Zderzenie czterech pojazdów na A1. Utrudnienia w kierunku Gdańska trwały blisko dwie godziny

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl
Autostrada A1 - województwo łódzkie
Autostrada A1 - województwo łódzkieTVN24
wideo 2/5
TVN24Autostrada A1 - województwo łódzkie

Trzy samochody osobowe i ciężarówka zderzyły się na autostradzie A1 na wysokości Łodzi. Jak informuje policja, w tym samym miejscu doszło do dwóch kolizji. Droga w miejscu zdarzenia była częściowo zablokowana przez blisko dwie godziny.

Do zdarzenia doszło po godzinie 7 pomiędzy węzłami Łódź Górna i Łódź Wschód na 312. kilometrze autostrady A1 w kierunku Gdańska. Droga była częściowo zablokowana.

- Przejazd autostradą A1 w kierunku Gdańska jest poważnie utrudniony. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się tylko lewym pasem, co powoduje powstanie zatoru - mówił nam rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Dwie kolizje na autostradzie A1GDDKiA

Policja: dwa zdarzenia w jednym miejscu

Jak poinformowała nas aspirant Jadwiga Czyż z łódzkiej policji, na A1 doszło do dwóch kolizji. - 21-latka kierująca samochodem osobowym jadąca autostradą A1 w kierunku Gdańska, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawą stronę, uderzyła w bariery ochronne, następnie uderzyła w ciężarówkę, odbiła się od niej i ponownie uderzyła w bariery ochronne. Kobiecie nic się nie stało, policjanci ukarali ją mandatem w wysokości 1100 złotych - przekazała Czyż. Kilka minut później, w tym samym miejscu, doszło do kolejnej kolizji. - 39-letni kierowca samochodu osobowego widząc wcześniejszą kolizję, zatrzymał się na autostradzie, a jadący za nim 29-letni mężczyzna nie dostosował prędkości i uderzył w tył jego samochodu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1020 złotych - relacjonowała policjantka.

Jak przekazała po godzinie 8.30 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, droga w miejscu obu kolizji została odblokowana i ruch w kierunku Gdańska odbywa się już płynnie.

Dwie kolizje na autostradzie A1GDDKiA w Łodzi
Zderzenie czterech samochodów na A1
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA w Łodzi

Pozostałe wiadomości