TVN24 | Łódź

Ukradli auto, w środku był tlen niezbędny do transportowania chorych. "To może kosztować czyjeś życie"

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
W aucie były butle z tlenemTVN24 Łódź
wideo 2/2
TVN24 ŁódźW aucie były butle z tlenem

Pan Michał jeszcze w Poniedziałek Wielkanocny rozwoził do szpitali butle z tlenem, które są używane podczas przewożenia pacjentów z COVID-19 w karetkach i pomiędzy oddziałami. - Ktoś ukradł auto, w którym zostawiłem część butli. Ta kradzież może kogoś kosztować życie, dlatego bardzo prosimy, żeby świadkowie zgłaszali się na policję – apeluje Michał Dulęba, właściciel okradzionej firmy zajmującej się transportem gazów medycznych.

Tlen dla szpitali, zwłaszcza teraz - w czasie szczytu trzeciej fali pandemii - jest bezcenny. Ważne są zarówno duże butle pomagające chorym odpowiednio dotlenić organizm, jak i te małe - niezbędne do bezpiecznego transportowania chorych, na przykład w karetce. 

- Działamy cały czas. W Wielkanoc rozwoziłem butle osobiście, towarzyszył mi jedenastoletni syn. Wczoraj zawieźliśmy tlen do jednego ze szpitali. Dzisiaj rano miałem kontynuować pracę, ale pojazd zniknął. Razem z nim tlen niezbędny do walki z pandemią – opowiada Michał Dulęba. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Samochód został skradziony z ulicy Rydzowej w Łodzi. Mężczyzna od razu zgłosił się na policję, ale też zaapelował w mediach społecznościowych o pomoc w namierzeniu skradzionego auta.

- To o tyle przykre, że butle gazowe były bardzo czytelnie oznaczone. Złodziej musiał wiedzieć, że we wnętrzu jest sprzęt do ratowania życia. Mimo to ukradł – mówi Dulęba. 

Pierwsze sygnały już są

Policja wyjaśnia sprawę i prosi o pomoc06.04. | Pan Michał jeszcze w Poniedziałek Wielkanocny rozwoził samochodem butle z dwu- i pięciolitrowe tlenem, które są używane podczas przewożenia pacjentów z COVID-19 w karetkach i pomiędzy oddziałami. - Ktoś ukradł pojazd, w którym był tlen, bardzo prosimy, żeby świadkowie zgłaszali się na policję - apeluje Michał Dulęba, właściciel okradzionej firmy zajmującej się transportem gazów medycznych.TVN24 Łódź

Komisarz Marcin Fiedukowicz z łódzkiej komendy miejskiej przekazuje, że kradzieżą samochodu z tlenem zajmują się policjanci z wydziału do spraw walki z przestępczością samochodową. Jednocześnie apeluje o zgłaszanie się osób, które pomogłyby w namierzeniu sprawców.

- Zapewniamy pełną anonimowość. Prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji. Czekamy pod numerem alarmowym 112 oraz 47 841 16 00 – przekazuje Fiedukowicz.

Do właściciela okradzionej firmy też zgłaszają się świadkowie. Jeden z nich widział samochód na ulicach Łodzi po godzinie 7.

- Każda taka informacja może się okazać bardzo ważna, dlatego dziękuję za to, że nasz apel o pomoc spotkał się z tak dużym odzewem – kończy Dulęba.

Do kradzieży doszło na ulicy Rydzowej w Łodzi

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Michał Dulęba

Pozostałe wiadomości