Najnowsze

Alan White nie żyje. Perkusista związany był z grupą Yes, nagrywał z Johnem Lennonem i George'em Harrisonem

Najnowsze

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl
Muzycy w mediach społecznościowych żegnają Alana White'a
Muzycy w mediach społecznościowych żegnają Alana White'a
wideo 2/2
Muzycy w mediach społecznościowych żegnają Alana White'a

Alan White - perkusista od 1972 roku związany z grupą Yes - zmarł w wieku 72 lat. Informację przekazała rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych. Swój hołd zmarłemu artyście oddało w internecie wielu muzyków.

W wieku 72 lat zmarł Alan White - perkusista związany z brytyjską grupą Yes. Informację o śmierci muzyka przekazali w mediach społecznościowych jego najbliźsi. "Alan White, nasz ukochany mąż, tata i dziadek, zmarł w wieku 72 lat w swoim domu w Seattle 26 maja 2022 roku po krótkiej chorobie. W ciągu swojego życia i trwającej sześć dekad kariery Alan był kimś więcej dla wielu ludzi: gwiazdą rocka dla fanów na całym świecie, kolegą z zespołu dla nielicznych oraz dżentelmenem i przyjacielem dla wszystkich, którzy go spotkali" - brzmi fragment opublikowanego oświadczenia.

Artyści żegnają legendarnego muzyka

W mediach społecznościowych gwiazdy oddają hołd muzykowi. "Alan White był wspaniałym perkusistą, który stanowił istotną część brzmienia albumów "Imagine", "Instant Karma!" i wielu innych nagrań. Zawsze był łagodny, miły i miał dobry humor. Byliśmy szczęśliwi, że był częścią naszej rodziny" - napisała na Facebooku Yoko Ono, wdowa po zamordowanym w 1980 roku Johnie Lennonie.

"Alan był dobrym przyjacielem i będzie go nam wszystkim brakowało. Przez lata byłem z Alanem na wielu wycieczkach. Będę tęsknił za naszymi rozmowami, a przede wszystkim za nim. Moje myśli i miłość kieruję do całej jego rodziny" - przekazał Carl Palmer, członek rozwiązanej w 2010 roku grupy Emerson, Lake and Palmer.

"Wiadomość o śmierci Alana White'a wprawiła mnie w absolutne osłupienie. Oczywiście jego gra z Yes przez ostatnie 50 lat miała na mnie ogromny wpływ, ale również jego gra z Johnem Lennonem i George'em Harrisonem. Przez ostatnie około 30 lat miałem zaszczyt zaprzyjaźnić się z nim, jeździliśmy razem w trasy i spędzaliśmy razem wiele czasu. Składam najszczersze kondolencje jego żonie Gigi, rodzinie i wszystkim w obozie Yes" - poinformował na Facebooku Mike Portnoy, perkusista przez lata związany z grupą Dream Theater.

"Z szokiem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci starego przyjaciela Alana White'a, perkusisty Yes, Johna Lennona, Plastic Ono Band i wielu innych zespołów" - przekazał na Twitterze Chris Slade, perkusista związany na przestrzeni lat z takimi zespołami jak AC/DC czy Uriah Heep.

Alan White - na scenie od kilkudziesięciu lat

Alan White w 1972 roku dołączył do brytyjskiej grupy Yes. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych perkusistów w historii muzyki. Na przestrzeni lat współpracował z takimi artystami, jak John Lennon, Eric Clapton, George Harrison czy też Joe Cocker. W ostatnim czasie grupa Yes przygotowywała się do trasy z okazji 50. albumu – "Close to the Edge". Muzycy o śmierci perkusisty poinformowali w mediach społecznościowych. "Z głębokim smutkiem informujemy, że Alan White, ukochany perkusista i przyjaciel od 50 lat, zmarł w wieku 72 lat po krótkiej chorobie. Wiadomość ta zszokowała i wprawiła w osłupienie całą rodzinę YES. Alan z niecierpliwością czekał na nadchodzącą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, aby uczcić 50. rocznicę współpracy z YES i ich kultowy album 'Close To The Edge', na którym Alan rozpoczął swoją przygodę z YES w lipcu 1972 roku" - poinformowali w oświadczeniu.

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości