TVN24 | Kultura i styl

USA. Eric Holder skazany za zabójstwo Nipseya Hussle'a

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
asty/kab
Źródło:
Reuters

Ława przysięgłych w Los Angeles uznała mieszkańca Kalifornii za winnego tego, że w 2019 roku dopuścił się morderstwa pierwszego stopnia zdobywcy dwóch nagród Grammy, rapera Nipseya Hussle'a.

12-osobowa ława przysięgłych w hrabstwie Los Angeles skazała 32-letniego Erica Ronalda Holdera Jr. za zabicie przed sklepem odzieżowym popularnego rapera Nipseya Hussle'a w Los Angeles.

Prokuratorzy powiedzieli, że w 2019 roku Holder oddał do muzyka co najmniej 10 strzałów z broni palnej. W zdarzeniu tym ranne zostały również dwie postronne osoby. Około 10 minut przed strzelaniną Holder i Hussle przeprowadzili krótką rozmowę przed sklepem odzieżowym, którego właścicielem był raper.

Nipsey HussleKyle Gustafson / Zuma Press / Forum

Obrońca Holdera przekonywał, że 32-latek nie powinien zostać skazany za morderstwo, ponieważ atak nie był umyślny. Prawnik tłumaczył, że Holder działał pod wpływem uniesienia emocjonalnego po tym, jak Hussle miał mu zarzucić, że krążą pogłoski, iż ten "donosi" policji.

Nipsey Hussle wyróżniony nagrodami Grammy

Zastępca prokuratora okręgowego John McKinney powiedział, że ma nadzieję, że werdykt zapewni rodzinie i fanom zabitego "trochę ukojenia", a życie rapera zainspiruje innych "do podążania za marzeniami".

Hussle, który zmarł w wieku 33 lat, przed strzelaniną publicznie przyznawał, że jako nastolatek dołączył do gangu. Później został aktywistą i przedsiębiorcą, a odnosząc sukcesy w branży muzycznej, miał okazję grać razem z takimi artystami jak Snoop Dogg czy Drake.

W 2020 roku Hussle wygrał dwie pośmiertne nagrody Grammy, w tym jedną za utwór "Racks in the Middle", wydany kilka tygodni przed śmiercią.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Kyle Gustafson / Zuma Press / Forum

Pozostałe wiadomości