Łódź

Piła przed porodem, rodziła w lesie. "Dziecko miało 1,7 promila"

Łódź

Urodziła pijanego noworodka
TVN 24Kobieta urodziła w lesie, sprawę bada policja

To była jej piąta ciąża. 38-letnia kobieta piła alkohol, a potem urodziła w lesie. Przypadkowy świadek zaalarmował pogotowie, w szpitalu okazało się, że noworodek ma w organizmie 1,7 promila alkoholu. Życiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo, okoliczności sprawy wyjaśnia policja.

O kobiecie opiekującej się noworodkiem w lesie służby dowiedziały się we wtorek po południu.

- Jeden z przechodniów wezwał karetkę do Leźnicy Wielkiej, niedaleko Ozorkowa - mówi mł. asp. Magdalena Czarnacka ze zgierskiej policji.

Kobieta i jej nowonarodzona córka trafiły do szpitala w Łęczycy.

- Okazało się, że dziewczynka miała 1,77 promila alkoholu w organizmie. Taka dawka zagrażała jej życiu - mówi mł. asp. Czarnacka.

Matka noworodka piła alkohol, badanie wykazało 0,24 promila - mówi mł. asp. Czarnacka.

Jej piąte dziecko

Andrzej Pietruszka, dyrektor szpitala w Łęczycy poinformował, że urodzona we wtorek dziewczynka jest piątym dzieckiem 38-latki.

- Matka nie opiekuje się dziećmi. Troje jest pod opieką członków jej rodziny, czwarte ma inną formę opieki. Nie mogę jednak zdradzać szczegółów - wyjaśnił.

Jak mówi tvn24.pl, nowonarodzona dziewczynka jest obecnie w dobrym stanie.

- Po przywiezieniu noworodek był wychłodzony. Został umieszczony w inkubatorze, podłączono płyny infuzyjne i monitorowanie czynności życiowych, oraz podano leki - mówi dyrektor Pietruszka.

Łęczyccy lekarze zadecydowali o konieczności przewiezienia dziecka do innej placówki. Wieczorem dziewczynka trafiła do jednego z łódzkich szpitali.

Policja: badamy sprawę

Dlaczego kobieta rodziła w lesie? Czy ktoś jej pomógł przy porodzie? Odpowiedzi na te pytania szuka policja.

- Wciąż wyjaśniamy całą sytuację. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby mówić o wnioskach - mówi mł. asp. Magdalena Czarnacka ze zgierskiej policji.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Pozostałe wiadomości