Fabrizo Corona, król paparazzich, jest poszukiwany przez włoską policję. Mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, odkąd Sąd Najwyższy utrzymał wobec niego wyrok 5 lat więzienia za próbę wymuszenia pieniędzy od znanego piłkarza Davida Trezeguet.
Rodzina Corony, oficjalnie uznanego w sobotę za uciekiniera, zaapelowała za pośrednictwem agencji ANSA, by oddał się w ręce policji.
- Fabrizio, jesteśmy załamani. Gdziekolwiek jesteś, prosimy cię, byś powrócił jak najszybciej i oddał się w ręce sprawiedliwości - mówili jego dwaj bracia i matka.
Playboy i awanturnik
Przypadek 38-letniego Corony, właściciela agencji fotograficznej, jest wyjątkowy. Stał się on we Włoszech tak znany, jak gwiazdy sportu i show-biznesu, których zdjęcia sprzedawał prasie. Jako celebryta, Corona, cieszący się opinią playboya i awanturnika, zapraszany był do popularnych telewizyjnych programów, udzielał wywiadów i miał grono fanów.
Uwikłany był w kilka spraw sądowych, między innymi za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy i posługiwanie się fałszywymi pieniędzmi. Podczas jednego z procesów z nonszalancją prezentował siedząc na sali sądowej swój najnowszy tatuaż.
W ostatnich latach na jaw wyszło jednak, że król włoskich paparazzich prowadził podwójną działalność.
Podczas gdy niektóre zdjęcia ze swojej agencji sprzedawał prasie, przy pomocy tych kompromitujących szantażował ich bohaterów wymuszając pieniądze.
Taką próbę podjął między innymi wobec francuskiego piłkarza Davida Trezeguet, który przez 10 lat grał w turyńskim klubie Juventus.
Utrzymany wyrok
W piątek, gdy Sąd Najwyższy utrzymał wyrok 5 lat więzienia za to wymuszenie i Fabrizio Corona, będący ostatnio pod nadzorem policyjnym, powinien trafić do zakładu karnego, w jednej chwili przepadł bez wieści. Policja, która otrzymała polecenie doprowadzenia go do więzienia, przyznaje, że nie wie, co się nagle z nim stało po tym, gdy w poprzednich dniach widziała go wielokrotnie. Poszukiwania mieszkającego w Mediolanie fotografa VIP-ów prowadzone są w całych Włoszech.
Autor: MAC\mtom / Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Roberto Vicario