- Musiałby być jakiś kataklizm - odpowiedział w "Faktach po Faktach" Mirosław Drzewiecki (PO), pytany o to, czy Bronisław Komorowski mógłby przegrać kolejne wybory prezydenckie. Jak ocenił, obecny prezydent dobrze sprawuje władzę i miałby szansę wygrać nawet w pierwszej turze. - Nie patrzcie na procenty, ale na to, jak ta prezydentura powinna wyglądać - zaapelował do PO Marek Siwiec (Twój Ruch).

- Niewielka grupa działaczy Porozumienia Zielonogórskiego próbuje dzisiaj szantażować i grać bezpieczeństwem pacjentów - powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu z lekarzami minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Rozmowy resortu z działaczami PZ ws. finansowania placówek podstawowej opieki zdrowotnej w w 2015 r. zakończyły się fiaskiem. Minister podkreślił, że PZ przedstawiło żądania, na które resort nie mógł się zgodzić.

Misja MSZ, która w drugi dzień świąt wyruszyła na wschodnią Ukrainę, zbierała informacje i przygotowywała pomoc dla osób polskiego pochodzenia - powiedział w poniedziałek rzecznik resortu Marcin Wojciechowski. - Jesteśmy zdeterminowani, żeby udzielić im pomocy - zapewnił. Według nieoficjalnych informacji, do ewakuacji Polaków z Donbasu ma dojść 7 stycznia, w ostateczności trzy dni później.

- To jego psy ciężko pogryzły 57-latkę - twierdzą prokuratorzy i stawiają zarzuty 61-latkowi ze Skierniewic. Mężczyzna może trafić za kratki na trzy lata, bo - zdaniem śledczych - źle zabezpieczył należące do niego zwierzęta. Chociaż do dramatu doszło prawie trzy miesiące temu, to pogryziona przez psy kobieta wciąż przebywa w szpitalu. Podejrzany nie przyznaje się do winy i nie chce składać wyjaśnień.

Na zawodach sportowych walczy z rywalami, na co dzień walczy o ludzkie życie. Zbigniew Bródka, złoty medalista z ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich włączył się w kampanię "Nie dla czadu". W klipie przygotowanym przez ministerstwo spraw wewnętrznych najsłynniejszy polski strażak apeluje: "Nie daj szans cichemu zabójcy".

- My tej drogi nie będziemy odśnieżać, bo nas nie stać - mówią przedstawiciele samorządów w woj. łódzkim, którzy od kilku miesięcy muszą utrzymywać dawną drogę krajową nr 14. "Czternastka" została drogą gminną, bo w okolicy otwarto dwie drogi ekspresowe. Już wcześniej gminy narzekały na ten kosztowny "spadek", ale koszty odśnieżania sprawiły, że niektórym skończyła się cierpliwość.

Finał reorganizacji sądów rejonowych. Od stycznia przywróconych zostaje 41 sądów, które przed dwoma laty - w wyniku "reformy Gowina" - zostały zniesione i przekształcone w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Kolejne 34 zostaną przywrócone od lipca.