Kultura i styl

"Drzwi otwierają się i widzimy, jak Rick Deckard wysiada z pojazdu". Scott zdradza szczegóły

Kultura i styl

materiały prasowe dystrybutoraRidley Scott wyjawił, jak będzie zaczynać się druga część "Łowcy androidów"

Ridley Scott zdradza plany dotyczące swych najnowszych produkcji. Poza kontynuacją "Prometeusza", reżyser planuje sequel "Łowcy androidów". Ujawnił szczegóły drugiej części kultowego filmu sci-fi.

77-letni Ridley Scott, który od 50 lat nieprzerwanie produkuje i reżyseruje kinowe hity, zdradza szczegóły swoich kolejnych produkcji.

Powrót do oryginału

Podczas AFI Festival w Los Angeles reżyser opisał pierwsze sceny z kontynuacji „Łowcy androidów”.

- Postanowiliśmy rozpocząć film pierwotnym pomysłem na otwarcie oryginału. Zawsze podobała nam się wizja dystopijnego (antyutopijnego) świata. Rozpoczniemy od czegoś, co nazywam "fabryczną farmą", co byłoby płaskim krajobrazem z farmami – wyznał Scott.

Okazuje się, że twórcy drugiej części hitu Scotta sprzed 34 lat postanowili wrócić do oryginalnego scenariusza, aby odtworzyć zapisaną tam scenę, a która nie została sfilmowana podczas tworzenia pierwotnej wersji.

- Wyoming. Płaski teren, który ciągnie się przez 20 mil. Żadnych płotów, tylko sucha, zaorana ziemia. Widzimy suche, martwe drzewo, które przy życiu trzymają druty. Trochę jak w "Gronie gniewu" – opowiadał producent drugiej części "Łowcy androidów". – Przy tym drzewie stoi tradycyjna biała chata, a dwie mile od niej widać pracujący kombajn. Pojawia się latający samochód, który tworzy wielką chmurę pyłu. Drzwi otwierają się i widzimy, jak Rick Deckard wysiada z pojazdu. Wchodzi do chaty i gdzie czeka na właściciela chaty – kontynuował. W pewnym momencie dodał: - Nic więcej wam nie powiem. Musicie sami zobaczyć film".

W obsadzie gwiazdy

Zapowiada się gwiazdorska obsada. Niedawno Ryan Gosling potwierdził, że będzie grać w sequelu "Łowcy androidów". Tym samym dołączył do Harrisona Forda, który ponownie zagra główną rolę w filmie.

Film wyreżyseruje Denis Villeneuve, autorami scenariusz są Hampton Fancher i Michael Green. Ridley Scott będzie producentem. Podobnie jak film z 1982 r., kontynuacja będzie bazować na prozie Philipa K. Dicka. Według zapowiedzi producentów, zdjęcia mają ruszyć latem 2016 r.

Autor: tmw\mtom / Źródło: Rolling Stone, The Guardian, Variety

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe dystrybutora

Pozostałe wiadomości