Tragiczny wypadek w gęstej mgle. Nie żyje jedna osoba, dwie są ranne

TVN24 | Łódź

Autor:
tam/gp
Źródło:
tvn24.pl
Wypadek na dk91. Jedna osoba nie żyjeTVN24 Łódź/ Rafał Jarmakowski
wideo 2/2
TVN24 Łódź/ Rafał JarmakowskiWypadek na dk91. Jedna osoba nie żyje

Policja z Łęczycy (województwo łódzkie) bada, dlaczego kierowca osobowego audi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącą prawidłowo ciężarówkę. Mężczyzna wypadku nie przeżył. Kierowca i pasażer tira trafili do szpitala.

Do tragicznego wypadku na drodze krajowej numer 91, na odcinku pomiędzy Krośniewicami a Łęczycą, doszło przed godziną 3 w nocy. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierowca osobowego audi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarówką - mówi Mariusz Kowalski z policji w Łęczycy. I dodaje, że kierowca audi zginął na miejscu.

Wypadek na dk91. Jedna osoba nie żyjeTVN24 Łódź/ Rafał Jarmakowski

Dwie osoby w szpitalu

Do szpitala przetransportowano 48-letniego kierowcę ciężarówki i jego 33-letniego pasażera. Nie wiadomo, dlaczego kierowca audi zjechał ze swojego pasa ruchu. To, pod nadzorem prokuratora, będą wyjaśniać policjanci. - Niewykluczone, że zostanie powołany biegły, by ustalić dokładne przyczyny wypadku. Przesłuchani zostaną kierowca ciężarówki i jego pasażer - przekazuje Kowalski. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Mgła na drodze

Na miejscu zdarzenia pracowały służby. Nie tylko policja, ale też pogotowie ratunkowe, strażacy i prokurator. Rano w miejscu, gdzie doszło do wypadku utrzymywała się gęsta mgła. Przez kilka godzin droga była zablokowana. Przed godziną 8 Kowalski poinformował, że wkrótce służby umożliwią przejazd kierowcom i na odcinku, gdzie doszło do wypadku ruch będzie odbywał się wahadłowo.

IMGW ostrzega: gęste mgły w większości kraju.

Wypadek na dk91. Jedna osoba nie żyjeTVN24 Łódź/ Rafał Jarmakowski
Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości OgrodzonaGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź/ Rafał Jarmakowski