Pasikowski kręci w Waszyngtonie. Ostatni zdjęciowy "przystanek" "Jacka Stronga"

Główne role zagra Marcin Dorociński i Patrick Wilsonmateriały prasowe



Ekipa "Jacka Stronga" Władysława Pasikowskiego - opowiadającego historię Ryszarda Kuklińskiego, dotarła do Waszyngtonu. "Zaczynamy ostatni etap zdjęciowy od scen, w których pracownicy struktur CIA, dyskutują o dokumentach dostarczonych przez pułkownika, i podejmują kluczowe decyzje" - mówi Klaudiusz Frydrych producent filmu ze "Scorpio Studio".

Najważniejszą postać strony amerykańskiej- agenta operacyjnego CIA Daniela, nadzorującego pracę Kuklińskiego, gra Patrick Wilson. Jej pierwowzorem jest David Forden.

W głównej roli w "Jacku Strongu" zobaczymy, jak już wiadomo, najbardziej dziś pożądanego aktora średniego pokolenia Marcina Dorocińskiego. - Akcja filmu dzieje się równolegle w Warszawie, Waszyngtonie i Moskwie - mówi w rozmowie z tvn24.pl Klaudiusz Frydrych. - Wszystko co robił nasz bohater miało bowiem konsekwencje po obu stronach - amerykańskiej i rosyjskiej. Zdjęcie w Rosji, nakręciliśmy już wcześniej. Waszyngtońskie są zarazem ostatnimi na planie "Jacka Stronga". Tytuł filmu pochodzi od pseudonimu operacyjnego jaki Kuklińskiemu przypisało CIA.

Pytany dlaczego spośród rzeszy amerykańskich aktorów wybrano właśnie Wilsona, producent odpowiada: "Szukaliśmy dobrego, rozpoznawalnego amerykańskiego aktora, który dodatkowo byłby w stanie szybko nauczyć się mówić po polsku. Ponieważ żoną Patricka jest aktorka polskiego pochodzenia Dagmara Domińczyk, która dba o to, w domu dzieci mówiły po polsku, jest obyty z tym językiem. Był to dobry wybór, bo jest bardzo przekonujący w tej roli."

Sam aktor, podczas zdjęć w Polsce, z entuzjazmem mówił o filmie i swojej pracy: "Jestem bardzo zadowolony z moich pierwszych dni zdjęciowych na planie "Jack Stronga". Czuję, że opowiadając niezwykłą historię pułkownika Kuklińskiego, wspólnie robimy coś ważnego. Warto, by jak najwięcej osób mogło ją poznać".

Wilson znany jest głównie z takich produkcji jak "Prometeusz", "Małe dzieci", czy "Anioły w Ameryce". Jego żona kojarzona jest z rolą w filmie "Hrabia Monte Christo". Ona także pojawia się w filmie, w roli pracownicy ambasady amerykańskiej w Warszawie. Aktorka prywatnie jest córką działacza Solidarności, związanego z Lechem Wałęsą, internowanego w stanie wojennym. Mirosław Domińczyk po wypuszczeniu na wolność deportowany w 1983 roku z żoną i dwoma córkami, osiadł na stałe w Ameryce.

Od dokumentu do fabuły

Produkcję filmu poprzedziła kilkuletnia praca nad dokumentacją. - Materiały zbieraliśmy ponad pięć lat a zaangażowanych w to było wiele osób - m.in. profesor Zbigniew Brzeziński, dzięki którego pomocy dotarliśmy do dokumentów CIA - opowiada Frydrych.

- Bardzo nam pomógł też były ambasador RP w USA Jerzy Koźmiński. Dzięki nim poznaliśmy również Davida Fordena, nadzorującego pracę Kuklińskiego dla CIA, który okazał się dla nas bezcennym źródłem informacji. Wcześniej, dużą pracę dokumentacyjną wykonaliśmy już przy okazji filmu dokumentalnego, który produkowaliśmy. Był to "Prawdziwy koniec zimnej wojny" w reżyserii Jerzego Kwiatkowskiego.

Dokument opowiadał o kulisach wejścia Polski do NATO a jednym z ważnych jego wątków, była właśnie sprawa pułkownika Kuklińskiego. Amerykanie bowiem, jako jeden z warunków, postawili polskiemu rządowi konieczność jego rehabilitacji.

- W tym dokumencie rozmawiamy m.in. z Leszkiem Millerem , który wprowadzał Polskę do NATO, z Aleksandrem Kwaśniewskim, ale także z członkami amerykańskiego rządu. - mówi producent. - Z czasem uświadomiliśmy sobie, że mamy świetnie zdokumentowany materiał na scenariusz filmu fabularnego. Powstał więc w oparciu o naszą dokumentację najpierw pierwszy, potem drugi scenariusz, ale dopiero trzeci autorstwa Pasikowskiego, dawał szansę na stworzenie dobrego filmu. Dopiero on znalazł klucz na opowiedzenie tej niesamowitej historii. Moim zdaniem jest znakomity - zdradza Frydrych.

W scenariuszu wykorzystano również materiały zachowane w archiwach IPN. - Oczywiście jak w każdej fabule dotyczącej ważnych wydarzeń historycznych, trzymamy się mocno faktów. Mamy jednak też kilka postaci fikcyjnych i sytuacji wymyślonych, choć wielce prawdopodobnych, które dzieją się np. w domu głównego bohatera – zdradza producent.

W pomoc twórcom filmu zaangażowała się także żona nieżyjącego od kilku lat Ryszarda Kuklińskiego, Hanna Kuklińska. - Pani Hanna nie tylko pomogła nam w trakcie dokumentacji, ale była niezwykle pomocna gdy np. odtwarzaliśmy realia lat 70., choćby mieszkanie Kuklińskich. Udostępniła nam sporo fotografii z tego okresu i odniosła się z wielką życzliwością do naszej pracy - podkreśla producent.

Jack Strong czy James Bond po polsku

"Jack Strong" będzie thrillerem politycznym. Ta opowieść o człowieku, który w samym sercu komunistycznego systemu, samotnie podejmuje batalię przeciw sowieckiej władzy, już na etapie produkcji wzbudza emocje. Jej bohater, mimo niekwestionowanych zasług, dla niektórych pozostaje bowiem postacią dwuznaczną i kontrowersyjną. Kukliński bywa nazywany "polskim Jamesem Bondem" ale w przeciwieństwie do tego fikcyjnego bohatera żył i działał naprawdę, a jego życiorys jest nie tylko sensacyjny ale i dramatyczny.

Płk Ryszard Kukliński – w czasach PRL oficer Ludowego Wojska Polskiego - w 1972 r. zdecydował się na współpracę z CIA, początkowo chcąc nawet zawiązać spisek przeciwko ZSRR w Wojsku Polskim. Z tych planów zrezygnował, ale w ciągu dekady - do momentu wprowadzenia stanu wojennego - przekazał na Zachód wiele tysięcy stron tajnych dokumentów. Przez ten czas wraz z rodziną - żoną i dwoma synami - żył w nieustannym zagrożeniu.

W filmie u boku Marcina Dorocińskiego w roli jego żony zobaczymy Maję Ostaszewską, niezapomniana odtwórczyni jednej z głównych ról w "Katyniu" Wajdy. Zbigniewa Brzezińskiego, doradcę ds. bezpieczeństwa prezydenta Jimmiego Cartera gra Krzysztof Pieczyński.

- Ta rola to dla mnie prawdziwa perełka. Udział Zbigniewa Brzezińskiego w odzyskaniu przez nas niepodległości jest nie do przecenienia. Niezwykły człowiek, mąż stanu, polityk - mówił Pieczyński. Producenci ze Scorpio Studio zapewniają, że nawet obeznani z postacią Kuklińskiego ludzie, poznają wiele nowych, nieznanych dotąd szczegółów. Na ekranie zobaczymy także m.in.: Krzysztofa Globisza, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę i Ireneusza Czopa. Tym razem autorem zdjęć nie będzie ulubiony operator reżysera Paweł Edelman, ale kobieta - Magdalena Górka. Wcześniej pracowała już z Pasikowskim jako autorka zdjęć do serialu "Glina". Absolwentka łódzkiej "Filmówki" zdążyła też już zaistnieć za oceanem. Ma na koncie m.in. zdjęcia do głośnego horroru amerykańskiego "Paranormal Activity 3" .

Zdjęcia do "Jacka Stronga" realizowane były w Warszawie, Legnicy, Gdańsku, Moskwie i teraz w Waszyngtonie. Budżet produkcyjny obliczono na 10 mln zł, a obraz został dofinansowany przez PISF. Od kilku dni znamy już datę jego premiery, którą zaplanowano na 7 lutego 2014.

Fakty bez mitów

Pułkownik Ryszard Kukliński w wieku 17 lat wstąpił do Ludowego Wojska Polskiego. Po ukończeniu szkoły oficerskiej rozpoczął karierę wojskową. Po masakrze na Wybrzeżu w 1970 roku nawiązał współpracę z Amerykanami.

W latach 1972 - 1981 przekazał CIA ponad 40 tys. stron tajnych dokumentów dotyczących m.in. wojskowych planów Układu Warszawskiego. W 1976 roku awansował na pułkownika i został zastępcą szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego WP. W obawie przed aresztowaniem, w listopadzie 1981 r., wraz z żoną i dwoma synami uciekł z Polski. Dzięki pomocy CIA, 11 listopada dotarł do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził resztę życia.

Sąd wojskowy w Warszawie w 1984 roku zaocznie skazał go na karę śmierci. Śledztwo umorzono dopiero w 1997 roku, kiedy jego rehabilitacja stała się jednym z warunków wejścia Polski do NATO. Obaj jego synowie zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Starszy, Waldemar, potrącony przez samochód, w którym nie znaleziono odcisków palców, młodszy - Bogdan, według oficjalnej wersji zaginął podczas morskiego rejsu w 1993 roku. Z czasem wysunięto hipotezę, że zaginięcie zostało sfingowane przez CIA w ramach programu ochrony świadków. Sam Kukliński podejrzewał, że synowie zostali zamordowani przez Sowietów.

Autor: Justyna Kobus//gak / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to 1683 sztaby - w tym 95 w 24 krajach świata, aukcje internetowe, koncerty, pikniki i wydarzenia sportowe i tradycyjne Światełko do Nieba. 33. Finał WOŚP to także 120 tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek. A wszystko to dla hematologii i onkologii dziecięcej. Jak gra Orkiestra? Ile zebrano już pieniędzy? 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy relacjonujemy na żywo w tvn24.pl i na antenie TVN24 oraz w TVN24 GO.

Orkiestra gra po raz 33. Dziś Finał WOŚP

Orkiestra gra po raz 33. Dziś Finał WOŚP

Źródło:
tvn24.pl

W trakcie interwencji w jednym z mieszkań w Siedlcach w sobotę wieczorem ratownik medyczny został zaatakowany ostrym narzędziem - przekazała policja. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Sprawcę ataku na medyka zatrzymano.

Nie żyje ratownik medyczny. Został zaatakowany podczas interwencji

Nie żyje ratownik medyczny. Został zaatakowany podczas interwencji

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Rusza 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Donald Trump przemawiał w Las Vegas. Zmarł ratownik medyczny ugodzony nożem w Siedlcach. Na Białorusi odbędą się zorganizowane przez reżim Łukaszenki "wybory". Meksyk nie pozwolił na lądowanie samolotu z imigrantami deportowanmi z USA. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 26 stycznia.

"Wybory" na Białorusi, atak w Siedlcach, sprzeciw Meksyku

"Wybory" na Białorusi, atak w Siedlcach, sprzeciw Meksyku

Źródło:
PAP, TVN24

W niedalekiej przyszłości staniemy się większym krajem - zapowiedział w sobotę prezydent USA Donald Trump podczas wiecu w Las Vegas, czyniąc aluzję do wysuwanych przez niego roszczeń terytorialnych. Trump stwierdził też, że może odwrócić swoją decyzję o wyjściu ze Światowej Organizacji Zdrowia. Postawił jednak warunek.

Trump: wkrótce USA staną się większym krajem

Trump: wkrótce USA staną się większym krajem

Źródło:
PAP, Reuters

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w sobotę SMS-owy alert, w którym ostrzega przed niebezpieczną pogodą mieszkańców kilku województw. Przypominamy, że ostrzeżenie wciąż obowiązuje.

Alert RCB wciąż w mocy. Warto przygotować oświetlenie zastępcze

Alert RCB wciąż w mocy. Warto przygotować oświetlenie zastępcze

Aktualizacja:
Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Karola Nawrockiego, a to w kampanii prezydenckiej nie najlepsza wiadomość dla kandydata. Sam Nawrocki, namaszczony przez PiS, w sobotę znowu musiał się tłumaczyć, bo dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej postanowiła przypomnieć pewne fakty. 

Muzeum podważa słowa Nawrockiego. Jest zawiadomienie do prokuratury

Muzeum podważa słowa Nawrockiego. Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
Fakty TVN

IMGW wydał alarmy pierwszego i drugiego stopnia. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który miejscami może rozpędzać się do 100 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy zachować ostrożność.

Pomarańczowe i żółte alarmy IMGW na południu kraju. Uważajmy

Pomarańczowe i żółte alarmy IMGW na południu kraju. Uważajmy

Źródło:
tvnmeteo.pl

Amerykański Senat zatwierdził w sobotę kandydaturę gubernator Dakoty Południowej Kristi Noem na ministra bezpieczeństwa krajowego. W niedzielę rano przekazała informację o swoim zaprzysiężeniu. Resort zajmuje się między innymi ochroną granic USA. To kluczowe stanowisko dla realizacji planów prezydenta Donalda Trumpa dotyczących ograniczenia nielegalnej migracji.

To ona zadba o "bezpieczeństwo krajowe" USA

To ona zadba o "bezpieczeństwo krajowe" USA

Źródło:
PAP

Jerzy Owsiak czuje się lepiej. W niedzielę powinien być w niezłej formie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Bohdan Maruszewski, kardiochirurg dziecięcy i współtwórca WOŚP. Środki zebrane podczas 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej. Profesor Wojciech Młynarski, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, podkreślił, że "cały czas potrzebujemy nowego sprzętu, bo postęp w zakresie onkologii w ogóle, ale pediatrycznej przede wszystkim, jest bardzo duży".

Jak się czuje Jerzy Owsiak? "Postąpił racjonalnie"

Jak się czuje Jerzy Owsiak? "Postąpił racjonalnie"

Źródło:
TVN24

To nie jest dobry moment, żeby zostawiać Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - tak rezygnację Jacka Siewiery skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Aleksandra Leo z Polski 2050-Trzeciej Drogi. Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej mówił, że ma "duży dystans do tego, co prezentuje sobą Siewiera". - Jeżeli ktoś próbuje budować wizerunek mieszaniny Sylvestra Stallone'a i profesora Zolla, to to musi eksplodować - stwierdził.

Rezygnacja Siewiery. "Pojawia się pytanie o prawdziwy powód"

Rezygnacja Siewiery. "Pojawia się pytanie o prawdziwy powód"

Źródło:
TVN24

Na ulice Słowacji wyszły dziesiątki tysięcy ludzi. Protestujący jasno pokazują premierowi Robertowi Fico, że nie akceptują jego podróży do Moskwy. Premier z kolei pokazuje, że nie akceptuje tych, którzy jego nie akceptują. Opowiada o prowokacjach inspirowanych z Ukrainy oraz z USA i straszy służbami specjalnymi. 

Protesty na Słowacji. "To niebezpieczne i haniebne, że premier wykorzystuje służby specjalne, by siać panikę"

Protesty na Słowacji. "To niebezpieczne i haniebne, że premier wykorzystuje służby specjalne, by siać panikę"

Źródło:
Fakty TVN

Urzędnicy prezydenta USA Donalda Trumpa polecili Pentagonowi zniesienie ograniczeń na dostawy ciężkich bomb lotniczych dla Izraela - podał w sobotę portal Axios za źródłami. Poprzednia administracja prezydenta Joe Bidena zablokowała jeden z kontraktów w obawie o los cywilów w Strefie Gazy.

Izrael otrzyma 1800 bomb z USA. Trump odblokował dostawy

Izrael otrzyma 1800 bomb z USA. Trump odblokował dostawy

Źródło:
PAP

1067 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja zbrojna na Ukrainę. Siły rosyjskie zrzuciły bomby kierowane na obwody chersoński i sumski. Projekt DeepState monitorujący sytuację na froncie poinformował o dalszych postępach Rosjan w Donbasie. Z miasta Pokrowsk ewakuowano wszystkie dzieci - poinformowały tamtejsze władze. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Bomby spadły na dwa obwody, Rosjanie zajmują kolejne wsie w Donbasie

Bomby spadły na dwa obwody, Rosjanie zajmują kolejne wsie w Donbasie

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV, tvn24.pl

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz i Jacek Siewiera przy okazji spotkań dotyczących bezpieczeństwa państwa rozmawiali także o planach szefa BBN - przekazał w sobotę rzecznik resortu obrony Janusz Sejmej. Dodał, że "bezwzględnie ważne" jest, by wiedza Siewiery "została wykorzystana", ale jest "za wcześnie, by mówić o konkretach".

"Wiedza i doświadczenie, które warto wykorzystać". MON po decyzji Siewiery

"Wiedza i doświadczenie, które warto wykorzystać". MON po decyzji Siewiery

Źródło:
PAP

Deportacja idzie bardzo dobrze - mówi prezydent Donald Trump, choć Meksyk nie zgodził się na lądowanie amerykańskiego samolotu z imigrantami na swoim terenie. Obławy na ludzi nielegalnie przebywających w Stanach Zjednoczonych trwają nie tylko w domach, ale i w zakładach pracy. Według nowych przepisów mogą być też prowadzone w szkołach i świątyniach.

Deportacje w USA. Burmistrz Newark ostrzega przed powrotem "do niebezpiecznych czasów"

Deportacje w USA. Burmistrz Newark ostrzega przed powrotem "do niebezpiecznych czasów"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Czy Kanał Panamski przejęli Chińczycy? I czy USA mają prawo go "odebrać"?

Czy Kanał Panamski przejęli Chińczycy? I czy USA mają prawo go "odebrać"?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nie żyje Jan Hernik, który od dwóch lat zmagał się z glejakiem. W 2024 roku zdjęcie autorstwa jego żony, którego był bohaterem, zostało wyróżnione w konkursie Grand Press Photo.

"Odleciał na swoich warunkach". Nie żyje Jan Hernik

"Odleciał na swoich warunkach". Nie żyje Jan Hernik

Źródło:
tvn24.pl

Alert powodziowy został ogłoszony w północnej Francji na skutek przejścia burzy Eowyn. W sobotę szczególnie niebezpiecznie było na północy kraju, gdzie ulice zmieniły się w rzeki. Meteorolodzy ostrzegają - groźnie będzie także w niedzielę.

"Jeszcze nie widziałem takich podtopień". Alerty w pięciu regionach, na horyzoncie kolejna burza

"Jeszcze nie widziałem takich podtopień". Alerty w pięciu regionach, na horyzoncie kolejna burza

Źródło:
TF1 Info, Meteo France, L'Internaute

Prezydent Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla telewizji Al Jazeera, że Donald Trump nie jest sceptyczny wobec NATO - poinformowała kancelaria prezydenta. Udzielony w szwajcarskim Davos wywiad stacja wyemitowała w sobotę.

Duda: Trump doprowadzi do zakończenia rosyjskiej agresji. Jestem o tym przekonany

Duda: Trump doprowadzi do zakończenia rosyjskiej agresji. Jestem o tym przekonany

Źródło:
PAP

Radosław Sikorski zareagował na słowa Marcina Przydacza z PiS, który stwierdził, że gdyby rozmowa szefa polskiej dyplomacji z jego amerykańskim odpowiednikiem Marco Rubio była dobra, "to Departament Stanu wydałby komunikat". Taki komunikat pojawił się jeszcze w czwartek. Sikorski opublikował jego zdjęcie w mediach społecznościowych. "Co racja, to racja" - skomentował.

"Co racja, to racja". Sikorski odpowiada w sprawie "kurtuazyjnej rozmowy" z Rubio

"Co racja, to racja". Sikorski odpowiada w sprawie "kurtuazyjnej rozmowy" z Rubio

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

W amerykańskim mieście Phoenix trwa jeden z najdłuższych okresów bez opadów. Ostatni raz deszcz spadł tam 22 sierpnia ubiegłego roku. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie w najbliższych dniach, zostanie pobity rekord sprzed ponad 50 lat.

"Pobiliśmy wszelkie rekordy zeszłego lata". Za kilka dni może paść kolejny

"Pobiliśmy wszelkie rekordy zeszłego lata". Za kilka dni może paść kolejny

Źródło:
The Guardian
Remont dzisiaj, wczoraj, niemal zawsze. Autostrada A4 - czemu jest tak droga?

Remont dzisiaj, wczoraj, niemal zawsze. Autostrada A4 - czemu jest tak droga?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło jedno z najsłynniejszych zdjęć w historii Polski - fotografia sprzed kina Moskwa, wykonana z ukrycia przez Chrisa Niedenthala w czasie stanu wojennego. Fotoreporter opowiadał o historii zdjęcia w TVN24. - To jest odruch fotoreportera, że co by nie było, ale trzeba coś zrobić - mówił. Dziennikarka Natalia Szewczak, której dzieci przekazały wspólnie z Niedenthalem słynne zdjęcie na aukcję WOŚP, opowiedziała o historii bliźniaków, które urodziły się jako skrajnie wcześniaki. - Czerwone serduszka widzieliśmy wszędzie - mówiła.

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

Źródło:
TVN24

"Karma wróciła" - tak polscy internauci komentują rozpowszechniany w mediach społecznościowych antyukraiński przekaz, jakoby w pożarach w Los Angeles spłonęły domy generałów z Ukrainy. Rosyjska propaganda wykorzystuje nawet tragedię w Kalifornii, by zdyskredytować ukraińską armię.

Ośmiu ukraińskich generałów "straciło swoje wille"? Propaganda Kremla o pożarach w Los Angeles

Ośmiu ukraińskich generałów "straciło swoje wille"? Propaganda Kremla o pożarach w Los Angeles

Źródło:
Konkret24

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska nazwała wybory prezydenckie w swoim kraju, które mają się odbyć w niedzielę, "inscenizacją" i "maskaradą". W wywiadzie dla dziennika "Le Figaro" podkreśliła, że "one nic nie zmienią", bo "Białorusini odrzucili Łukaszenkę w 2020 roku". Cichanouska mówiła, że najważniejsze jest teraz uwolnienie więźniów politycznych i przerwanie represji.

Cichanouska o "maskaradzie" zorganizowanej przez Łukaszenkę

Cichanouska o "maskaradzie" zorganizowanej przez Łukaszenkę

Źródło:
PAP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to również setki najróżniejszych aukcji internetowych. Wśród nich są te przygotowane przez dziennikarzy i dziennikarki TVN24, TVN, TTV oraz gwiazdy znane z produkcji TVN Warner Bros. Discovery. Sprzątanie domu, wspólne gotowanie w hollywoodzkim stylu, autorskie obrazy, kolekcjonerskie pamiątki - to tylko niektóre wyjątkowe przedmioty i atrakcje, które trafiły "pod młotek". Grupa TVN Warner Bros. Discovery ponownie zaprasza na rodzinną przygodę w Harry Potter Studio w Londynie.

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Zdjęcie "Czas Apokalipsy" Chrisa Niedenthala zapisało się w historii Polski i Europy. Teraz fotografia trafia na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Legendarny fotoreporter wspólnie z czteroletnimi bliźniętami Leną i Filipem Sosnowskimi przekazali na nią odbitkę numer 9. Niedenthal w rozmowie z rodzicami małych darczyńców - Natalią Szewczak (Business Insider Polska) i Mateuszem Sosnowskim (TVN24) - opowiedział o niesamowitej historii zdjęcia i o tym, jak niemal cudem, dzięki pomocy nieznajomego, udało się je wywieźć z Polski i pokazać światu.

To, że wydostało się z Polski, to niemal cud. Legendarne zdjęcie do wylicytowania

To, że wydostało się z Polski, to niemal cud. Legendarne zdjęcie do wylicytowania

Źródło:
tvn24.pl

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia. Zgromadzone podczas niego środki wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Do udziału w akcji włączyli się dziennikarze i dziennikarki TVN i TVN24. Monika Olejnik oferuje ręcznie malowaną chustę góralską i śniadanie.

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

Źródło:
TVN24

Sprzedaż domów na amerykańskim rynku wtórnym spadła w 2024 roku do najniższego poziomu od 30 lat. Astronomiczne ceny i wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych zniechęciły kupujących - wskazał portal stacji CNN.

Ostatni raz sprzedaż domów była na tym poziomie w 1995 roku

Ostatni raz sprzedaż domów była na tym poziomie w 1995 roku

Źródło:
CNN