Łódź

Łódź

Do pięciu lat więzienia grozi 30-letniej kobiecie, która zostawiła w zaparkowanym aucie niespełna roczne dziecko i poszła do domu. Krzyk dziecka zamkniętego w coraz bardziej nagrzanym wnętrzu auta usłyszała pani Małgorzata. - Otworzyłam drzwi przez uchylone okno i wezwałam policję - opowiada kobieta, która uratowała chłopca. Niedługo potem śpiącą matkę obudzili policjanci.

"Katarzyna" i "Faustyna" to dwie maszyny drążące kolejowe tunele pod ścisłym centrum Łodzi. Inwestycja, nazywana "łódzkim metrem" ma umożliwić ruch pociągów z wybudowanego niedawno dworca Fabrycznego na zachód i sprawić, że będzie on jednym z najważniejszych węzłów kolejowych w Polsce. Przy okazji powstaną trzy nowe przystanki, które będą służyć głównie mieszkańcom miasta.

Policja zatrzymała sześć kolejnych osób w związku z próbą oszustwa na szkodę Poczty Polskiej i kilku banków. W zeszłym roku przestępczej szajce udało się autoryzować wpłatę blisko 20 milionów złotych w systemie informatycznym Poczty Polskiej, choć w rzeczywistości kasa nie przyjęła nawet złotówki. Grupie udało się potem wypłacić trzy miliony. Według prokuratury, podejrzani działali na szkodę również innych banków.

Uruchomiony w Aleksandrowie Łódzkim punkt, w którym bez żadnych konsekwencji i za darmo można zostawić niechciane psy i koty cieszy się bardzo dużą popularnością. Od kwietnia przywiezionych do niego zostało sto psów i tyle samo kotów. Samorządowcy, z inicjatywy których powstało "okno życia" dla zwierząt zachęcają do wspierania inicjatywy.

- To wstrząsająca, niewyobrażalna zbrodnia - mówią śledczy o dramacie, który rozegrał się w gminie Piątek (woj. łódzkie). Na teren posesji małżeństwa przedsiębiorców wtargnęło kilku napastników. Mieli nóż i długie trzonki od siekiery. Małżeństwo zostało brutalnie zaatakowane, 53-letni mężczyzna nie przeżył. W związku ze sprawą zatrzymana została w tym tygodniu para Ukraińców. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.