17 yorków porzuconych w różnych miejscach. "Są zaniedbane, stare i schorowane"

Autor:
pk/gp
Źródło:
tvn24.pl
Wyrzucone yorki znaleziono w lasach w województwie łódzkim
Wyrzucone yorki znaleziono w lasach w województwie łódzkimSos Zwierz Aleksandrów Łódzki
wideo 2/4
Sos Zwierz Aleksandrów ŁódzkiWyrzucone yorki do lasów w województwie łódzkim

Siedemnaście psów rasy york wyrzucono w kilku miejscach na terenie województwa łódzkiego. Jak informuje stowarzyszenie Animal SOS, czworonogi są stare, schorowane i prawdopodobnie pochodzą ze zlikwidowanej, nielegalnej hodowli. Sprawa zostanie zgłoszona policji.

Psy rasy york zostały znalezione w kompleksach leśnych w okolicach Skierniewic 31 marca. Czworonogi są w podeszłym wieku i są zaniedbane. Przedstawiciele Animal SOS, którzy nagłośnił sprawę, podejrzewają, że ktoś zlikwidował nielegalną hodowlę zwierząt i się ich w ten sposób pozbył.

Porzucone yorkiSos Zwierz Aleksandrów Łódzki
Są stare i zaniedbaneSos Zwierz Aleksandrów Łódzki

Łódzkie. Ktoś wyrzucił 17 yorków

Zaniedbane czworonogi zostały wyrzucone między innymi w lesie okolicach Lipiec Reymontowskich i Nowego Kawęczyna pod Skierniewicami. W sumie porzuconych zostało 17 yorków. "Pod opiekę stowarzyszenia Animal Sos trafiły trzy starsze yorki wyrzucone w lesie. Jedna z suczek nie widzi, musiała bardzo dużo razy rodzić. Jeden z piesków miał guza na jądrze. Wszystkie miały zaniedbaną sierść, zęby w koszmarnym stanie. Wszystkie wymagają leczenia, diagnostyki oraz sterylizacji i kastracji. Co ważne. Poszukujemy sprawcy - ktoś ewidentnie likwiduje pseudohodowlę i rozwozi psy po okolicznych lasach. Inne psiaki trafiły pod opiekę stowarzyszenia Arkadia w Głownie - porzuceń było dużo więcej w tej okolicy. Prosimy Was o pomoc." - napisało w mediach społecznościowych stowarzyszenie Sos Zwierz Aleksandrów Łódzki.

Wszystkie czworonogi szukają nowych domów.

Sprawa porzucenia zwierząt zostanie zgłoszona policji.

Ktoś porzucił 17 yorków
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sos Zwierz Aleksandrów Łódzki

Pozostałe wiadomości