Ktoś strzelał do niej z wiatrówki. "Usłyszałam trzy strzały, zaczęła mnie piec głowa, zobaczyłam krew"
Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego poszukują osoby, która miała oddać strzał z wiatrówki w kierunku przechodzącej chodnikiem kobiety. – Usunięto mi 5-milimetrowy śrut z głowy – mówi poszkodowana. I twierdzi, że strzały padły prawdopodobnie z przejeżdżającego auta.
Do zdarzenia doszło na ulicy Wyszyńskiego w Gorzowie Wielkopolskim w nocy z piątku na sobotę.
- Około godziny trzeciej nad ranem wracaliśmy z mężem z urodzin mojej siostry. Nagle usłyszałam trzy strzały i zaczęła bardzo mnie piec głowa. Złapałam ręką i zobaczyłam na niej krew – mówi nam Aneta Dylińska.
Jej mąż od razu wezwał policję i karetkę.
Policja szuka sprawcy
- Gorzowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Wyszyńskiego ktoś może strzelać z wiatrówki. Skierowany na miejsce patrol zastał tam kobietę, która posiadała obrażenia w okolicy głowy. Po opatrzeniu tej kobiety przez ratowników medycznych stwierdzono, że nie wymaga ona dalszej hospitalizacji. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia – mówi młodszy aspirant Bartosz Kulej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
Policjanci rozmawiali z pokrzywdzoną, sprawdzali nagrania z monitoringu i próbują ustalić ewentualnych sprawców.
Z jej głowy wyjęto śrut
Zdaniem poszkodowanej, strzały musiały paść z przejeżdżającego samochodu. - Było to jasne, białe lub srebrne BMW. O tej godzinie nie przejeżdża tam zbyt wiele aut – mówi
Kobieta po zdarzeniu skarżyła się na złe samopoczucie. W sobotę zgłosiła się do szpitala. – Usunięto mi 5-milimetrowy śrut z głowy. Nie utknął na tyle głęboko, żeby to musiał neurochirurg operować. Lekarz mógł to wyciągnąć przez nacięcie skalpelem i wyszło, na moje szczęście – mówi.
Jak dodaje, całą sytuacją jest wstrząśnięta. - Nie mieliśmy z nikim ani za zatargu, ani konfliktu. Wracaliśmy prostą drogą do domu z urodzin siostry. To wszystko dopiero zaczyna do mnie docierać. Zdaję sobie wtedy sprawę, że gdybym została trafiona w szyję czy w nieco innej okolicy, to już bym nie mogła się moją rodziną cieszyć - kończy.
Autorka/Autor:FC
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Google Street View
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował długoterminową prognozę eksperymentalną na wiosnę i początek lata. Czy nadchodzące tygodnie przyniosą ze sobą powiew zimy, czy też nad naszym krajem rozgości się ciepło? Sprawdź przewidywania meteorologów.
Wiosna może być inna niż zazwyczaj. Mamy prognozę
Według nieoficjalnych ustaleń TVN24 prokurator Katarzyna Kwiatkowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji szefowej specjalnego zespołu, który badał działania prokuratury z lat 2016-2023. - Wiem, że z uwagi na kłopoty zdrowotne rozważała, czy podoła jeszcze temu drugiemu etapowi sporządzenia raportu - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 prokurator krajowy Dariusz Korneluk.
TVN24: szefowa zespołu badającego działania prokuratury w czasach PiS rezygnuje
- Jestem dziś bardzo szczęśliwy, że wracam do mojej żony i córek - mówił w dniu uwolnienia przez Hamas z trwającej 16 miesięcy niewoli Eli Szarabi. Izraelczyk nie wiedział jednak, że kobieta i dwie nastoletnie dziewczyny zginęły w ataku 7 października 2023 roku. Dowiedział się o tym izraelskiego żołnierza.
Był "bardzo szczęśliwy, że wraca do żony i córek". Nie wiedział, że już nie żyją
Na ten miesiąc został wyznaczony termin przesłuchania pana Morawieckiego - powiedział w "Jeden na jeden" prokurator krajowy Dariusz Korneluk. W styczniu do Sejmu wpłynął wniosek prokuratury w sprawie uchylenia immunitetu Mateusza Morawieckiego w związku ze sprawą wyborów kopertowych w 2020 roku. Prokuratura zarzuca Morawieckiemu, że jako premier przekroczył swoje uprawnienia i nie dopełnił obowiązków. Morawiecki zrzekł się immunitetu.
Jest termin przesłuchania Mateusza Morawieckiego
Z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasza Siemoniaka oraz Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara zostanie powołana rządowa komisja, która zajmie się wszystkimi przypadkami nadużywania władzy wobec aktywistów demokratycznych w latach 2016-2023 - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy resortu spraw wewnętrznych Jacek Dobrzyński.
Będzie nowa rządowa komisja. Zapowiedź ministrów
Amerykańska piosenkarka Taylor Swift drugi rok z rzędu pojawiła się na Super Bowl. Drużyna Kansas City Chiefs, w której gra chłopak gwiazdy, Travis Kelce, tym razem poniosła porażkę. Sama Swift została zaś wybuczana przez zebranych na stadionie.
Za darmo? Nie ma. Zapraszamy za 500 złotych, od ręki
Tysiące osób protestowały w niedzielę w centrum Madrytu przeciwko wysokim cenom mieszkań. Według szacunków władz lokalnych w zgromadzeniu wzięło udział około 15 tysięcy osób, choć organizatorzy szacują liczbę uczestników na 50 tysięcy.
W ciągu niecałych 48 godzin w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki zastrzelono sześć osób, a dwanaście odniosło rany postrzałowe - poinformowała w niedzielę miejscowa policja. W ciągu minionego tygodnia w tym mieście pełnym turystów zastrzelonych zostało ponad dziesięć osób.
Dwie doby, sześć osób zastrzelonych. Mieszkańcy domagają się interwencji wojska
W trakcie mszy świętej dla przedstawicieli służb mundurowych na placu Świętego Piotra w Watykanie papież Franciszek przerwał czytanie homilii. - Mam problemy z oddychaniem - wyznał, prosząc o pomoc lektora. To nie pierwszy przypadek, kiedy papież przerwał przemówienie.
Papież Franciszek nagle przerwał homilię. "Mam problemy z oddychaniem"
Wyścigi
"Pod płaszczykiem miłości do motoryzacji zagrażają innym". 337 mandatów w jedną noc
- Źródło:
- tvn24.pl
Po dokładniejszych obserwacjach wzrosło ryzyko kolizji asteroidy 2024 YR4 z Ziemią w 2032 roku. Eksperci zapewnili jednak, że nie ma powodów do niepokoju. Ustalenie, czy rzeczywiście znajdujemy się na kursie kolizyjnym, to bowiem złożony proces, a prawdopodobieństwo zderzenia jeszcze wielokrotnie się zmieni.
Ryzyko kolizji asteroidy 2024 YR4 z Ziemią wzrosło niemal dwukrotnie
Państwa bałtyckie zostały przyłączone do europejskiej sieci energetycznej po odcięciu się od rosyjskiego systemu. Kreml "nie potwierdza ani nie zaprzecza" doniesieniom o rozmowie telefonicznej prezydenta USA Donalda Trumpa z Władimirem Putinem. Do polskiej polityki wraca weteran Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 10 lutego.
Prezydent Donald Trump zapowiedział, że w poniedziałek nałoży 25-procentowe cła na zagraniczną stal i aluminium, a także kolejne cła na szereg państw. Podczas konferencji na pokładzie Air Force One Trump ogłosił wtorek Dniem Zatoki Amerykańskiej, a także mówił o postępach w rozmowach z Rosją na temat Ukrainy.
Samolot lecący z Warszawy do Dubaju nie zdążył jeszcze osiągnąć wysokości przelotowej, a zza horyzontu wyłoniły się Tatry. Masyw górski odległy o ponad 300 kilometrów uchwycił na fotografii jeden z pasażerów. Taki widok jest jednak rzadkością, są do niego potrzebne specyficzne warunki.
Wyciągnął telefon po starcie samolotu. Znad Warszawy sfotografował Tatry
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Donald Trump jest pierwszym prezydentem USA w historii, który pełniąc ten urząd pojawił się na Super Bowl - finałowym meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim NFL. Amerykański przywódca został przywitany przez widownię mieszanymi reakcjami. Jak relacjonuje agencja Reutera, jedni witali go wiwatem, a inni odpowiadali buczeniem.
Trump na Super Bowl. Jako pierwszy urzędujący prezydent
Sto dni od katastrofy budowlanej dworca w Nowym Sadzie protestujący zablokowali most w Belgradzie. Antyrządowy protest jest odpowiedzią na to, że - jak mówią jego organizatorzy - "nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności za śmierć 15 osób". Według protestujących do tragedii doszło przez zaniedbania i korupcję.
Fala antyrządowych protestów kolejny już raz przeszła przez Słowację. W piątkowe popołudnie protestowało niemal 100 tysięcy osób w ponad 50 miejscowościach. Organizatorzy demonstracji wzywali premiera do dymisji, a zgromadzony tłum skandował hasło przewodnie protestów: "Słowacja jest Europą". - Koalicja ma ogromny problem ze znalezieniem zwykłej większości - ocenia w rozmowie z tvn24.pl Lucia Plaváková, posłanka słowackiej opozycji. Protesty odbywają się nawet w "bastionach" partii Roberta Ficy.
1082 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Niemieckie wojsko prowadzi dochodzenie w sprawie niezidentyfikowanych dronów, które latały nad bazą w Schwesing, gdzie szkoleni są ukraińscy żołnierze. Prezydent USA Donald Trump poinformował o "postępach" w rozmowach z Putinem, dodając, że spotka się z nim "w odpowiednim czasie". W nocy z niedzieli na poniedziałek Rosja zaatakowała dronami Kijów. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.
Nawet w PiS politycy wiedzą, że i Bogdan Święczkowski, i prokurator Michał Ostrowski, mówiąc kolokwialnie, podłożyli się - mówił w programie "W kuluarach" reporter "Faktów" TVN Michał Tracz, odnosząc się do działań Święczkowskiego, prezesa kwestionowanego w obecnym kształcie Trybunału Konstytucyjnego, według którego w Polsce doszło do zamachu stanu. Zdaniem reporterki TVN24 Agaty Adamek inspiratorem tych działań jest po części Zbigniew Ziobro. - To igranie z ogniem - ocenił z kolei reporter TVN24 Artur Molęda.
Uruchomiono "ostatni bezpiecznik Zbigniewa Ziobry"
Środkowoazjatyckie wydry rzeczne prawdopodobnie zniknęły z Kirgistanu. Badacze wyjaśnili, że w niegdysiejszym głównym siedlisku tego gatunku w Azji Środkowej od 2023 roku nie zaobserwowano ani jednego zwierzęcia. Jak podkreślili, ich zniknięcie może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla kirgiskich ekosystemów.
Ten kraj był ważnym siedliskiem wydr. Teraz nie pozostała tam ani jedna
Fala mrozu nadciągnęła nad Iran. W niedzielę władze wydały nakaz zamknięcia szkół i urzędów publicznych w co najmniej dziesięciu stanach, aby zaoszczędzić energię elektryczną. Do części Irańczyków zaapelowano, by ograniczyli przemieszczanie się z powodu obfitych opadów śniegu.
Spadło pół metra śniegu, szkoły i urzędy zamknięte przez mróz
Włoscy badacze wykorzystali modele matematyczne, by stworzyć sposób na ugotowanie idealnego jajka. Metoda jest czasochłonna, ale pozwala uzyskać aksamitne żółto i miękkie, stałe białko. Na czym ona dokładnie polega?
Przez podobieństwo do peruwiańskiego zabytku mieszkańcy nazywali je pieszczotliwie "Nowu Hutu, krakowskim Machu Picchu". Nawet oznaczyli omszałe, nadgryzione zębem czasu schody na osiedlu Szkolnym na mapach Google jako lokalną atrakcję. Żart maskował irytację nowohucian na fakt, że konieczny remont wciąż był odkładany. A kiedy już został przeprowadzony okazało się, że w przy schodach nie ma podjazdu dla wózków ani poręczy. Urzędnicy tłumaczą ten fakt "pierwotnym założeniem urbanistycznym".
Latami czekali na remont schodów. Podjazdu i poręczy nie przewidziano
Zespół biologów morskich z organizacji pozarządowej Condrik-Tenerife uchwycił na nagraniu bardzo rzadko spotykaną rybę głębinową Melanocetus johnsonii z rodziny Melanocetidae. Pojawiła się zaledwie dwa kilometry od wybrzeża Teneryfy.
"Wracaliśmy do portu, kiedy zobaczyłam w wodzie coś czarnego"
Zastanawiam się skąd jeszcze mam siłę na to, żeby po prostu wstawać i to wszystko robić - mówił w rozmowie w "Dzień Dobry TVN" Tomasz Jakubiak, znany kucharz, który choruje na rzadki nowotwór. W połowie stycznia wrócił do Polski z leczenia w Izraelu. - Nie ma opcji, że ja się poddam - dodał.
"Nie ma opcji, że się poddam"
Jak wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów, "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" stacja TVN24 była najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym w 2024 roku. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku TVN24 zacytowano łącznie 44,5 tysiąca razy.
Sebastian Klauziński z tvn24.pl oraz Tomasz Patora i Joanna Pęcherska-Fiałek z "Uwaga!" TVN są w gronie nominowanych do głównej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To jedna z najważniejszych nagród przyznawanych za materiały dziennikarskie. Nominację w kategorii "Dziennikarz dla planety" zdobyła Magda Łucyan z TVN/TVN24.
Produkcje TVN24 otrzymały siedem nagród podczas 19. edycji FilmAT Festival. Reportaże TVN24 otrzymały nagrody w kategoriach "Etnografia i sprawy społeczne", "Ekologia i środowisko" czy "Filmy korporacyjne i instytucjonalne". Docenione zostały między innymi film Ewy Ewart "Bez retuszu" i reportaż "Wody czerwone. Kto zapłaci za odpady z fabryki trotylu?".
W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Maria Callas", ogłoszonej trasie koncertowej Beyoncé i lawinie krytyki, która spadła na główną aktorkę musicalu "Emilia Pérez" Karlę Sofię Gascon. Miała ona przed laty publikować w internecie pełne nienawiści wpisy.
"Maria Callas" w kinach, Beyoncé rusza w trasę, lawina krytyki po hejterskich wpisach aktorki
- Źródło:
- tvn24.pl