Łódź

"Obojnak i bez majtek" - radni zaatakowali Puchatka. Nie dokończą dyskusji, bo nie wrócą do urzędu

Łódź

Stracili mandat przez "misiowy" konflikt?
TTV Blisko ludzi"Misiowy" spór w Tuszynie

To była dyskusja, która rozpaliła głowy radnych miejskich w Tuszynie (woj. łódzkie). Czy niekompletnie ubrany Kubuś Puchatek może zostać patronem placu zabaw? - Jego płeć nie jest oczywista, a autor postaci odciął sobie jądro - alarmowała jedna z radnych. Ważkiego sporu nie udało się rozstrzygnąć przed wyborami. Dlaczego? Sprawdzała to reporterka TTV "Blisko Ludzi". A my sprawdziliśmy, czy radni ponownie zdobyli mandaty.

Plac zabaw w Tuszynie pod Łodzią miał doczekać się patrona. Jedna z radnych wpadła na pomysł, żeby nazwać go imieniem Kubusia Puchatka. Wtedy jednak nikt się nie spodziewał, że pomysł wywoła polityczną burzę. Sprawa trafiła do komisji budżetowej i wzbudziła większe emocje niż planowanie wydatków na przyszły rok.

Nie nosi spodni, bo nie płci?

- Miś nie ma kompletnej garderoby, dlatego lepszym patronem będzie Miś Uszatek. Nasz jest ubrany od stóp do głów, a Puchatek tylko od pasa w górę - komentuje radny Ryszard Cichy.

To jednak nie koniec wątpliwości radnych: na nagraniu z sesji, na której debatowano o misiach, można usłyszeć argumenty, które poddają pod wątpliwość męskość Puchatka.

- Z tym Kubusiem to jest tak, że jak ktoś zna angielski, to wie, że on nie ma płci - mówi na nagraniu jedna radnych.

- Obojnak! - wykrzykuje po chwili inny polityk.

Miś to jedno, ale jego autor to dopiero

Problemy z Puchatkiem nie kończą się jednak na samym misiu. Radna Hanna Jachimska prześwietliła życiorys autora powieści i natknęła się na kolejny niepokojący szczegół:

- Proszę sobie wyobrazić, że jak autor (Alan Aleksander Milne - red.) skończył 60 lat, to obciął sobie zardzewiałą brzytwą jądra, bo miał kłopoty z tożsamością - alarmowała radna na sesji rady miasta.

Na sesji dużo głosów poparcia - oprócz wymienianego wcześniej Misia Uszatka - zgarnął Colargol. Mimo to nowego patrona dla placu zabaw nie udało się wybrać.

Ci radni już nie podyskutują

Czy uda się po wyborach? Na pewno, ale misia politycznie poprawnego wskażą już inni radni. W nowej radzie nie będzie żadnego z "bohaterów" dyskusji: w wyborach nie startował Ryszard Cichy, a wyborcy nie przyznali mandatu Hannie Jachimskiej i... autorce pomysłu nadania patrona placowi zabaw.

- To są wyniki nieoficjalne, ale zliczone ze wszystkich głosów i nie będą się zmieniać - informuje tvn24.pl Krzysztof Janicki, pełnomocnik ds. wyborów w gminie Tuszyn.

Oglądaj całe materiały reporterów TTV Blisko Ludzi

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż / Źródło: TTV Blisko ludzi

Źródło zdjęcia głównego: TTV Blisko ludzi

Raporty:
Pozostałe wiadomości