Zabawy jedzeniem? Tak to się powinno robić

Takim daniom nikt się nie oprze
Takim daniom nikt się nie oprze
bentromonsters.com
bentromonsters.comDzięki swoim umiejętnościom i wyobraźni Li Ming tworzy niesamowite dania

Li Ming, mama dwóch chłopców mieszkająca w Singapurze, wie, jak zachęcić swoje pociechy do jedzenia drugiego śniadania w szkole. Przygotowuje im zdrowe posiłki, z których każdy to małe dzieło sztuki. Takim potrawom nikt się nie oprze.

Wszystko zaczęło się trzy lata temu, gdy jej starszy syn poszedł do szkoły podstawowej. "Strasznie za mną tęsknił i miał problem z dostosowaniem się do długich godzin w szkole" - wspomina na swoim blogu.

Aby umilić mu ten czas, Ming zaczęła przygotowywać mu drugie śniadanie - tzw. bento, czyli gotowe porcje jedzenia podawane w plastikowym lub drewnianym pojemniku. Ten rodzaj posiłku pochodzi z kuchni japońskiej i tam jest najbardziej popularny.

Inspiruje

W tradycyjnym pudełku nie może zabraknąć ryżu, ryby lub mięsa, a także pikli i gotowanych warzyw.

Porcje serwowane przez Ming są jednak wyjątkowe, a każda z nich to małe dzieło sztuki. Bohaterowie z ulubionych kreskówek jej dzieci... lądują na talerzu. Ryżowy Spider-Man, kanapki z Hello Kitty, makaronowy Snoopy - to postacie, które często pojawiają się na jej blogu i Instagramie, gdzie pomysłowa mama dzieli się z innymi swoją twórczością. Jej strona, pełna przepisów i fotografii, inspiruje innych rodziców. Pokazuje, że kanapki przygotowywane dzieciom do szkoły wcale nie muszą być nudne, a jedzeniem trzeba się bawić.

Li Ming zbiera obecnie materiał na swoją pierwszą książkę, którą wkrótce wyda.

Kontakt 24 czeka na Wasze zdjęcia

Ty też wyczarowujesz niesamowicie wyglądające posiłki? Podziel się z nami zdjęciami. To doskonała okazja do tego, aby pochwalić się kulinarnymi umiejętnościami i zainspirować innych. Zdjęcia przesyłajcie na kontakt24@tvn.pl lub zamieszczajcie na stronie kontakt24.tvn24.pl.

Autor: db//kdj / Źródło: tvn24, bentomonsters.com

Pozostałe wiadomości