Najnowsze

Najnowsze

Węgiel z okupowanego Donbasu trafia do Polski. "Co najmniej pranie brudnych pieniędzy"

Opozycja chce szybkich wyjaśnień w sprawie handlu węglem z okupowanego przez prorosyjskich separatystów Donbasu. Polski rząd nie przedstawia na razie takich informacji. Ukraińska firma, do której należą zajęte przez separatystów kopalnie antracytu, ocenia, że handel zagrabionym towarem to "co najmniej pranie brudnych pieniędzy, a może nawet finansowanie terroryzmu".

Próba cyberataku na bazę danych Partii Demokratycznej

Władze Partii Demokratycznej w USA poinformowały w środę o udaremnieniu cyberataku na jej bazę danych, zawierającą informacje o kilkudziesięciu milionach wyborców w całym kraju. Żadne dane nie zostały narażone na szwank - zapewniono.

Korea Północna otwiera się na turystów

W Korei Północnej budują turystyczny raj. Nadmorski kurort ma robić wrażenie. Na pewno jest już o nim głośno, pytanie, kto ten kurort będzie mógł odwiedzać? Karolina Bałuc.

Drogowa innowacja

Trójwymiarowe przejście dla pieszych, znaki przecięte na pół czy światło czerwone świecące w chodniku. Nowości na drogach, które mają poprawić bezpieczeństwo. Na razie to tylko testy, ale niewykluczone, że wkrótce nowoczesne rozwiązania pojawiają się w całym kraju. Policja jest za. Łukasz Wieczorek.

Kolejne kłopoty Trumpa

Paul Manafort, były szef sztabu Donalda Trumpa, uznany za winnego oszustw finansowych,  a były prawnik obecnego prezydenta, Michael Cohen oddał się właśnie do dyspozycji FBI. Obaj panowie byli w bliskim otoczeniu Donalda Trumpa, a to dla prezydenta Stanów Zjednoczonych wygodne nie jest. Maciej Warsiński

Wyrok w sprawie niemieckiej telewizji

Postanowienie Niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości - polski wyrok w sprawie niemieckiej telewizji ZDF nie obowiązuje w RFN. Stacja kilka lat temu w materiale użyła sformułowania "polskie obozy śmierci". Wiele razy za to przepraszała, teraz kolejny raz przepraszać już nie musi. Paulina Chacińska.

Kto na Rzecznika Praw Dziecka?

Kto zostanie Rzecznikiem Praw Dziecka? Największe kontrowersje wzbudza kandydatka popierana przez PiS. Nie chodzi tylko o sposób podejścia do dzieci, ale też o liczne, rzekome plagiaty, której jej zarzucono. Maria Mikołajewska.

Komunikacja w kampanii

Kampania samorządowa i bój o Warszawę, który nabiera coraz większego tempa. To oznacza, że padają konkretne tematy i konkretne rozwiązania. Kandydaci na fotel prezydenta Warszawy zmierzyli się z drogami i warszawską komunikacją, bo to od dawna problem mieszkańców. Barbara Sobska.

Komisja śledcza w sprawie kornika?

Jan Szyszko chce komisji śledczej w sprawie kornika drukarza. Opozycja nie mówi nie, bo uważa, że jako pierwszy były minister powinien przed komisją stanąć. Ministerstwo Środowiska w tej sprawie milczy. Dawid Rydzek pyta, co były minister chciałby dokładnie zbadać i co z kornikiem, i UE mają wspólnego Niemcy.

Ukraiński węgiel a sprawa polska

Opozycja chce szybkich wyjaśnień rządu w sprawie handlu węglem z okupowanego Donbasu, ale na razie brak jest informacji o działaniach rządu. Ukraińska firma, do której należą zajęte przez separatystów kopalnie antracytu w przygotowanym specjalnie dla nas oświadczeniu ocenia, że ten handel to pranie brudnych pieniędzy, a może nawet finansowanie terroryzmu. Sebastian Wasilewski.

Marynarka wojenna Malty uratowała 100 migrantów

Kolejna w ostatnich tygodniach udana akcja maltańskiej marynarki wojennej. Udało się uratować 100 migrantów, którzy łodzią dryfowali w stronę Europy - poinformowały w środę władze Malty.

"Sędziowie, zanim rozstrzygną sprawę, najpierw pomyślą, co zrobiłby minister Ziobro"

To dla mnie absolutny skandal, co się dzieje z tempem prac w Krajowej Radzie Sądownictwa - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 konstytucjonalista Marcin Matczak, komentując przyspieszenie w sprawie wyboru członków Sądu Najwyższego. - Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy prezydent ogłosił obwieszczenie, które rozpoczęło konkurs na sędziów, Kancelaria Sejmu ogłosiła konkurs na dostawę kalendarzy kieszonkowych dla posłów. Ten konkurs jeszcze trwa, a konkurs na sędziów się skończył - wskazywał.

Rokita o zmianach w sądownictwie: struktura jest mądra i powinna przetrwać rządy PiS

Jeśli będziemy mieć do czynienia z mądrymi parlamentami, to one będą robić to mądrze - mówił w "Faktach po Faktach" Jan Rokita, komentator TVN24 BiS i były poseł PO, oceniając założenia, na jakich jego zdaniem opierają się zmiany zaprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość w sądownictwie. Zdaniem gościa TVN24 "struktura, która stoi za tą koncepcją reformy, jest mądra i powinna przetrwać rządy PiS-u". Gośćmi programu byli również Paweł Śpiewak, Maciej Gdula i Marcin Matczak.

Rokita o zmianach w sądownictwie: struktura jest mądra i powinna przetrwać rządy PiS

Jeśli będziemy mieć do czynienia z mądrymi parlamentami, to one będą robić to mądrze - mówił w "Faktach po Faktach" Jan Rokita, komentator TVN24 BiS i były poseł PO, oceniając założenia, na jakich jego zdaniem opierają się zmiany zaprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość w sądownictwie. Zdaniem gościa TVN24 "struktura, która stoi za tą koncepcją reformy, jest mądra i powinna przetrwać rządy PiS-u".

Tymczasowy rozejm w Donbasie. Na rozpoczęcie roku szkolnego

Trójstronna grupa kontaktowa do spraw konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy porozumiała się co do rozejmu, jaki ma zostać zaprowadzony na czas rozpoczęcia roku szkolnego. Rozejm ma zacząć obowiązywać od 29 sierpnia - poinformowała w środę Daria Olifer, przedstawicielka byłego prezydenta Ukrainy, Leonida Kuczmy.

Saudyjskiej aktywistce grozi kara śmierci. "To bez precedensu"

Pięciu aktywistom z Arabii Saudyjskiej grozi kara śmierci. Takiego wyroku domaga się dla nich saudyjska prokuratura. Wśród oskarżonych jest obrończyni praw człowieka Israa al-Ghomgham. To prawdopodobnie pierwsza Saudyjka, której grozi najwyższy wymiar kary za działalność na rzecz praw człowieka - zauważa BBC.

Opozycja zaskarżyła wynik wyborów. Trybunał zadecyduje

Przy zaostrzonych środkach bezpieczeństwa Trybunał Konstytucyjny w Zimbabwe rozpoczął w środę rozpatrywanie skargi opozycji na wynik lipcowych wyborów prezydenckich, w których według komisji wyborczej zwyciężył urzędujący szef państwa Emmerson Mnangagwa. Werdykt w tej sprawie zostanie ogłoszony w piątek.

"KRS metodą faktów dokonanych próbuje zastąpić normalną, legalną procedurę"

Zobaczymy, czy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zajmie się sprawą Sądu Najwyższego, bo teraz to jest troszeczkę takie wróżenie z fusów - mówił w "Tak jest" poseł Karol Rabenda (Porozumienie). - KRS metodą faktów dokonanych próbuje zastąpić normalną, legalną procedurę, czyli kwestię odwołania do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości - wskazywał poseł Cezary Tomczyk (PO). Dyskusję w programie zdominowała kwestia sądownictwa i wyboru członków Sądu Najwyższego przez nową Krajową Radę Sądownictwa.

Życie bez smartfona

Tylko w zeszłym roku na całym świecie sprzedano ponad półtora miliarda smartfonów. Tego typu urządzeń z roku na rok przybywa, zabierają nam też one coraz więcej czasu. Są tacy, którzy uważają, że za dużo i mówią "STOP" uzależnieniu. Rośnie więc grupa ludzi, którzy decydują się na tzw. dumbfony, czyli telefony komórkowe pozbawione dodatkowych funkcji. O tym, jak korzystać z urządzeń mobilnych, aby się od nich nie uzależnić rozmawiali studentka - Magdalena Petrow-Ganew i psycholog - dr Leszek Mellibruda.