Oscary 2024. Polskie produkcje i koprodukcje z szansami na Nagrodę Akademii

Źródło:
tvn24.pl
Zwiastun filmu "Chłopi"
Zwiastun filmu "Chłopi" NEXT FILM
wideo 2/4
Zwiastun filmu "Chłopi" NEXT FILM

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listy filmów, które będą brane pod uwagę przy nominacjach do przyszłorocznych Oscarów w kategoriach: najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, najlepszy pełnometrażowy film animowany oraz najlepszy film międzynarodowy. Na wszystkich trzech listach są polskie akcenty. 

Oscary 2024 coraz bliżej. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej (znana też jako Akademia Filmowa, AMPAS) w nocy z czwartku na piątek opublikowała listy tytułów filmów, które spełniają warunki formalne i spośród których członkinie i członkowie Akademii wybiorą nominowanych. Tradycyjnie, w pierwszej kolejności przedstawiono listy filmów, które rozpatrywane będą w trzech kategoriach: najlepszy pełnometrażowy film animowany, najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny oraz najlepszy film międzynarodowy. Na każdej z nich pojawiły się polskie produkcje bądź polskie koprodukcje.

To na podstawie tych list 21 grudnia AMPAS ogłosi "krótkie listy" w kategoriach najlepszy film międzynarodowy oraz najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, czyli 15 tytułów, spośród których wyłoniona zostanie piątka nominowanych w obu kategoriach (w kategorii filmów animowanych krótka lista nie jest ogłaszana).

Oscary 2024. "Chłopi" w wyścigu w dwóch kategoriach

W kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany lista obejmuje 33 tytuły. Jak czytamy w komunikacie, zgłoszone i zakwalifikowane pełnometrażowe filmy animowane mogą zakwalifikować się do pozostałych kategorii - w tym tej najważniejszej: najlepszy film. 

Wśród pełnometrażowych animacji znalazł się oficjalny polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny "Chłopi" w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana. Reprezentująca polską kinematografię animacja, spełniła warunki formalne i tytuł znalazł się wśród kandydatów do nominacji w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

"Film międzynarodowy definiowany jest jako pełnometrażowa kinowa produkcja (powyżej 40 minut), wyprodukowana poza Stanami Zjednoczonymi, z dominującą (powyżej 50 proc.) częścią nieanglojęzycznych dialogów" - czytamy w komunikacie AMPAS. Akademia poinformowała, że wśród zgłoszeń z 88 państw bądź terytoriów zależnych, po raz pierwszy pojawiło się zgłoszenie z Namibii.

Kadr z filmu "Chłopi"NEXT FILM

DK Welchman i Hugh Welchman za pomocą animacji, stworzonej techniką malarską - podobnie, jak w przypadku "Twojego Vincenta" - ożywili docenioną Nagrodą Nobla powieść "Chłopi" Władysława Reymonta. Film jest skierowany do widzów dorosłych. Tym razem jednak całość utrzymana jest w estetyce polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku. "Ożywione" zostały między innymi obrazy Józefa Chełmońskiego, Ferdynanda Ruszczyca i Leona Wyczółkowskiego. 

Film "Chłopi" swoją światową premierę miał w ramach Międzynarodowego Festiwali Filmowego w Toronto, gdzie został przyjęty z bardzo pozytywnymi recenzjami międzynarodowej krytyki. Polska premiera tytułu odbyła się w ramach konkursu głównego 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W ręce Welchmanów powędrowała Nagroda Publiczności oraz Nagroda Specjalna Jury za "Chłopów" właśnie. Produkcja znalazła się również programie Londyńskiego Festiwalu Filmowego (BFI London Film Festival) oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pusan.  

Oscary 2024. Polskie koprodukcje rywalizujące z "Chłopami"

Najnowszy film Welchmanów to nie jedyny polski akcent, jaki znalazł się na opublikowanych listach Akademii. W kategorii najlepszy film międzynarodowy znalazły się jeszcze dwie polskie koprodukcje. Pierwszą z nich jest najnowszy film Jonathana Glazera "Strefa interesów", zgłoszony przez Wielką Brytanię. Jedną z producentek jest Ewa Puszczyńska. Film zdobył pięć nominacji do Europejskich Nagród Filmowych: Europejski Film, Europejski Reżyser (Jonathan Glazer), Europejski Scenarzysta (Jonathan Glazer), Europejska Aktorka (Sandra Hüller) oraz Europejski Aktor (Christian Friedel).

Amerykańsko-brytyjsko-polska produkcja doceniona została już między innymi w trakcie Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie otrzymała Nagrodę Jury Konkursu Głównego oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. "Strefa interesów" jest luźną ekranizacją powieści Martina Amisa o tym samym tytule. To pierwszy pełnometrażowy film fabularny Glazera od 10 lat, czyli od słynnego "Pod skórą" ze Scarlett Johansson w roli głównej. "Strefa interesów" to wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolfa Hössa i jego żony Hedwig. W rolach głównych wystąpili Sandra Hüller i Christian Friedel. Autorem zdjęć do "Strefy interesów" jest Łukasz Żal.

Sandra Hüller w filmie "Strefa interesów"©Courtesy of A24/Mica Levi/Gutek Film

Według międzynarodowych krytyków "Strefa interesów" jest najmocniejszym kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny. Duże szanse na nominację za reżyserię i scenariusz ma sam Glazer, Łukasz Żal za zdjęcia oraz Sandra Hüller za główną rolę kobiecą.

W wyścigu w kategorii najlepszy film zagraniczny jest także "Zajmowanie się domem dla początkujących" w reżyserii macedońsko-australijskiego filmowca Gorana Stolevskiego. Zgłoszony przez Macedonię Północną film jest koprodukcją Macedonii Północnej, Szwecji, Kosowa, Polski, Serbii, Chorwacji, Stanów Zjednoczonych i Australii. Koproducentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek (Madants).

Silna polska reprezentacja wśród filmów dokumentalnych

Na liście filmów, spośród których akademicy wybiorą najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, znalazło się 196 tytułów. Tak długa lista jest związana z tym, że zakwalifikowane są tytuły, które nagrodzone zostały na festiwalach filmowych, kwalifikujących do Oscara oraz dokumenty zgłoszone w kategorii najlepszy film międzynarodowy jako oficjalny kandydat danego kraju.

"Filmy, które znalazły się w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, mogą być kwalifikowane również w pozostałych kategoriach Nagród Akademii, w tym najlepszy film" - czytamy w komunikacie.

W tej kategorii znalazły się trzy polskie produkcje bądź koprodukcje. Są to: "Pianoforte" w reżyserii Jakuba Piątka, "Skąd dokąd" w reżyserii Maćka Hameli oraz "Apolonia Apolonia" w reżyserii duńskiej filmowczyni Lei Glob. Koproducentem tego ostatniego tytułu jest HBO Max Central Europe - należący do Warner Bros. Discovery, właściciela TVN Warner Bros. Discovery Polska. Polską producentką tego dokumentu jest Małgorzata Staroń (Staron Film).

"Apolonia, Apolonia" reż. Lea Glob
"Apolonia, Apolonia" reż. Lea GlobMillenium Docs Against Gravity

Akademia Filmowa przypomniała także, że lista nominacji do Oscarów 2024 zostanie ogłoszona 23 stycznia przyszłego roku. Gala rozdania Nagród Akademii planowana jest na 10 marca 2024 r.

Autorka/Autor:

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: NEXT FILM

Raporty:
Pozostałe wiadomości
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeżeli zostanę prawidłowo, zgodnie z prawem poinformowany i zostanie mi to (wezwanie) doręczone, to stawię się na komisji śledczej - powiedział były prezes Orlenu Daniel Obajtek, obecnie kandydat PiS do europarlamentu. Przekonywał, że ma "bardzo dużo do powiedzenia w wielu kwestiach", a szef komisji do spraw afery wizowej Michał Szczerba "będzie żałował" zaproszenia go na przesłuchanie. - Ale w swoim czasie, bo teraz jestem zajęty wyborami - dodał.

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Źródło:
PAP

406 kilogramów kokainy przejęto na jachcie płynącym po Zatoce Biskajskiej pod polską banderą - przekazała w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. By uniemożliwić skonfiskowanie ładunku, załoga podpaliła jednostkę, chcąc zatopić łódź. Ten plan się jednak nie powiódł.

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Źródło:
PAP

Nazywają siebie Peaky Blinders. Gdy wybuchła wojna, wyszli na ulice w cywilnych ubraniach, ale z bronią w dłoniach, by strzec swoich domów. Ołeksandr, ich dowódca, mówi, że wyglądali jak bohaterowie słynnego serialu o gangsterach z Birmingham. To oni, wykorzystując drony, odpierają ofensywę rosyjskich wojsk w Charkowie.

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Źródło:
BBC, PAP

Od ponad 300 lat leży na dnie morza wraz ze skarbem, którego wartość szacowana jest nawet na 16 miliardów funtów (80 miliardów złotych). Teraz kolumbijski rząd rozpoczyna badania nad "świętym Graalem wśród wraków". W ramach projektu archeologicznego w głębiny wysłane zostaną sondy, które ocenią, jaki materiał archeologiczny znajduje się na dnie Morza Karaibskiego.

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

Źródło:
BBC

Trybunał Konstytucyjny przekracza swoje uprawnienia. Działa na wyraźne zlecenia - powiedział w niedzielę w "Faktach po Faktach" sędzia Wojciech Hermeliński. Profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego ocenił, że obecne działania TK "są pozbawione podstawy prawnej". - Trybunał wydaje postanowienia, które nie mają żadnego związku z kompetencjami - stwierdził.

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

Źródło:
TVN24

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

Ubiegający się o reelekcję prezydent Litwy Gitanas Nauseda prowadzi w drugiej turze wyborów prezydenckich. W niedzielę po podliczeniu głosów z ponad połowy komisji wyborczych stwierdzono, że Nauseda uzyskał niemal 84 procent głosów.

Gitanas Nauseda może zachować urząd. Duża przewaga

Gitanas Nauseda może zachować urząd. Duża przewaga

Źródło:
PAP

Zaufana prokuratura Zbigniewa Ziobry w trzy tygodnie umorzyła sprawę dotyczącą sprzedaży nagrań z afery taśmowej Rosjanom - napisał "Newsweek". Umorzenie - jak podaje tygodnik - odbyło się "po cichu", a sprawa "toczyła się poza kontrwywiadem i prokuratorami wyspecjalizowanymi do walki ze szpiegostwem".

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Źródło:
"Newsweek", TVN24

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zmarła Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, fizyczka i nauczycielka, żona legendy Solidarności, byłego posła i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryka Wujca. O jej śmierci poinformował syn Paweł Wujec. Miała 83 lata.

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

IMGW nadal ostrzega przed burzami. Zjawiskom będą towarzyszyć ulewne opady deszczu, porywisty wiatr oraz grad. Sprawdź, gdzie należy zachować szczególną ostrożność w niedzielę.

Ostrzeżenia IMGW w 12 województwach

Ostrzeżenia IMGW w 12 województwach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pikniku wyborczego w Otwocku (mazowieckie) krytykował pakt migracyjny i atakował samych migrantów, mówiąc, że "stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa". Wspominał też, że w Polsce mamy "gotową ustawę o mowie nienawiści" i ocenił, że "takie ustawy dają podstawę do represjonowania za mówienie oczywistych prawd".

Kaczyński o pakcie, migrantach i "gotowej ustawie o mowie nienawiści"

Kaczyński o pakcie, migrantach i "gotowej ustawie o mowie nienawiści"

Źródło:
PAP, TVN24

"Piękny pokaz ignorancji", "chyba nie do końca Pan wie jak działa izolacja", "zamieszkaj pan w namiocie" - to reakcje internautów na wpis publicysty Jana Pospieszalskiego. Ironizował w nim, że z powodu ocieplenia klimatu nie ma potrzeby ocieplania budynków, które ma rzekomo narzucać Unia Europejska w dyrektywie budynkowej. Wyjaśniamy, o co chodzi w dyrektywie, a ekspert tłumaczy, dlaczego potrzebna jest termomodernizacja budynków.

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Gdzie jest burza? W niedzielę 26.05 w części Polski pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Miejscami burzom towarzyszą ulewy. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Uwaga, możliwe ulewy

Gdzie jest burza? Uwaga, możliwe ulewy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Przesiewowe badania w ramach pierwszej takiej akcji w Polsce - "Lipidogram dla pierwszaka" - trwały od listopada ubiegłego roku do marca tego roku. Wzięło w nich udział prawie 700 uczniów klas pierwszych z zabrzańskich szkół podstawowych. U 15 procent uczniów stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu, i to częściej u dzieci szczupłych.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

67-letni sternik zginął na jeziorze Śniardwy po tym, jak maszt jego żaglówki zahaczył o linię energetyczną. Mężczyzna został porażony prądem. Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc.

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Do Bangladeszu zbliża się cyklon Remal. Z przybrzeżnych terenów ewakuowano prawie 800 tysięcy osób. Służby meteorologiczne wydały alert najwyższego stopnia. Żywioł zagraża też sąsiadującym regionom Indii.

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Źródło:
PAP, AP, Reuters

Stanisław Tyszka, poseł Kofederacji, powiedział, że dostawał propozycje, by "skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości". - To była korupcja polityczna - stwierdził i zadeklarował, że jest gotowy do współpracy z prokuraturą i ewentualną komisją śledczą w tej sprawie. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi więcej szczegółów.

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Źródło:
TVN24

W miejscowości Humniska w gminie Brzozów na Podkarpaciu w czasie prac przydomowych doszło do tragicznego wypadku. Zginęło czteroletnie dziecko. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, jaslo365.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Bił i kopał ją tak długo, aż zakatował na śmierć. Były członek kazachskiego rządu Kuandyk Biszymbajew został w maju uznany winnym zabójstwa swojej żony. Ich małżeństwo, które trwało niecały rok, było naznaczone przemocą. Proces polityka, który śledził przed telewizorami cały kraj, rzucił światło na piekło kobiet w Kazachstanie. Na jego fali milczenie przerywają kolejne ofiary. Są już pierwsze zmiany w prawie, ale to na razie bardzo mały krok.

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Źródło:
BBC, PAP

Nie da się policzyć, ile kobiet zbadało w sobotę swoje piersi, ile z nich dowiedziało się, że potrzebna jest pilna wizyta u lekarza. Na pewno wiele, bo aż w 90 miejscowościach polskie Amazonki uczyły chętne osoby, jak robić badania profilaktycznie w kierunku raka piersi. W niedzielę Dzień Matki. Akcja odbyła pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy".

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Źródło:
Fakty TVN

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, wypowiadając się o zagrożeniach ze strony Rosji, zapewniał w wywiadzie radiowym, że Unia Europejska jest największą gospodarką świata. Sprawdziliśmy, czy polityk ma rację.

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Źródło:
Konkret24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Agata Wolna, prezenterka TVN24, opowiedziała w studiu o swojej książce - "Alemama, czyli historia z życia wzięta". - Próbuję odczarować idealne macierzyństwo, które trzeba włożyć między bajki, bo czegoś takiego nie ma - mówiła. Książka - kierowana zarówno do dzieci, jak i rodziców - zdobyła Nagrodę Rodziców 2024.

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiada o filmie "Furiosa: Saga Mad Max", który trafił właśnie do kin. Mówi o nagraniach, za które przepraszał raper Sean "Diddy" Combs. Opowiada też o filmie "Gaga Chromatica Ball", który od dziś można obejrzeć w serwisie HBO Max. Film to zapis spektakularnego koncertu Lady Gagi w Los Angeles.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl