Popularny raper nagrał kawałek z Polską w tytule. Udostępnił go Drake

Autor:
kgo//am
Źródło:
Soundcloud, Instagram/Drake
Drake lepszy od The Beatles
Drake lepszy od The Beatles
TVN24 BiS
TVN24 BiSDrake lepszy od The Beatles

Lil Yachty, popularny raper ze Stanów Zjednoczonych, opublikował w sieci swój najnowszy singiel "Poland". Nazwa naszego kraju pojawia się w refrenie utworu. Piosenka szybko zyskała sporą popularność, w dużej mierze dzięki temu, że na swoim instagramowym koncie udostępnił ją Drake.

Utwór "Poland", który prawdopodobnie będzie częścią nadchodzącego albumu Lil Yachty’ego, w nocy z wtorku na środę czasu polskiego trafił do sieci. Niedługo potem raper wstawił go na swoje oficjalne konto na Soundcloudzie. Jako ilustrację wrzucił mapkę naszego kraju.

Tytułowa Polska pojawia się również w refrenie. "I took the wock to Poland" - śpiewa Lil Yachty. "Wock" to potoczna nazwa syropu, popularnego w amerykańskim środowisku hip-hopowym. Wers ten jest jednocześnie fonetyczną grą słów - możemy zrozumieć go w ten sposób, że raper opowiada po prostu o spacerze do Polski ("walk to Poland" - ang.).

Drake udostępnia "Poland"

W zwrotce nie znajdujemy dalszych nawiązań do naszego kraju. Jest tam za to dużo zwrotów potocznych, zrozumiałych jedynie dla osób obeznanych z rapowym slangiem zza oceanu. W niektórych momentach nieanglojęzyczni słuchacze mogą mieć problem z wychwyceniem części słów. "Poland" jest bowiem kawałkiem wpisujących się w nurt "mumble rap", czyli dosłownie bełkotliwego rapu, w którym wpadający w ucho podkład odgrywa zdecydowanie istotniejszą rolę od zrozumiałego i sensownego tekstu.

Lil YachtyShutterstock

Fani zastanawiają się w komentarzach, czy kawałek, w którym Lil Yachty wspomina o Polsce, nie jest dyskretną zapowiedzią jego koncertu w Warszawie lub innym polskim mieście. Do tej pory amerykański raper nigdy nie zagrał nad Wisłą. Nowy utwór Yachty’ego na swoim profilu na Instagramie udostępnił obserwowany przez ponad 120 milionów użytkowników Drake - jeden z najpopularniejszych i najczęściej słuchanych raperów na świecie.

Kim jest Lil Yachty?

Urodzony w 1997 roku Lil Yachty, a właściwie Miles Parks McCollum, pochodzi z Atlanty, a rozpoznawalność w hip-hopowym środowisku zyskał w 2015 roku, po opublikowaniu na Soundcloudzie singla "One Night". Rok później, gdy dograł zwrotkę do hitowego "Broccoli" autorstwa rapera o pseudonimie DRAM, zrobiło się o nim jeszcze głośniej. Był nawet nominowany do prestiżowej nagrody Billboard Music Awards - za najlepszy rapowy utwór roku i najlepszą muzyczną współpracę. W 2017 roku światło dziennie ujrzała debiutancka płyta 25-letniego obecnie muzyka "Teenage Emotions". Gościnnie pojawili się na niej m.in. Migos czy YG, a producentem jednej z piosenek był popularny didżej Diplo. W swoim dotychczasowym dorobku Lil Yachty ma cztery płyty.

ZOBACZ TEŻ: Nie szukał kariery, tylko sposobu na ucieczkę od narkotyków. Sprzedał 17 milionów płyt. Kim był Coolio?

Autor:kgo//am

Źródło: Soundcloud, Instagram/Drake

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości