Najnowsze

Najnowsze

"Leciał przechylony, krzyki, ludzie płakali". Katastrofa samolotu, nowy bilans ofiar

Pasażerski samolot linii Bek Air rozbił się w piątek rano po starcie z lotniska w mieście Ałmaty w Kazachstanie. Śledczy biorą pod uwagę dwie wersje przyczyn katastrofy samolotu: błąd pilotów albo usterki techniczne - przekazały władze. Na pokładzie znajdowało się 93 pasażerów i pięciu członków załogi. Kazachskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło śmierć 12 osób. - Samolot leciał przechylony. Wszystko było jak w filmie: krzyki, ludzie płakali - relacjonowała jedna z pasażerek, która przeżyła katastrofę.

"Obywatele będą najbardziej stratni na tak zwanej reformie"

Senat najprawdopodobniej opóźni maksymalnie głosowanie nad ustawą "kagańcową", ten czas może być dla nas szalenie istotny - podkreśliła w TVN24 mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram z Inicjatywy "Wolne Sądy". Stwierdziła też, że "to obywatele będą najbardziej stratni na tak zwanej reformie wymiaru sprawiedliwości".

"Wypędzić ducha najemniczych sił". Oczekują wsparcia wojskowego Turcji

Przedstawiciel libijskich władz oświadczył, że uznawany przez społeczność międzynarodową rząd Libii zwrócił się do władz Turcji o wsparcie wojskowe, "by wypędzić ducha najemniczych sił". Chodzi o pomoc w walce z siłami generała Chalify Haftara, który dąży do zdobycia Trypolisu. Wcześniej turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że jego kraj wyśle do Libii wojska "na prośbę rządu w Trypolisie".

Rekordy na amerykańskiej giełdzie

Amerykańskie giełdy w czwartek osiągnęły rekordowe poziomy. Nasdaq po raz pierwszy pokonał barierę 9000 punktów. Inwestorzy chcą zdążyć z zakupami akcji przed finalizacją porozumienia handlowego pomiędzy USA a Chinami.

Mieli dojść do pensjonatu, nie dotarli. Interweniował bieszczadzki GOPR

Po słowackiej stronie w czwartek wieczorem odnaleziono dwóch zaginionych turystów, którzy wyszli rano z Przełęczy Wyżniańskiej w Bieszczadach w kierunku Krzemieńca (Kremenarosa) i chcieli dotrzeć na słowacką stronę. - Żyją. Są przemoczeni i wychłodzeni - powiedział naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Krzysztof Szczurek.

"Noc, która powinna być przepełniona spokojem, zamieniła się w tragedię"

245 domów zostało zniszczonych, a 700 osób pozostało bez środków do życia w wyniku pożaru, który przez dwa dni pustoszył ubogie dzielnice portowego miasta Valparaiso w Chile - poinformowały w czwartek miejscowe władze. - Głęboko żałuję, że noc, która powinna być przepełniona spokojem, zamieniła się w tragedię - powiedział prezydent Chile Sebastian Pinera.

Netanjahu wygrywa w wyborach na szefa partii

Izraelski premier Benjamin Netanjahu ogłosił się za pośrednictwem mediów społecznościowych zwycięzcą czwartkowych wewnątrzpartyjnych wyborów w Likudzie. To oznacza duże wzmocnienie polityczne obecnego szefa rządu przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

"50 procent szans" na uratowanie Notre Dame. "Nie można wykluczyć zawalenia się sklepienia"

Prace przy odbudowie paryskiej katedry Notre Dame wkraczają w niebezpieczną fazę - powiedziała agencji Reutera przedstawicielka francuskich władz kościelnych. Jak dodała, rozpoczynają się przygotowania do demontażu zniszczonego w wyniku pożaru rusztowania, co może spowodować kolejne zniszczenia. - Częściowe zawalenie się sklepienia to ewentualność, której nie można wykluczyć - ostrzegła.

"Jestem jak stary kochanek". "List miłosny" Timmermansa do Wielkiej Brytanii

"Odkąd poszedłem do brytyjskiej szkoły, zawsze byłaś częścią mnie. Teraz odchodzisz i to łamie mi serce" - napisał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, zwracając się do Wielkiej Brytanii. "List miłosny" Holendra do Zjednoczonego Królestwa został opublikowany w czwartek na łamach brytyjskiego dziennika "Guardian".

"Rząd nie zrobił tego, co obiecywał. To nie były obietnice dotyczące transferów socjalnych"

Jest zawieszenie ze strony przedsiębiorców. Czekają, co będzie. Jest duża niepewność co do polityki rządu, ale i niepewność globalna - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 ekspertka arbitrażu dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu, zwrócił uwagę, że rząd w kwestii gospodarki "nie zrobił tego, co obiecywał na samym początku kadencji". W programie rozmawiano o gospodarczym podsumowaniu 2019 roku oraz prognozach na przyszły rok. - Bardzo trudno powiedzieć, co będzie w drugiej połowie przyszłego roku, ale na razie nie widzę sygnałów kryzysowych - przekonywał ekonomista Ignacy Morawski.

"Picie, by zbliżyć się do szefa". Japońska tradycja zamiera

Zakrapiane spotkania od dawna były częścią kultury korporacyjnej w Japonii. Dziś tego typu imprezy z kolegami z pracy i przełożonymi stają się w tym kraju coraz rzadsze. Jak tłumaczy japońska socjolożka, zmuszanie do wspólnego picia bywa oceniane jako nadużywanie władzy wobec podwładnych.

Chcieli pokoju i zawieszenia broni, zostali porwani. Media: aktywiści uwolnieni

Co najmniej 26 pokojowych działaczy zostało porwanych przez talibów w zachodnim Afganistanie - podał The New York Times, powołując się na rzecznika lokalnej policji. Aktywiści, jeżdżąc przez afgańskie prowincje, nawoływali do pokoju i zawieszenia broni. W czwartek po południu lokalne media podały, że aktywiści zostali uwolnieni.

Nalot na biuro Nawalnego. "Wygląda na to, że mamy tu poszukiwania"

Ubrani w kamizelki kuloodporne i uzbrojeni funkcjonariusze rosyjskich służb przeprowadzili w środę akcję w siedzibie Fundacji Walki z Korupcją (FBK), kierowanej przez jednego z liderów antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista został siłą wywleczony z biura, a część znajdującego się tam sprzętu skonfiskowana. "Nikt nie został zatrzymany" - poinformował Nawalny na Twitterze.