W Poznaniu śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował przy markecie budowlanym na Winogradach. Przyczyną miał być brak wolnych karetek. - Ratownicy przesiedli się do wozu straży pożarnej i udali się po pacjenta – podaje reporter Kontakt24, który nadesłał nagranie z akcji.

Spacerująca w lesie kobieta zauważyła powieszonego na drzewie psa. Od razu wezwała policję. Funkcjonariusze po kilku dniach zatrzymali w tej sprawie 59-latka i 52-latkę. - Policjanci ustalili, że właścicielka zwierzęcia zapłaciła mężczyźnie i nakłoniła go do zabicia jej psa – informuje sierżant sztabowy Karol Kościuk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Akademia Sztuki Wojennej zorganizowała w połowie marca ćwiczenia dla ponad 200 osób. Zajęcia nie zostały od razu przerwane mimo stwierdzenia zakażeń koronawirusem wśród studentów - ustalił tvn24.pl. Rzecznik uczelni potwierdził, że doszło do dziewięciu zakażeń, ale zapewnił, że reżim sanitarny był zachowany, a ćwiczenia były niezbędne "dla osiągnięcia celów dydaktycznych".