TVN24 | Łódź

Łódź-Warszawa. Pociągi dojeżdżały z kilkugodzinnym opóźnieniem

TVN24 | Łódź

Źródło:
PAP/TVN24
Do awarii pociągu doszło na trasie Koluszki – Gałkówek
Do awarii pociągu doszło na trasie Koluszki – GałkówekKontakt 24/ JAkubek
wideo 2/5
Kontakt 24/ JAkubekDo awarii pociągu doszło na trasie Koluszki – Gałkówek

Awaria trakcji energetycznej w Bedoniu (woj. łódzkie) spowodowała w środę przed południem kilkugodzinne opóźnienia pociągów na trasie Łódź - Warszawa - informowali podróżni jadący pociągami do stolicy. Spółka PKP PLK potwierdziła, że doszło do awarii sieci trakcyjnej.

Po kilku godzinach, po awarii w Bedoniu, w końcu ruszyły pociągi na trasie kolejowej z Łodzi do Warszawy - poinformowali pasażerowie podróżujący koleją do stolicy.

- Wyruszyłem po godzinie siódmej z Łodzi, przed 11 byłem w okolicach Skierniewic. Pociąg wlecze się niemiłosiernie praktycznie od początku podróży. Kilkukrotnie staliśmy w szczerym polu - powiedział PAP pan Zbigniew, który miał być w Warszawie przed godz. 9. Wielu pasażerów z kilku składów spóźniło się do pracy.

- Miałem spotkanie o godzinie 10 w Warszawie. Nie mogłem go nawet przełożyć na inną godzinę, bo nie mieliśmy informacji, kiedy dojedziemy na Dworzec Centralny w stolicy - podkreślił mężczyzna.

Awaria sieci trakcyjnej

Na stronie internetowej spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, w zakładce "Opóźnienia i utrudnienia", jest informacja, że na stacji w podłódzkim Bedoniu doszło do "awarii sieci trakcyjnej".

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Dzisiaj o godzinie 6:25 na trasie Koluszki – Gałkówek doszło do awarii sieci trakcyjnej oraz uszkodzenia pantografów pociągu IC Mazury relacji Łódź Fabryczna – Olsztyn Główny. Przewoźnik zapewnił dalszą podróż pasażerom, którzy przesiedli się do następnego pociągu IC Łodzianin relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia. Z Warszawy w kierunku Olsztyna zorganizowano pociąg zastępczy - przekazał Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK S.A. I dodał, że na miejsce awarii skierowano służby techniczne, które pracują nad usunięciem usterki. - Naprawa może potrwać do godzin popołudniowych. Ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociągi na trasie Łódź – Koluszki mogą być opóźnione około 15 minut. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji - podkreśla Wilgusiak.

Informacje o bieżącym ruchu pociągów dostępne są również na stronie www.portalpasazera.pl  

Google Maps

Źródło: PAP/TVN24

Pozostałe wiadomości