).

Wypadek na poligonie. Zapaliła się polska armatohaubica

"Na poligonie w Świętoszowie (woj. lubuskie), podczas ćwiczeń wojskowych Borsuk 12, zostało rannych trzech żołnierzy" – poinformował nas przed godz. 10 jeden z internautów. Informację potwierdza mjr Szczepan Głuszczak, szef sekcji prasowej 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Jak dodaje, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zajrzyj do wnętrza warszawskiego "koloseum"

Z dachu starego zbiornika warszawskiej gazowni można zobaczyć nitki podmiejskich pociągów. W środku jest tak cicho, że stojąc na szczycie można usłyszeć furkot skrzydeł gołębi chodzących po dnie. Stołeczne "koloseum" mogłoby być jedną z największych atrakcji miasta. Obecnie jest jedynie zbytkiem, który niszczeje.

"Chmielu" od "Szkatuły" w rękach CBŚ

Brytyjska policja we współpracy z CBŚ zatrzymała 30-letniego Michała Ch. ps. Chmielu, który działał w gangu "Szkatuły". Ta zorganizowana grupa przestępcza, rozbita w 2008 roku, specjalizowała się w zabójstwach, wymuszeniach haraczy, uprowadzeniach oraz obrocie narkotykami.

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

Od niedzieli 1 kwietnia nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Zmiany dotyczą m.in. pociągów kursujących na trasach Warszawa-Łódź, Kraków-Przemyśl czy Warszawa-Trójmiasto.

Ślepe kamery swingów. "Wszystkie do wymiany"

Motorniczowie warszawskich swingów skarżą się, że montowane w nich kamery nie działają. Zarejestrowanego obrazu nie da się odtworzyć, choć mógłby być cennym dowodem na przykład w trakcie ustalania przyczyn kolizji na torach. Jak donosi miesięcznik wydawany przez związkowców Tramwajów Warszawskich, "Przecinak", planowana jest wymiana wszystkich urządzeń.

Prywatne szkoły przetrwają?

Prywatne uczelnie mogą niebawem nie mieć chętnych do studiowania. Nadciągające demograficzne tsunami sprawi, że studentów będzie dokładnie tyle, ile miejsc na bezpłatnych uczelniach publicznych. Czy te płatne będą miały wtedy rację bytu?

"Godzina dla Ziemi" zgasi światło

Dziś o godz. 20.30 na całym świecie - w każdej strefie czasowej o tej samej porze - uczestnicy akcji WWF "Godzina dla Ziemi" zgaszą światło. Chcą w ten sposób wyrazić poparcie dla ochrony klimatu na naszej planecie. W Polsce wyłączenie światła zapowiedziało ponad 40 miast.

Polskie uczelnie daleko w tyle za światowymi

Polskie uczelnie państwowe egzystują na peryferiach światowej nauki. Tak można sądzić studiując coroczne rankingi najlepszych uniwersytetów świata. W czołówce próżno bowiem szukać naszych szkół wyższych.

"To jest krzyż, który ludzi połączy"

W piątek dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał. Za rok pomnik ofiar katastrofy będzie już stał w Smoleńsku. To będzie dwumetrowy mur, miejscami popękany, z nazwiskami wszystkich ofiar katastrofy i symbolami - brzozy, kamienia i krzyża. Czy ten pomnik będzie łączył, czy znów dzielił? W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu na projekt pomnika.

"Mamo, jeszcze poczekam"

Wbrew zapowiedziom mediów, jeszcze nie urodziła, nie zabrakło jej też podczas głosowania ws. referendum emerytalnego. Ciężarna posłanka PO, Agnieszka Pomaska, choć prawdopodobnie bliska już rozwiązania, w Sejmie pojawiła się w koszulce z napisem na brzuchu: "Mamo, jeszcze poczekam".

"Padły strony sądów". Anonimowi się budzą?

Członkowie grupy Anonymous znów przypominają o swoim istnieniu. "Padły strony sądów" - pisali w piątek po południu na Kontakt 24 internauci. Przez jakiś czas nie działały także m.in. strony Narodowego Funduszu Zdrowia i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

"Zerwę z Kwaśniewskim, jeśli przyłożył rękę do więzień CIA"

Janusz Palikot, znany z głębokiego szacunku, jakim darzy Aleksandra Kwaśniewskiego, zapowiedział, że jeśli się okaże, że ponosi on odpowiedzialność za powstanie w Polsce tajnych więzień CIA, zerwie jakiekolwiek układy polityczne z nim oraz "z każdym, kto przyłożył do tego rękę". Jak dodał, nawet dla Kwaśniewskiego "nie ma taryfy ulgowej".

Jest zarzut za wypadek pod Żywcem

Kierowca ciężarówki, która w środę wieczorem w Przybędzy koło Żywca zderzyła się z busem, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym – dowiedziała się TVN24. W wypadku zginęło 8 górników wracających z pracy w kopalni Wesoła w Mysłowicach. Kierowcy ciężarówki grozi kara do 8 lat więzienia. Mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego.

"Fakt" musi przeprosić za "eurolenia"

Dziennik "Fakt" musi przeprosić europosła Solidarnej Polski Jacka Kurskiego za artykuł na jego temat z 2010 r. pt. "Najbardziej leniwy poseł w Europie". Gazeta napisała m.in., że polityk opuścił prawie połowę dni pracy w Parlamencie Europejskim.

Ukradli mu wózek, stracił samodzielność

Choruje na porażenie mózgowe, mimo to studiuje, pracuje, działa w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych. A wszystko to, dzięki możliwości samodzielnego poruszania się, jaką Michałowi Fitasowi gwarantował wózek elektryczny. Dwa dni temu wózek skradziono. Michał, którego nie stać na nowy sprzęt, teraz uzależniony jest od pomocy innych. Wózka szuka policja, znajomi z klubu piłkarskiego i przyjaciele.

Krajobraz po związkowcach

Cisza, spokój i śmieci - tak wygląda teren przed Sejmem, na którym od środy zbierali się protestujący przeciwko reformie emerytalnej. Po piątkowej kulminacji przyszedł czas na porządki.

PiS i SP chcą ukarania Donalda Tuska za "pętaka"

Solidarna Polska zapowiedziała skierowanie do komisji etyki wniosku o ukaranie Donalda Tuska za wypowiedź pod adresem szefa "S" Piotra Dudy, w której użył słowa "pętak". Wniosek do komisji w tej sprawie złożyło już PiS. Premier podkreślił, że określenie "pętak" nie odnosiło się do Dudy.

"Nie chciałem, by Kaczyński dowiedział się o śmierci brata z mediów"

- Chciałem, aby Jarosław Kaczyński nie dowiedział się o śmierci prezydenta, swojego brata z mediów, tylko od państwa polskiego - tak Radosław Sikorski wyjaśnił fakt, że dzwoniąc do byłego premiera, poinformował, że najprawdopodobniej katastrofy nikt nie przeżył. - Dzieliłem się z nim moimi przypuszczeniami na podstawie skrawków informacji, które do mnie docierały. Nie chciałem stwarzać złudnych nadziei - mówił.

"Twardy jestem chłopak ze Śląska"

- Nie wolno w taki sposób, naprawdę trzeba ważyć słowa, być odpowiedzialnym - w ten sposób szef "Solidarności" Piotr Duda komentował wypowiedź premiera Donalda Tuska, który podczas debaty o reformie emerytalnej użył słowa "pętak". Lider związkowców zaznaczył jednak, że za te słowa nie gniewa się na szefa rządu. - Twardy jestem chłopak ze Śląska, nie takie rzeczy my tam se godomy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Jarosław Kaczyński: nagrania niczego nie wyjaśniają

- Te nagrania niczego nie wyjaśniają. Stwierdzenie czyjejkolwiek śmierci nie może nastąpić na podstawie słów, że widać coś ze 150 metrów, a już na pewno nie można tego stwierdzić w przypadku śmierci prezydenta - powiedział Jarosław Kaczyński, odpowiadając na nagrania rozmów ministra Radosława Sikorskiego opublikowane przez MSZ.

Pod Sejmem pustki. Związkowcy jadą do domu

Po głośnym "oblężeniu" Sejmu w stolicy zostały już tylko korki. Związkowcy, nie czekając na głosowanie nad wnioskiem NSZZ "Solidarność" o przeprowadzenie referendum ws. wieku emerytalnego, opuścili już Wiejską i zmierzają do autokarów. Według policji, manifestacja zgromadziła około 13-15 tysięcy protestujących.

Nowy most, nowy przystanek - zdemolowany

W sobotę most Marii Skłodowskiej-Curie lśnił nowością. Warszawiacy nie zdążyli się jeszcze nacieszyć nową przeprawą, kiedy pojawili się na niej wandale. Zdjęcie zdemolowanego przystanku autobusowego dostaliśmy na Kontakt 24.

Motocykliści pojadą A4 za pół stawki

Od 1 kwietnia motocykliści zapłacą o połowę mniej niż kierowcy samochodów za przejazd autostradą A4 między Katowicami a Krakowem. Obniżenie stawki udało im się wynegocjować po kilkuletnich staraniach. Od niedzieli za każdy pokonany kilometr zapłacą 12 groszy netto.

Speckomisja chce zbadania przecieku ws. więzień CIA

Wszczęcia postępowania ws. przecieku ze śledztwa dotyczącego domniemanych więzień CIA domaga się od prokuratora generalnego sejmowa komisja do spraw służb specjalnych. Posłowie poprosili też premiera o interwencję. Prokuratura Generalna potwierdziła otrzymanie pisma i zapewniła, że zostanie ono rozpatrzone.

Dwulatek chodzi dzięki niezwykłej protezie

Dwuletni Maciek urodził się bez lewego podudzia. Do tej pory chłopiec raczkował, ale wypracowany przez niego sposób groził uszkodzeniem pozostałej kończyny. Dzięki naukowcom z Politechniki Białostockiej, którzy skonstruowali unikatową protezę, Maciek będzie mógł chodzić i ma szansę na normalne życie.