Najnowsze

"Czeka nas ciężki kwiecień i nie należy liczyć na to, że w maju będzie lepiej"

Miesiąc temu minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o szczycie trzeciej fali pandemii na przełomie marca i kwietnia, i zakażeniach na poziomie 12 tysięcy dziennie. W ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano niemal 26 tysięcy zakażeń koronawirusem, a eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie szczyt fali. W wariancie optymistycznym lepiej będzie za 10 dni, ale według innych prognoz na poprawę poczekamy do czerwca.

Merlier zwycięzcą klasyku Bredene-Koksijde. Znakomity występ Aniołkowskiego

Belg Tim Merlier (Alpecin-Fenix) wygrał w piątek jednodniowy wyścig Bredene-Koksijde rozegrany na dystansie niespełna 200 km w Zachodniej Flandrii. Na wysokiej szóstej pozycji uplasował się Stanisław Aniołkowski (Bingoal - Wallonie Bruxelles). Z niezłej strony pokazał się także Michał Gołaś (Ineos Grenadiers), który finiszował na 17. miejscu.

Imponujące zarobki kolarskich gwiazd. Polak przed mistrzem świata

Zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu Tour de France Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates) dołączył do ścisłej czołówki najnowszego zestawienia najlepiej opłacanych kolarzy na świecie. Na wysokość kontraktu nie może narzekać również Michał Kwiatkowski z Ineos Grenadiers, który w rankingu wyprzedza m.in. aktualnego mistrza świata Juliana Alaphilippe'a (Deceuninck – Quick-Step).

Lider Pucharu Świata z małą Kryształową Kulą

Johannes Thingnes Boe, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie, zajął w piątek siódme miejsce w ostatnim w tym sezonie sprincie na 10 kilometrów i zapewnił sobie małą Kryształową Kulę za tę konkurencję. W Oestersund zwyciężył Lukas Hofer.