Utonął 17-letni uczestnik obozu survivalowego. Zarzuty i areszt dla opiekuna

Autor:
pk//rzw
Źródło:
tvn24.pl Łódź
Policja zatrzymała opiekuna obozu survivalowego, podczas którego utonął 17-latek (materiał z 26.07.2022)
Policja zatrzymała opiekuna obozu survivalowego, podczas którego utonął 17-latek (materiał z 26.07.2022)Policja w Opocznie
wideo 2/3
Policja w OpoczniePolicja zatrzymała opiekuna obozu survivalowego, podczas którego utonął 17-latek

Sąd w Opocznie (województwo łódzkie) aresztował na trzy miesiące 38-letniego opiekuna obozu survivalowego zorganizowanego w miejscowości Prucheńsko Duże. Na przełomie czerwca i lipca jeden z jego uczestników, 17-latek utopił się w pobliskim Zalewie Sulejowskim. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Do tragicznego zdarzenia doszło na przełomie czerwca i lipca. Rzeczniczka opoczyńskiej policji aspirant sztabowy Barbara Stępień powiedziała, że 1 lipca wczesnym rankiem funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zaginięciu uczestnika obozu survivalowego. Chłopiec wraz z grupą rówieśników był pod opieką 38-letniego opiekuna.

- Od momentu zgłoszenia zaginięcia przy poszukiwaniach nastolatka pracowały wszystkie służby. Policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, płetwonurkowie. 17-latek był poszukiwany zarówno na lądzie, jak i wodzie. Policjanci wykorzystali do poszukiwań psa tropiącego - opowiada Barbara Stępień.

Zatrzymany opiekun obozu survivalowego pod OpocznemMężczyzna usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierciPolicja w Opocznie

Czytaj też: Tragiczny finał poszukiwań nastolatka. Ciało znaleziono w Zalewie Sulejowskim

- W drugim dniu poszukiwań, 2 lipca, z wód Zalewu Sulejowskiego zostały wyłowione zwłoki 17-latka. Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z Opoczna pod nadzorem prokuratury. Śledczy zbierali szereg informacji, zabezpieczyli dowody, ustalili świadków - przekazuje asp. szt. Barbara Stępień. Dodaje, że do pomocy w realizacji części czynności zostali zaangażowani policjanci z województwa mazowieckiego, skąd pochodzą uczestnicy obozu.

Zarzuty i tymczasowy areszt

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów 38-letniemu opiekunowi obozowiczów. Mężczyzna został zatrzymany w piątek na terenie województwa mazowieckiego.

- 38-letni mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformowała asp. szt. Barbara Stępień z policji w Opocznie.

Zatrzymany opiekun obozu survivalowego pod OpocznemMężczyzna usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierciPolicja w Opocznie

Sąd Rejonowy w Opocznie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Na obecnym etapie śledztwa 38-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności, ale - jak zastrzegają śledczy - sprawa ma charakter rozwojowy.

Obóz survivalowy był zorganizowany w miejscowości Prucheńsko Duże

Autor:pk//rzw

Źródło: tvn24.pl Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Opocznie

Pozostałe wiadomości