Atak nożem podczas awantury domowej: cztery osoby w szpitalu. Szesnastolatek zatrzymany

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Policja: dwie osoby są w bardzo poważnym stanieTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźPolicja: dwie osoby są w bardzo poważnym stanie

Policja wyjaśnia okoliczności ataku nożownika podczas awantury rodzinnej w jednym z mieszkań w Bytomiu. Ranne są cztery osoby, w tym dwie ciężko. W najgorszym stanie jest 47-letnia kobieta, która ma wiele ran kłutych, w nocy przeszła skomplikowaną operację. Policja zatrzymała 16-letniego mężczyznę, który - według policyjnych ustaleń - ma być napastnikiem.

Policja dostała zgłoszenie w nocy ze środy na czwartek. Około godziny trzeciej nad ranem dyżurny dowiedział się, że podczas awantury nożem zaatakowane zostały cztery osoby.

- Na miejsce wysłaliśmy wszystkie służby. Pod wskazanym adresem zastaliśmy cztery ranne osoby, decyzją ratowników wszystkie zostały odwiezione do szpitali. Dwie były w stanie bardzo poważnym – przekazuje aspirant sztabowy Rafał Wojszczyk z bytomskiej policji.

Wielogodzinna operacja

Rani mają 15, 17, 45 i 47 lat. Jerzy Korczyński, reporter TVN24 zajmujący się sprawą, ustalił, że w najpoważniejszym stanie była 47-letnia kobieta, która trafiła do wojewódzkiego szpitala w Bytomiu. Miała kilka ran kłutych.

- Od razu trafiła na stół operacyjny. Operacja chirurgiczna trwała kilka godzin – przekazuje Iwona Wronka, rzecznik szpitala numer 4 w Bytomiu.

47-latka przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

- Jej stan jest ciężki. W ciągu kilku najbliższych godzin lekarze będą mogli ocenić, czy jest jakaś poprawa – dodaje Wronka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zatrzymany

Policja - ze względu na dobro prowadzonych działań - nie chce informować o szczegółach sprawy. Z nieoficjalnych informacji naszego dziennikarza wynika, że policja zatrzymała 16-latka podejrzewanego o to, że zdawał ciosy.

- Mężczyzna ma stanąć w piątek przed sądem rodzinnym – kończy Jerzy Korczyński.

Kobieta przeszła operację w szpitalu, obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View