Najnowsze

Najnowsze

Turcja: osiągnęliśmy z USA zrozumienie w sprawie Manbidżu

Turcja i Stany Zjednoczone osiągnęły zrozumienie, ale nie całkowite porozumienie w sprawie Manbidżu oraz pozostałych terytoriów kontrolowanych przez kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) na północy Syrii - powiedział w środę szef tureckiego MSZ Mevlut Cavusoglu.

Neumann: Ministrowie PO szli do rządu dla pracy. PiS poszło po kasę

Pazerność i chciwość polityków Prawa i Sprawiedliwości ludziom się najzwyczajniej w świecie nie podoba - stwierdził w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl poseł i przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann, pytany o nagrody przyznane ministrom. Zapewnił, że Platforma Obywatelska nigdy nie nagradzała ministrów, tylko urzędników.

German Marshall Fund na "czarnej liście" Rosji

Ministerstwo sprawiedliwości Rosji poinformowało w środę, że umieściło amerykańską organizację pozarządową German Marshall Fund na liście organizacji, których działalność jest zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Zaczynali od "napadów w białych rękawiczkach". "Karatecy" podejrzani o zabójstwo byłego premiera

Dariusz S., Marcin B. oraz Robert S., nowi podejrzani w sprawie zabójstwa Piotra Jaroszewicza i jego żony, to znani policji przestępcy z tak zwanego gangu karateków. Karatecy, bo trenowali razem tę dyscyplinę, zanim w latach 90. zajęli się rozbojami i kradzieżami. Grasowali w całej Polsce. Włamywali się do domów, kradli, swoje ofiary krępowali, ale nie byli brutalni. Do czasu. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Sprawa zabójstwa byłego premiera. Jest przełom?

Tajemnica śmierci premiera Jaroszewicza na razie nadal jest tajemnicą, choć przed tygodniem minister Ziobro ogłosił wielki przełom w tej sprawie. Przy okazji innego śledztwa zatrzymano ludzi, którzy mieli sami przyznać się zabójstwa byłego premiera. Czy poza ich zeznaniami są na to jakieś dowody? Tego prokuratorzy nie ujawnią, ale ich szef jest pewien, że tym razem "to nie pudło". Ponieważ takie stanowcze zapewnienia Zbigniew Ziobro składał już kiedyś na wyrost w innych sprawach, Arkadiusz Wierzuk pyta, czy rzeczywiście jesteśmy bliżej poznania prawdy.

Parlament przyjmie rezygnację Kuczynskiego

Kongres Republiki (parlament) Peru przyjmie w czwartek rezygnację prezydenta Pedro Pablo Kuczynskiego. W piątek wiceprezydent Martin Vizcarra zostanie zaprzysiężony jako nowy szef państwa - poinformował w środę przewodniczący parlamentu Luis Galaretta.

Wysokie nagrody w rządzie. Tłumaczenia Beaty Kempy

Nagrody dla ministrów i wiceministrów znów w centrum uwagi. Tym razem za sprawą Beaty Kempy i jej wywiadu, w którym broniła nagrodzonych urzędników za rządów Beaty Szydło, tak bardzo, że uwagę skierowała na nagrody przyznawane przez rząd Donalda Tuska. Problem w tym, że w drugim przypadku minęła się z prawdą. Maciej Warsiński.

Dwa posiedzenia komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej odwołane

We wtorek odwołano komisję w sprawie katastrofy smoleńskiej, a w środę pytano o powód. Opozycja nie ma wątpliwości, że to dowód na to, że PiS nie chce podpisywać się pod teorią Antoniego Macierewicza dotyczącą katastrofy smoleńskiej, a konkretnie wybuchu. O powodach i końcowym raporcie Arleta Zalewska.

Lobby węglowe pisze do premiera

Lobby węglowe pisze list do premiera Morawieckiego. Chce wstrzymania polityki antysmogowej. Zamiast parametrów dla węgla i nowoczesnych kotłów proponuje filtry na komin. Ekolodzy nie mogą uwierzyć, bo sytuacja jest dla nich kuriozalna. O nierównej walce Łukasz Wieczorek.

Akt oskarżenia w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

Jest decyzja prokuratury w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Oskarżeni - byli już policjanci - nie będą odpowiadać za nieumyślne spowodowanie śmierci mężczyzny, czego domagała się rodzina. Odpowiedzą za przekroczenie uprawnień oraz fizyczne i psychiczne znęcanie się nad 25-latkiem. Przemysław Kamiński.

Odwołano posiedzenia komisji w sprawie projektu "zatrzymaj aborcję"

Co dalej z projektem "zatrzymaj aborcję"? Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka dała zielone światło. Projekt miał trafić do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, ale ta odwołała środowe i czwartkowe posiedzenia. Zwolennicy zaostrzenia prawa antyaborcyjnego nie mają wątpliwości: to gra na zwłokę. Ta akurat jest na rękę tym wszystkim, którzy chcą utrzymać obowiązujący dotychczas kompromis. Dziś po raz kolejny wyrazili głośno swoje zdanie w proteście. Przez moment spokojnie nie było, doszło nawet do przepychanek z policją. Maria Mikołajewska.

"Powstanie Unia dwóch prędkości"

- Teraz pójdziemy w kierunku, w którym społeczeństwo wybierze te siły polityczne, które chcą głębszej integracji albo będzie dalej, konsekwentnie głosowało na PiS i wtedy o żadnej głębszej integracji z Unię Europejską nie ma mowy - ocenił w programie "Tak jest" w TVN24 profesor Antonii Dudek. Razem z Tomaszem Nałęczem odniósł się do wypowiedzi szefa MSZ Jacka Czaputowicza, w którym minister wskazał główne kierunki polityki zagranicznej rządu.

Strzembosz: Sąd Najwyższy miał bardzo wysoki autorytet, teraz może go stracić

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf słusznie zrobiła, wzywając marszałka Sejmu do wyjaśnienia, czy prawidłowy organ wskazał kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa - podkreślił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Adam Strzembosz. Pytany, czy zwołałby pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, odpowiedział, że "miałby duże opory". Gośćmi drugiej części byli Arkadiusz Mularczyk (PiS) i Andrzej Halicki (PO).

Naukowiec w centrum skandalu Cambridge Analytica. "Zrobili ze mnie kozła ofiarnego"

Aleksandr Kogan, naukowiec odpowiedzialny za przygotowanie testów osobowości, które posłużyły do stworzenia nielegalnych baz danych dla firmy doradczej Cambridge Analytica, ocenił w środę w rozmowie z BBC, że jest "kozłem ofiarnym" w skandalu wokół działalności firmy. Facebook i Cambridge Analytica obwiniały go wcześniej w tej sprawie - wskazuje Reuters.