TVN24 | Kultura i styl

Tomasz Komenda oświadczył się partnerce na premierze filmu. Owacje na stojąco

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akw/dap
Źródło:
tvn24.pl, Wirtualna Polska
Oświadczyny Tomasza Komendy na premierze filmu
TVN24Oświadczyny Tomasza Komendy na premierze filmu

Tomasz Komenda, który niesłusznie został skazany za gwałt i zabójstwo na 25 lat pozbawienia wolności, a po 18 latach pobytu w zakładzie karnym został od czynu uniewinniony, oświadczył się swojej partnerce na premierze filmu opowiadającego jego historię. Potwierdził także, że zostanie ojcem.

Zapraszamy na program "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - kulisy filmu" pokazującego, jak powstawał film o Tomaszu Komendzie. Premiera w sobotę w TVN o godzinie 16.25.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - obraz w reżyserii Jana Holoubka, wyprodukowany przez TVN Discovery będzie można zobaczyć na kinowym ekranie 18 września.

W czwartek odbyła się premiera filmu dla mediów. Obecny na niej Tomasz Komenda po projekcji wstał, aby podziękować osobom zaangażowanym w jego uniewinnienie, potem odwrócił się do swojej partnerki Anny Walter, uklęknął i poprosił ją o rękę. Po odpowiedzi twierdzącej para otrzymała owacje na stojąco od zgromadzonych na sali.

Komenda w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził, że spodziewa się syna.

Tomasz Komenda oświadczył się partnerce Jarosław Antoniak/Kino Świat
Tomasz Komenda z partnerką Anną Jarosław Antoniak/Kino Świat

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W czerwcowym wydaniu magazynu "Uwaga!" TVN Anna opowiadała, że nigdy nie dopytywała Tomasza o jego przeszłość w zakładzie karnym. - Zawsze czekałam, aż on sam się przede mną otworzy i poczuje ten moment, że to jest ta osoba, której on może zaufać i wszystko powiedzieć. Były momenty, gdy się przede mną otwierał i płakaliśmy jak dzieci - wspominała.

Niesłusznie skazany

Tomasz Komenda został skazany za zbrodnię w Miłoszycach na Dolnym Śląsku z nocy sylwestrowej w 1996 roku. W dyskotece tam razem z koleżankami bawiła się piętnastolatka. W pewnej chwili wyszła przed budynek. Kilkanaście godzin później znaleziono ją martwą na prywatnej posesji naprzeciwko dyskoteki. Zmarła wskutek wyziębienia organizmu i odniesionych ran.

Komenda spędził w więzieniu 18 lat. W momencie skazania miał ukończoną szkołę podstawową i szkołę specjalną, nie miał problemów z prawem. W maju ubiegłego roku Sąd Najwyższy - po wznowieniu postępowania - uniewinnił go. Obecnie walczy on przed sądem o wysokie odszkodowanie - niemal 19 milionów złotych.

Sprawą Komendy zainteresował się dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak, który za opisywanie sprawy otrzymał nagrodę MediaTory i wyróżnienie honorowe Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

>> Jak z Tomasza Komendy zrobiono mordercę?

Tomasz Komenda Jarosław Antoniak/Kino Świat

Autor:akw/dap

Źródło: tvn24.pl, Wirtualna Polska

Źródło zdjęcia głównego: Jarosław Antoniak/Kino Świat

Raporty:
Pozostałe wiadomości