TVN24 | Łódź

Konie biegły między samochodami, sparaliżowały ruch. Policjanci uspokoili zwierzęta

TVN24 | Łódź

Autor:
est,
wini,
mj//rzw
Źródło:
Kontakt 24 / TVN24 Kraków
Konie na autostradzie
Konie na autostradzieKontakt 24 / Dominika
wideo 2/4
Kontakt 24 / DominikaKonie na autostradzie

Dwa konie pojawiły się na drodze niedaleko Kamieńska (województwo łódzkie), w pobliżu autostrady A1. Dwa inne biegły wzdłuż jezdni za barierką. Według relacji świadków zwierzęta były zmęczone, jedno z nich mogło być ranne. Policja stwierdziła, że według weterynarza koniom nic się nie stało. Właściciel dostał 300 złotych mandatu.

Konie wbiegły na drogę w okolicy Kamieńska w sobotę. Informację o zdarzeniu oraz film otrzymaliśmy na Kontakt 24 od pani Dominiki. Na nagraniu widać dwa konie przemieszczające się jezdnią i dwa za barierką. Jak przekazała kobieta, zwierzęta sparaliżowały ruch w kierunku północnym.

- Przestraszone konie uciekały jedyną możliwą drogą. W pewnym momencie, gdy kierowcy zdali już sobie sprawę z powagi sytuacji postanowili zatrzymać się i dać koniom uciec, aby poczuły się bezpieczniej a nie jakby goniły je samochody – relacjonuje świadek zdarzenia. Sugeruje, że jeden z koni wyglądał, jakby był ranny.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Mandat dla właściciela

Jak dodaje nasza rozmówczyni, kierowcy powiadomili służby, które dotarły na miejsce w ciągu kilkunastu minut. Policjanci uspokoili konie i udrożnili ruch.

O sytuację zapytaliśmy łódzką policję. - Potwierdzam, że wczoraj po telefonicznym zgłoszeniu, w pobliżu autostrady A1 w powiecie radomszczańskim policjanci napotkali na trzy źrebaki. Nie były one jednak na samej autostradzie, lecz około kilometra dalej. Zostały zabezpieczone przez właściciela, który otrzymał 300 złotych mandatu za niezachowanie ostrożności. Był też weterynarz, zwierzętom nic się nie stało - przekazała kom. Aneta Sobieraj z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Autor:est, wini, mj//rzw

Źródło: Kontakt 24 / TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KONTAKT24/Dominika

Pozostałe wiadomości