"Nie ma skutecznego mechanizmu ochrony przed terroryzmem. Jedynie zakaz wyjazdu"

Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznym świecie. Myślę, że jest konieczność poważnej rozmowy na temat zakazów wyjazdów do krajów zagrożonych atakami - bez wprowadzenia stosownych przepisów w tym zakresie turyści zawsze będą wyjeżdżali do tych krajów - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.

"Beata Szydło odpowie na propagandowe hasło Ewy Kopacz"

Program dla Śląska, który we wtorek na wyjazdowym posiedzeniu ma przyjąć rząd, to tylko zabieg przed jesiennymi wyborami - ocenił w "Jeden na jeden" Marcin Mastalerek, rzecznik PiS. - Beata Szydło odpowie na propagandowe hasło Ewy Kopacz o sercu przemysłowym Polski - dodał.

Kryzys grecki wzmocni strefę euro. "Europa boi się Grexitu, ale nie drży"

1 lipca 1990 r., dokładnie ćwierć wieku temu, marka zachodnioniemiecka świętowała prawdopodobnie swój największy sukces: w tym dniu pieniądz Niemiec Zachodnich stał się oficjalną walutą Niemiec Wschodnich. Wprowadzenie Deutschmarki w dawnym NRD było przesądzone w wyniku kompletnego bankructwa enerdowskiego państwa. Marka zachodnioniemiecka, teraz już niemiecka, stała się najsilniejszym pieniądzem Europy. Dlatego w obawie przed marką, równolegle ze zjednoczeniem Niemiec zdecydowano, że marka musi zostać zastąpiona jednolitą walutą europejską.

GfK: Ponad 40 proc. dla PiS. Platforma mocno w dół

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, najwięcej głosów otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską i Polską Razem (43 proc.) - wynika z badania preferencji partyjnych przeprowadzonego przez GfK. Na PO chce głosować 29 proc. respondentów. W Sejmie znalazłoby się także ugrupowanie Pawła Kukiza.

5-osobowa rodzina z Donbasu zamieszka w Nowym Sączu

Kolejna rodzina ewakuowana w styczniu z Donbasu opuściła ośrodek Caritas w Rybakach. Małżeństwo z trójką dzieci zamieszka w Nowym Sączu. W poniedziałek otrzymało klucze do swojego nowego mieszkania, które zostało przekazane przez fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko". MSW zapewniło, że pozostałe rodziny opuszczą ośrodek do 13 lipca, mają już propozycje mieszkań i pracy.

Minister edukacji: pytanie o 6-latków jest za nami

Reforma wprowadzająca obowiązek szkolny dla 6-latków stała się faktem, taką decyzję podjęła swego czasu większość parlamentarna, to trzeba uszanować – tak minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska odniosła się do postulatu PiS, by kwestię tę rozstrzygnąć w referendum. Jeszcze w tym tygodniu wiceprezes PiS, kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło chce się spotkać z inicjatorami referendów m.in. ws. obowiązku szkolnego 6-latków.

Polacy wracają z Tunezji. "Nie ma się czego bać" vs. "ten kraj nie jest przyjazny"

W ciągu ostatnich 24 godzin tylko z Susy wyjechało ok. 3 tys. zagranicznych turystów. Sytuacja Polaków wypoczywających nad Morzem Śródziemnym jest różna: część biur podróży przeprowadza ewakuację i podstawia samoloty, inne każą turystom czekać do końca turnusu. Powracającym z Tunezji towarzyszył specjalny wysłannik TVN24 Wojciech Bojanowski, a na miejscu w Susie jest Michał Tracz.

49 osób z podejrzeniem zatrucia w szpitalu. Obóz zawieszony

W związku z podejrzeniem zatrucia pokarmowego w poniedziałek rozwiązano młodzieżowy letni obóz Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Gorzewie pod Gostyninem (Mazowieckie). Przebywało tam 319 osób. W niedzielę 49. uczestników obozu z objawami zatrucia trafiło do 7 szpitali.

Akt oskarżenia za korupcję w MSWiA gotowy. Nie ostatni w wielkiej aferze

Jest gotowy akt oskarżenia w jednej z największych korupcyjnych afer w historii Polski - dowiedział się portal tvn24.pl. Prokuratorzy oskarżają w sumie osiem osób. O przyjęcie łapówek o wartości niemal 3 mln złotych byłego dyrektora w komendzie głównej policji i ministerstwie spraw wewnętrznych, o pranie brudnych pieniędzy jego rodzinę. Menedżer z koncernu HP i Oracle jest natomiast podejrzany o wręczenie korzyści majątkowych.

Sikorski: wystarczy jeden koszarowy dowcip przy kielichu i eliminują cię z życia publicznego

- Ja grzecznym chłopcem nie byłem. Ani za komuny, ani w Afganistanie, ani w Angoli, ani wśród żołnierzy w MON. Więc jeżeli teraz standardem jest, że niezależnie od tego, co zrobiłeś, co potrafisz i jakie masz dokonania, wystarczy jeden koszarowy dowcip przy kielichu i eliminują cię z życia publicznego, to obawiam się, że ta cena jest zbyt wysoka - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" Radosław Sikorski.

Przegląd prasy. Jarosław Kaczyński: nie porównuję się do marszałka Piłsudskiego

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" zapowiada poważną reformę wymiaru sprawiedliwości po objęciu władzy. - Będziemy chcieli wprowadzić jawność oświadczeń majątkowych sędziów i prokuratorów - mówi były premier. Zdradza szczegóły wyboru kanydatów PiS na prezydenta i premiera. Mówi też o własnych politycznych ambicjach.

"Zdecydowano, że trzeba go uciszyć, bo to jedyny sposób, żeby nie ujawnił swojej wiedzy"

- Z ustaleń świadków wynika, że Ziętarę najpierw próbowano przekupić, później próbowano go przestraszyć. W czerwcu 1992 zapadła decyzja, że trzeba go uciszyć - mówił we "Wstajesz i wiesz" Krzysztof Kaźmierczak, współautor książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa". Jak dowiedziała się TVN24, jest akt oskarżenia ws. zabójstwa poznańskiego dziennikarza śledczego.

"Świat jest niebezpieczny, po coś te komunikaty MSZ są"

- Rzecznik Polskiej Izby Turystyki powiedział, że w sumie nic w Tunezji nie było do przewidzenia. Tak nie można mówić. Jeżeli był tak stanowczy komunikat MSZ, to ktoś to przewidywał, biura podroży powinny się z tym liczyć - mówił we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 radca prawny Piotr Cybula.