Skandal i nagrody dla faworytów. Oscary w punktach

Twórcy filmu "Moonlight" z Oscarami, (po prawej reżyser Barry Jenkins)PAP/EPA (3), Wilson Dias (CC-BY)

89. ceremonia rozdania Oscarów przeszła do historii i to na dłużej. Pomyłka Warrena Beatty'ego i Faye Dunaway w najważniejszej kategorii przyćmiła całkiem niezłe żarty Jimmy'ego Kimmela, czy polityczne akcenty gali. Podsumowujemy Oscary.

ZOBACZ RELACJĘ MINUTA PO MINUCIE

"Moonlight" Barryego Jenkinsa został najlepszym filmem, a Damien Chazelle za "La La Land" najlepszym reżyserem. Jednak teraz nikt nie komentuje tych decyzji członków Akademii Sztuki i Techniki Filmowej (AMPAS). Uwagę komentatorów przykuło co innego.

1. Historyczna pomyłka Warrena Beatty'ego i Faye Dunaway

Zazwyczaj zaczyna się od początku, ale to finał tegorocznych Oscarów jest kluczowy. Tradycyjnie, ostatnia statuetka wręczana jest w kategorii najlepszego filmu. W tym roku z okazji 50-lecia filmu "Bonnie i Clyde" producenci tegorocznej gali postanowili, że Oscara laureata najważniejszej kategorii zaprezentują Faye Dunaway i Warren Beatty - odtwórcy głównych ról. Wszystko było w porządku, Beatty trochę droczył się z Dunaway i publicznością, przeciągając w nieskończoność odczytanie zwycięzcy. Pokazał kartkę swojej koleżance z planu, która przeczytała, że najlepszym filmem zostaje "La La Land". Producenci filmu razem z obsadą i ekipą weszli na scenę, odebrali statuetki. Była już nawet mowa z podziękowaniami, po czym na scenę wkroczył producent gali i powiedział, że nastąpiła ogromna pomyłka - właściwym wygranym jest "Moonlight" Barryego Jenkinsa.

Beatty tłumaczył, że otrzymał złą kartkę - tę, na której było nazwisko Emmy Stone, laureatki Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w "La La Land". Prowadzący galę Jimmy Kimmel próbował obrócić całą sytuację w żart. - Wiedziałem, że to spieprzę. Naprawdę - powiedział.

Na sali zapanowała konsternacja, a stojąca już publiczność nie wiedziała, czy to co się właśnie dzieje, jest częścią jakiegoś zaplanowanego show. Nie zdarzyło się do tej pory, aby w najważniejszej kategorii ceremonii rozdania nagród tej rangi zaszła pomyłka.

Na pocieszenie, to nie jedyna duża gafa organizatorów. W tradycyjnym wspomnieniu o artystach, którzy zmarli w minionym roku - In Memoriam - pojawiło się zdjęcie... żywej kobiety.

Producenci chcieli wspomnieć wybitną australijską kostiumografkę Janet Patterson, która zmarła w październiku 2016 roku. Zamiast jej zdjęcia wykorzystano fotografię żyjącej Jan Chapman - australijskiej producentki filmowej. Panie współpracowały ze sobą przy "Fortepianie".

2. Najważniejsze werdykty bez zaskoczeń

Wcześniej gala przebiegała bez większych niespodzianek. Tuż po ogłoszeniu nominacji było wiadomo, że w najważniejszych kategoriach liczą się "La La Land" i "Moonlight". Ewentualnie mówiło się, że "Manchester by the Sea" może nieco w tym rozdaniu namieszać. I tak się stało. Jak to często bywa w przypadku Oscarów, członkowie AMPAS podzielili dwa najważniejsze trofea pomiędzy dwóch faworytów - "Moonlight" został najlepszym filmem, "La La Land" zgarnął statuetkę za reżyserię. Jednocześnie Chazelle został najmłodszym reżyserem docenionym ze pozłacaną 24-karatowym złotem statuetką.

W kategoriach aktorskich Oscary także powędrowały do "pewniaków". Najlepszą aktorką została Emma Stone ("La La Land"), najlepszym aktorem Casey Affleck ("Manchester by the Sea"), a najlepszymi aktorami drugoplanowymi zostali Viola Davis ("Fences") oraz Mahershala Ali ("Moonlight").

Najlepszym filmem nieanglojęzycznym został irański "Klient" Asghara Farhadiego. Mocnym faworytem była niemiecka komedia "Toni Erdmann", jednak można podejrzewać, że w związku z politycznym kontekstem wokół i zakazem wjazdu dla obywateli siedmiu muzułmańskich krajów do USA wydanym przez prezydenta Donalda Trumpa, członkowie AMPAS zagłosowali na film Farhadiego. To drugi Oscar dla irańskiego twórcy, wcześniej otrzymał za "Rozstanie".

Za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny podczas niedzielnej gali w Dolby Theatre w Hollywood uznano "O.J.: Made in America" w reżyserii Ezry Edelmana i Caroline Waterlow. Film ten opowiada o kontrowersyjnym procesie gwiazdy futbolu amerykańskiego i aktora, O.J. Simpsona.

Jedną z niespodzianek wieczoru był Oscar dla Colleen Atwood - autorki kostiumów do filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Jest to pierwszy Oscar dla jakiegokolwiek filmu związanego z postacią Harry'ego Pottera.

3. Jimmy Kimmel z udanym debiutem

Nie zabrakło komentarzy politycznych, wygłaszanych głównie przez prowadzącego galę Jimmy'ego Kimmela. 49-letni gwiazdor telewizyjny w roli oscarowego gospodarza debiutował i całkiem nieźle sobie poradził, co potwierdza część komentatorów. - Tę transmisję oglądają miliony Amerykanów oraz w jeszcze więcej ludzi w 225 krajach, którzy właściwie nienawidzą nas. I myślę, że jest to niesamowite - stwierdził w monologu otwierającym Kimmel. Zaapelował, aby w ten wieczór nie rozmawiać ze sobą jak liberałowie czy konserwatyści, ale jako Amerykanie. - Jeśli udałoby się nam to, uczynilibyśmy Amerykę znowu wielką - nawiązał do wyborczego hasła Donalda Trumpa. Opisując ostatni rok w filmie stwierdził, że był to wspaniały okres. - Afroamerykanki uratowały NASA, biali ratowali jazz - żartował odnosząc się do fabuły dwóch nominowanych filmów "Ukrytych działań" oraz "La La Land". Z największym entuzjazmem podczas otwarcia gali Kimmel spotkał się, gdy mówił o Meryl Streep, która w tym roku otrzymała 20. rekordową nominację aktorską, a którą to gwiazdę prezydent Donald Trump określił jako "najbardziej przereklamowaną aktorkę Hollywood". - Meryl zagrała kiepsko w ponad 50 filmach - zażartował Kimmel. - W tym roku nie zagrała w żadnym filmie, ale nominowana została z przyzwyczajenia - dodał. Aktorka, która na prośbę prowadzącego wstała, otrzymała od zebranej w Dolby Theatre liczącej ponad trzy tysiące publiczności owacje na stojąco.

4. Cukierki z sufitu, zagubieni turyści i tweet do Białego Domu

Przewidywalny werdykt głosowania producenci postanowili zrekompensować przede wszystkim widzom różnymi atrakcjami. W zeszłych latach były pizza czy ciastka, w tym roku z sufitu trzykrotnie na widownie spadły słodycze. Tym słodkim przerywnikom towarzyszyły urocze scenki rodzajowe. Za pierwszym razem Kimmel mówił o magii. Poprosił widownię, żeby wszyscy zamknęli oczy i wyobrazili sobie spadające z góry słodycze.

- Smacznego, nie zróbcie sobie krzywdy - żartował Kimmel. - Za rok powinniśmy tak wręczać nagrody - dodał.

Z drugim razem gospodarz wieczoru podszedł do ośmioletniego Sunny'ego Pawara, którego świat pokochał za rolę w "Lion. Droga do domu". Kimmel wypytał chłopca o samopoczucie i o to, czy lubi "Króla Lwa". Chłopiec odpowiadał twierdząco i zgodził się na odegranie słynnej sceny z kreskówki - Pawar był małym Simbą, Kimmel starym Rafiki. W trakcie tego przerywnika ponownie z sufity spadły słodkości.

Producenci ze swoją pomysłowością wyszli poza Dolby Theatre. Kimmel wspomniał, że do "Fabryki Snów" codziennie przyjeżdżają tysiące turystów, którzy chcieliby zobaczyć znanych ludzi. Organizatorzy gali postanowili zabrać kilkuosobową grupę ludzi na przejażdżkę po Hollywood tradycyjnym autobusem.

Turyści nie zdawali sobie sprawy, że staną się częścią show. Byli przekonani, że idą na wystawę oscarowych kreacji. Okazało się, że grupa "zwykłych ludzi" weszła tuż obok sceny. Niektórzy z nich próbowali kryć zaskoczenie, niektórzy dali się ponieść emocjom.

Denzel Washington na prośbę Kimmela udzielił ślubu jednej z par, Nicole Kidman dała im w prezencie okulary przeciwsłoneczne, a Ryan Gosling - słodycze, które złapał z sufitu.

Australijski piosenkarz Keith Urban zamieścił na Twitterze nagranie z tej części gali.

Gdyby nie wpadka przy wręczeniu Oscara najlepszemu filmowi, szeroko komentowano by fakt, że Kimmel na żywo wysłał tweeta do prezydenta Trumpa.

"Cześć @realDonaldTrump wstałeś już?" - napisał gospodarz Oscarów.

5. Czerwony dywan z klasą

Noc oscarowa to również bardzo ważne wydarzenie w kontekście świata mody. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym największe gwiazdy filmu porzuciły wulgarne eksponowanie ciała. Wśród najpiękniejszych kreacji widocznym trendem były kreacje bardzo klasyczne, niejednokrotnie nawiązujące do "złotej epoki" Hollywood.

Dominowały kreacje, których kolorystyka bądź krój nawiązywały do symboliki władzy: czerń, biel, czerwień i złoto. Już w pierwszych komentarzach krytycy zachwycali się kreacją Taraji P. Hensen, Violi Davis, Brie Larson, modelki Karlie Kloss, Emmy Stone.

Pełna lista laureatów:

Najlepszy film: "Moonlight" Najlepszy reżyser: Damien Chazelle - "La La Land" Najlepsza aktorka: Emma Stone - "La La Land" Najlepszy aktor: Casey Affleck - "Manchester by the Sea" Najlepsza aktorka drugoplanowa: Viola Davis - "Fences" Najlepszy aktor drugoplanowy: Mahershala Ali - "Moonlight" Najlepszy scenariusz adaptowany: "Moonlight" Najlepszy scenariusz oryginalny: "Manchester by the Sea" Najlepszy film animowany: "Zwierzogród" Najlepsze kostiumy: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny: "O.J.: Made in America" Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:"Białe Hełmy" Najlepszy krótkometrażowy film animowany: "Piper" Najlepszy film krótkometrażowy: "Chór" Najlepszy film nieanglojęzyczny: "Klient" Najlepsza charakteryzacja: "Legion samobójców" Najlepsza ścieżka muzyczna: "La La Land" Najlepsza piosenka: "City of Stars" - "La La Land" Najlepszy montaż dźwięku: "Nowy początek" Najlepszy dźwięk: "Przełęcz ocalonych" Najlepszy montaż: "Przełęcz ocalonych" Najlepsza scenografia: "La La Land" Najlepsze zdjęcia: "La La Land" Najlepsze efekty specjalne: "Księga dżungli"

Autor: Tomasz-Marcin Wrona\mtom / Źródło: tvn24.pl, PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA (3), Wilson Dias (CC-BY)

Pozostałe wiadomości

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prezydent Andrzej Duda ocenił w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung", że prezydent elekt USA Donald Trump nie zostawi Ukrainy "na lodzie". Powołując się na spotkania z Trumpem, mówił, że jego sposób myślenia "jest jak na polityka nietypowy, ale jego oceny są bardzo klarowne".

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Źródło:
PAP

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Turystyka kulinarna od lat jest ważnym trendem. Smakosze powinni mieć na oku Neapol, który znalazł się na szczycie listy Taste Atlas z najlepszymi kulinarnymi miastami na świecie.

Najlepsze kulinarne miasta świata

Najlepsze kulinarne miasta świata

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl