Niebezpieczne wyprzedzanie na A2. "Taka jazda nie jest normalna"

Autor:
pk,
jw/
tam
Źródło:
Kontakt 24, tvn24.pl
Niebezpieczne wyprzedzanie na A2
Niebezpieczne wyprzedzanie na A2Kontakt 24
wideo 2/3
Kontakt 24Niebezpieczne wyprzedzanie na A2

Jechał autostradą A2, a samochody wyprzedzał pasem awaryjnym. - Taka jazda nie jest normalna - mówi autor nagrania, które otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (24 lipca) na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Nowostawy Dolne (woj. łódzkie). Autor nagrania - które otrzymaliśmy na Kontakt 24 - przekazuje, że chociaż często podróżuje autem, nigdy nie spotkał się z taką sytuacją na drodze.

Wyprzedzał pasem awaryjnym

- Pierwszy raz widzę coś takiego, z takim manewrem się jeszcze nie spotkałem. Jechałem autostradą A2, to była trasa z Warszawy do Strykowa. W pewnym momencie zobaczyłem pędzącego dodge'a, chyba challengera. Jechał bardzo szybko lewym pasem - relacjonuje mężczyzna. I dodaje: - Ani przez chwilę nie zahamował, gdy zaczął wyprzedzać pozostałe auta pasem awaryjnym. Potem znikł mi z oczu. Kierowca pojechał dalej i już go nie spotkałem.

Jak podkreśla kierowca, "taka jazda nie jest normalna".

Mężczyzna nie zgłosił zdarzenia policji.

Niebezpieczne wyprzedzanie na A2Kontakt 24/ Piotr

Policja: manewr, który mógł spowodować zagrożenie w ruchu drogowym

- Zachowanie kierującego jest niezgodne z obowiązującymi przepisami w ruchu drogowym. Po pierwsze, nie zasygnalizował zamiaru zmiany pasa ruchu, za co grozi mandat karny w postaci 200 złotych i dwóch punktów karnych. Kierujący przekroczył linię ciągłą, za co zgodnie z obowiązującym taryfikatorem grozi mandat w wysokości 100 złotych i jeden punkt karny - oceniła Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki. - Poza tym manewry, jakie wykonywał ten kierowca, mogłyby w najlepszym przypadku doprowadzić do kolizji drogowej, a w najgorszym do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ponieważ kierujący nie poruszał się autostradą sam. Drogą poruszali się też inni uczestnicy ruchu drogowego - podkreśliła policjantka.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A2, na wysokości miejscowości Nowostawy Dolne
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk, jw/ tam

Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ Piotr

Pozostałe wiadomości