Pytanie w "Milionerach" o to, czego nie wolno malować farbą kryjącą

Najnowsze

Autor:
ad,
paj
Źródło:
Milionerzy TVN

Czego przez wzgląd na bezpieczeństwo nie wolno malować farbą kryjącą? Gipsowych ścian, metalowego ogrodzenia, drewnianej drabiny czy może mebli ze sklejki? Z takim pytaniem w "Milionerach" musiał zmierzyć się pan Mateusz Piskozub z Wejherowa. Za poprawną odpowiedź mógł zdobyć 20 tysięcy złotych.

Wcześniej uczestnik odpowiadał między innymi na pytania o herb Rosji, bohaterów wiersza Juliana Tuwima czy o to, w jakim języku "Lenkas" oznacza "Polaka". Podczas swojej gry pan Mateusz tylko raz wykorzystał koło ratunkowe - o pomoc poprosił publiczność. Do pytania za 20 tysięcy podszedł więc z dwoma kołami ratunkowymi. 

Czego przez wzgląd na bezpieczeństwo nie wolno malować farbą kryjącą? 

A: gipsowych ścian B: metalowego ogrodzenia  C: drewnianej drabiny  D: mebli ze sklejki 

Gracz nie był pewien poprawnej odpowiedzi. Zdecydował się wykorzystać koło ratunkowe - telefon do przyjaciela - i zadzwonił do swojej mamy. Pani Urszula również nie wiedziała, która z opcji jest poprawna.

Aby nie ryzykować, pan Mateusz zdecydował się na użycie drugiego koła ratunkowego - tym razem było to pół na pół. Po odrzuceniu dwóch opcji gracz został z wyborem pomiędzy "drewnianą drabiną" a "meblami ze sklejki".

Ostatecznie, zdecydował się postawić na odpowiedź C. Był to poprawny wybór. 

Drewniana drabina - dlaczego nie należy jej malować farbą kryjącą? 

To, że drewnianej drabiny nie można malować farbą kryjącą, wynika z przepisów BHP. Farba mogłaby "ukryć ewentualne wady drewna" i stworzyć zagrożenie dla używającej jej osoby. 

Źródło: Milionerzy TVN

Autor:ad, paj

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN