Zawaliła się kamienica w Łodzi. Strażacy przeszukiwali gruzowisko, nikogo nie znaleźli

Aktualizacja:
Autor:
MAK/r
Źródło:
PAP/TVN24
Zawaliła się kamienica przeznaczona do rozbiórki
Zawaliła się kamienica przeznaczona do rozbiórkiTVN24
wideo 2/6
TVN24Zawaliła się kamienica przeznaczona do rozbiórki

W Łodzi zawaliła się trzypiętrowa kamienica przeznaczona do rozbiórki. Chociaż w budynku nikt nie mieszkał, mogły przebywać w nim osoby bezdomne. Strażacy razem z psami tropiącymi przeszukiwali gruzowisko. Nikogo nie znaleźli.

Kamienica przy ulicy Głowackiego w Łodzi zawaliła się niedzielę około godziny 11. - Na ostatnim piętrze kamienicy załamały się stropy dachu o wymiarach 5 na 5 metrów. Mimo że budynek od dawna pozostawał niezamieszkany, istnieje podejrzenie, że w chwili katastrofy mogły przebywać w nim osoby bezdomne - przekazał wcześniej młodszy kapitan Łukasz Górczyński, rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Na miejsce skierowano dwa psy tropiące. Jak przekazał Górczyński przed godziną 17, gruzowisko zostało przeszukane - nikogo nie znaleziono.

W Łodzi zawaliła się kamienica przeznaczona do rozbiórki TVN24

Ewakuacja pięciu osób

Na miejscu zdarzenia pracowało 13 zastępów straży pożarnej. Młodszy brygadier Piotr Gruszka, oficer operacyjny KM PSP w Łodzi, przekazał, że zagrożony może być jeden z budynków sąsiadujących bezpośrednio ze ścianą kamienicy, która się zawaliła. Z tego powodu ewakuowano stamtąd pięć osób. - Jeżeli doszłoby do zawalenia, tam jest realne zagrożenie, że ten budynek mógłby zostać uszkodzony – tłumaczył mł. bryg Piotr Gruszka.

Kamienia w ŁodziFot. Zbigniew Tomala
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/r

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Zbigniew Tomala

Pozostałe wiadomości