Łódzkie. Cztery wypadki w kilkanaście godzin. Nie żyje pięć osób

Wypadek na A2. Zginęły dwie osoby
W kilkanaście godzin na drogach województwa łódzkiego zginęło pięć osób
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: KP PSP w Brzezinach
Tylko w ciągu 12 godzin - od sobotniego wieczora do niedzielnego poranka - na drogach województwa łódzkiego zginęło pięć osób, a cztery zostały ranne. Przyczyny wypadków, do których doszło w Nowostawach Dolnych, Borkach, Łodzi i Bobrach, wyjaśniają policjanci i prokuratorzy.

Do pierwszego z serii wypadków doszło w sobotę przed godziną 19 na autostradzie A2 - w Nowostawach Dolnych (powiat brzeziński) - na jezdni w kierunku Poznania.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letnia mieszkanka Torunia kierująca bmw podczas manewru wyprzedzania utraciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do zderzenia z samochodem mercedes kierowanym przez 43-letniego mężczyznę - poinformował asp. szt. Radosław Gwis z biura prasowego łódzkiej policji. I dodał: - Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniósł 20-letni pasażer bmw. 18-letnia pasażerka tego samego auta została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarła na skutek odniesionych obrażeń. 

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Wypadek na A2. Zginęły dwie osoby
Wypadek na A2. Zginęły dwie osoby
Źródło zdjęcia: KP PSP w Brzezinach

Kierująca bmw została przetransportowana do szpitala. Jak podała policja, zarówno kobieta, jak i 43-letni kierowca mercedesa byli trzeźwi. Na czas trwania czynności ruch na autostradzie odbywał się jednym pasem.

Wypadek na A2. Zginęły dwie osoby
Wypadek na A2. Zginęły dwie osoby
Źródło zdjęcia: KP PSP w Brzezinach

Borki. Zderzenie dwóch aut osobowych. Zginęła jedna osoba

Godzinę później w miejscowości Borki - w pobliżu Łęczycy na drodze krajowej nr 91 - doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zginęła jedna osoba, a jedna została ranna.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-latek kierujący oplem insignia z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fiatem seicento kierowanym przez 23-letniego mieszkańca Łęczycy - relacjonował Gwis.

Na skutek zderzenia fiat stanął w płomieniach i doszczętnie spłonął. Na miejscu zginął 23-latek. A 30-latek, który kierował oplem, trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Droga była przez kilka godzin zablokowana.

Zderzenie dwóch aut osobowych. Zginęła jedna osoba
Zderzenie dwóch aut osobowych. Zginęła jedna osoba
Źródło zdjęcia: KP PSP Łęczyca
Zderzenie dwóch aut osobowych. Zginęła jedna osoba
Zderzenie dwóch aut osobowych. Zginęła jedna osoba
Źródło zdjęcia: KP PSP Łęczyca

Łódź. Bmw uderzyło w słup trakcji tramwajowej. Nie żyje kobieta

W nocy z soboty na niedzielę doszło do wypadku w al. Włókniarzy w Łodzi. Zginęła 22-letnia pasażerka. Ranny, 21-letni kierowca został przewieziony do szpitala. Jak informuje policja, do zdarzenia doszło po godzinie 1.30. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierujący bmw nagle utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pas rozdzielający jezdnie i uderzył w betonowy słup trakcji tramwajowej - przekazał Gwis.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Życiu kierowcy nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna był trzeźwy. - Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ruch tramwajów był całkowicie wstrzymany do czasu usunięcia awarii trakcji - powiedział policjant.

Uderzył w betonowy słup trakcji tramwajowej, zginęła 22-letnia pasażerka
Uderzył w betonowy słup trakcji tramwajowej, zginęła 22-letnia pasażerka
Źródło zdjęcia: łódzka policja
Bmw uderzyło w słup trakcji tramwajowej
Bmw uderzyło w słup trakcji tramwajowej
Źródło zdjęcia: łódzka policja

Bobry. Auto uderzyło w drzewo. Jedna osoba nie żyje

W niedzielny poranek - na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Bobry, między Radomskiem a Kłomnicami - samochód osobowy uderzył w drzewo. Zginęła jedna osoba. - Śmiertelną ofiarą jest mężczyzna. Ranna została też kobieta - przekazał mł. bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik łódzkich strażaków.

Samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje
Samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje
Źródło zdjęcia: KP PSP Radomsko
Samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje
Samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje
Źródło zdjęcia: KP PSP Radomsko
TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Źródło: tvn24.pl, PAP
Autorka/Autor: tam
Czytaj także: