Wstrząsający pokaz na zakończenie festiwalu. Dla kogo zwycięstwo?

 "Wołyń" reż. Wojciech Smarzowski
"Wołyń" reż. Wojciech Smarzowski
FORUM FILM
Michalina Łabacz jako Zosia w filmie "Wołyń" Wojciecha SmarzowskiegoFORUM FILM

Oczekiwany od dawna "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego był najmocniejszym akcentem ostatniego dnia konkursowych pokazów w Gdyni. Dołączył też do listy faworytów niezwykle mocnej w bieżącym roku gdyńskiej imprezy - "Ostatniej rodziny" debiutanta Jana P. Matuszyńskiego oraz świetnie przyjętego thrillera psychologicznego Macieja Pieprzycy "Jestem mordercą". Laureatów 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni poznamy już w sobotę wieczorem.

To jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku, o czym świadczy m.in. frekwencja na jego pierwszych w Polsce, premierowych pokazach w Gdyni. Na projekcję "Wołynia" Wojciecha Smarzowskiego wszystkie bilety i wejściówki zarezerwowane były już dzień wcześniej. Mimo to nie wszyscy chętni mieli szansę film obejrzeć. Dlatego organizatorzy festiwalu zorganizowali dodatkowy pokaz późną nocą.

Rozczarowanych wstrząsającym obrazem reżysera właściwie nie było. Wbrew obawom niektórych, film w żaden sposób nie antagonizuje również niełatwych relacji polsko-ukraińskich. Przeciwnie - jak podkreślał na konferencji po pokazie dla mediów Smarzowski - "chce budować mosty, nie mury". Twórca "Róży" i "Domu złego" po raz kolejny udowodnił, że jest specjalistą od apokaliptycznych opowieści - pokazał prawdziwe piekło, nie epatując jednak przemocą dla efektu. Zrobił film wciskający w fotel, budzący przerażenie ogromem cierpienia, będącego udziałem bohaterów, ale też mądry i wyważony.

PRZECZYTAJ TAKŻE WYWIAD Z WOJCIECHEM SMARZOWSKIM W MAGAZYNIE TVN24

Czy jury gdyńskiej imprezy doceni go tak samo, jak widzowie poruszeni po projekcjach, dowiemy się dziś wieczorem.

Kadr z filmu "Wołyń" Wojciecha SmarzowskiegoFestiwal Filmowy w Gdyni

Wołyń czyli studium nienawiści

Drażliwy temat rzezi wołyńskiej, w czasie której z rąk ukraińskich nacjonalistów zginęły tysiące Polaków, nie był dotąd w kinie w ogóle poruszany. Właśnie z obawy przed budzeniem upiorów przeszłości.

Film Smarzowskiego robi to jako pierwszy, jest przy tym obrazem niezwykle uczciwym. Otwiera go napis dedykowany Kresowiakom, mówiący o tym, że ginęli dwa razy: najpierw od siekier sąsiadów, a potem za sprawą milczenia na temat ich tragedii. Smarzowski nakręcił go właśnie po to, by je przerwać. Pokazując Polaków jako ofiary makabrycznej rzezi, nie nakręcił jednak filmu o złu przypisanym do jednego tylko narodu. Zbrodniarzami są tu nie tylko Ukraińcy, ale również Rosjanie, Niemcy, a także biorący odwet za zbrodnie Polacy.

Smarzowski w żadnym wypadku nie stawia między zbrodniami Ukraińców a polską odpowiedzią na nie, znaku równości. Tropi jedynie zło we wszystkich jego przejawach. Mówi całą prawdę, nie tylko jej część. I z cała pewnością nie funduje nikomu filmu antyukraińskiego.

Fabuła filmu z akcją osadzoną w małej wiosce na Wołyniu skupia się na losach młodej Polki - Zosi, (w tej roli rewelacyjna studentka szkoły teatralnej Michalina Łabacz), zakochanej w Ukraińcu, którą ojciec wydaje wbrew jej woli za bogatego, dużo starszego sołtysa (Arkadiusz Jakubik) Jest rok 1939, wkrótce wybucha wojna. Dwa lata później oglądamy brutalne mordy na tamtejszych Żydach. Jednocześnie narasta napięcie między Polakami i Ukraińcami, choć oglądamy je od pierwszych scen filmu. W końcu latem 1943 roku seria potwornych mordów dotyka też wioskę naszych bohaterów. Oddziały UPA atakują polskich sąsiadów, mordując ich w bestialski sposób, dokonując rzezi na niespotykaną skalę.

Są w filmie sceny przerażające - rozrywane na pół ciała, wydłubywane oczy, są dzieci owijane snopkami słomy i podpalane, traktowane jako "podpałka" dla zniszczenia kolejnego domu, osady...Smarzowski nie pokazuje ich jednak dla podbicia napięcia. Wie, że tak właśnie wyglądała tamta zbrodnia. Obraz niemal nie pozwala na oddech. Zdarzenia toczą się w tempie błyskawicy, ale nie ma tu scen niepotrzebnych. Smarzowski myśli o kinie obrazami, i to one mówią wszystko. Znakomite zdjęcia Piotra Sobocińskiego Jr potęgują wrażenie grozy, choć sama dramaturgia wydarzeń wystarczy już na obraz piekła na ziemi.

I jeszcze coś, o czym długo rozmawialiśmy w kuluarach festiwalu - ten film w momencie zalewającej Europę fali nacjonalizmu, jest nie tylko hołdem oddanym ofiarom straszliwej zbrodni sprzed ponad 70 lat, ale także ostrzeżeniem. W poruszającej scenie kazania w cerkwi, prawosławny duchowny mówi:"Świat za bardzo przywiązany jest do swoich ojczyzn, narodów, do swojej własności.Stąd rodzi się później niechęć do innych".

Beksińscy faworytami dziennikarzy. Czy też jurorów?

W piątek wieczorem swoją coroczną nagrodę przyznali dziennikarze akredytowani w br. na gdyńskiej imprezie. Sporą przewagą głosów trafiła ona do twórców filmu "Ostatnia rodzina" w reżyserii debiutanta Jana P. Matuszyńskiego.

"Ostatnia rodzina" - zwiastun filmu Jana P. Matuszyńskiego
"Ostatnia rodzina" - zwiastun filmu Jana P. MatuszyńskiegoKino Świat

Matuszyński opowiada o rodzinie Beksińskich, w której dwóch utalentowanych, ale toksycznych (również dla siebie samych) mężczyzn, spaja i łączy jedna, delikatna, kochająca ich obu kobieta - żona i matka. Akcja rozpoczyna się w 1977 r. a opisywaną rzeczywistość reżyser ograniczył niemal do ścian dwóch mieszkań jednego z warszawskich osiedli. Zdzisław Beksiński - jeden z bardziej charakterystycznych malarzy XX wieku - każdy ważny moment ze swojego życia rejestrował za pomocą najnowszych dostępnych wówczas technologii audio i wideo. Jego syn Tomasz był jednym z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy muzycznych oraz tłumaczem filmowym. Miał duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, był także tłumaczem kultowych filmów o Bondzie.

Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i jego żona Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem, a Tomek rozpoczyna pracę w radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Tymczasem najgorsze dopiero przed nimi.

Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna oraz Andrzej Seweryn na planie filmufot. Hubert Komerski/Kino Świat

Przypomnijmy, że za swoją kreację Andrzej Seweryn odebrał już nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu filmowym w Locarno. Jego Beksiński - zdaniem przyjaciół artysty- do złudzenia przypomina malarza. Seweryn jest tu wzruszająco bezradny i nieporadny, chwilami budzący - jak jego bohater-zniecierpliwienie i uśmiech politowania. O tej kreacji mówi się, że być może jest najwybitniejszą w polskim kinie ostatniej dekady. Nagroda w Gdyni dla wybitnego artysty wydaje się być pewna. O grającej żonę Beksińskiego Aleksandrze Koniecznej, mało znanej dotąd z dużego ekranu, nie tylko aktorce ale i reżyserce teatralnej, również mówi się jako głównej kandydatce do nagrody za kobiecą rolę pierwszoplanową. W roli Tomka Beksińskiego występuje Dawid Ogrodnik.

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ Z ANDRZEJEM SEWERYNEM W MAGAZYNIE TVN24

Film Matuszyńskiego nie jest jednak filmem o artystach, ale o ludziach ogarniętych obsesją śmierci i dziedziczną depresją. Ponadto - o miłości, trudnej, niekoniecznie uzewnętrznianej, ale spajającej tę rodzinę mimo konfliktów i różnic między jej członkami.

"Jestem mordercą" Pieprzycy czarnym koniem?

Choć festiwal w Gdyni nie serwuje nam aż takich niespodzianek jak Wenecja czy Cannes, gdzie zwycięzcą nierzadko okazuje się obraz niezauważony przez publiczność, tu także zdarzały się zaskakujące werdykty. Co nie znaczy, że nagradzano filmy słabe, a raczej nie będące głównymi faworytami do nagród.

Takim obrazem może się okazać produkcja "Jestem mordercą" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Nie ulega wątpliwości, że obraz będący psychologicznym thrillerem, czerpiący ze znanej sprawy Zdzisława Marchwickiego, skazanego w 1975 r. na karę śmierci za zabójstwo 14 kobiet, doczeka się nagrody na tym festiwalu. Jeśli jednak byłaby to nagroda główna - Złote Lwy - byłoby to jednak zaskoczeniem.

Pieprzyca pokazuje tu proces manipulacji i preparowania dowodów, które doprowadziły do skazania na śmierć niewinnego człowieka. A wszystko w imię kariery ambitnego policjanta, prowadzącego śledztwo. Widzimy jak kochający mąż i ojciec, początkowo prawy człowiek, stopniowo pogrąża się w kłamstwie, oszustwach i zdradzie najbliższych. Bo to milicjant tropiący "wampira", nie zbrodniarz, jest głównym bohaterem obrazu. Brawurowo zagrana i opowiedziana historia ma zresztą na tym festiwalu wiernych fanów, których ta niespodzianka z cała pewnością by uszczęśliwiła.

Czy film Pieprzycy może zagrozić faworytom gdyńskiej imprezy"Festiwal Filmowy w Gdyni

Laureatów konkursu głównego gdyńskiego festiwalu poznamy w sobotę późnym wieczorem.

Autor: Justyna Kobus / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Forum Film

Pozostałe wiadomości

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wpuściła do domu mężczyznę, podającego się za pracownika wodociągów. Straciła kilkanaście tysięcy złotych i biżuterię. Policja przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli administracji. Podpowiada też, co zrobić, by nie paść ich ofiarą.

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

W sobotnim losowaniu Lotto żaden z graczy nie trafił szóstki. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać dwanaście milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 21 grudnia 2024 roku.

Wielka kumulacja w Lotto

Wielka kumulacja w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

22 grudnia przypada ostatnia w tym roku niedziela handlowa. Na podpis prezydenta czeka ustawa zakładająca wolne od pracy 24 grudnia oraz trzy niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia.

Dziś jest niedziela handlowa

Dziś jest niedziela handlowa

Źródło:
PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl