Książę Harry przesuwa premierę swojej autobiografii z powodu śmierci Elżbiety II. Książka ma zawierać "prawdziwe bomby"

Autor:
kgo//az
Źródło:
Page Six, Daily Beast

Relacja z księżną Dianą, żal do króla Karola III czy konflikt z księciem Williamem - ze spekulacji brytyjskich mediów wynika, że m.in. te tematy mogły zostać poruszone w autobiografii księcia Harry'ego. Ze względu na żałobę po śmierci królowej książka ukaże się prawdopodobnie kilka miesięcy później, niż zakładały pierwotne plany. Wydawca zastanawia się, czy w tej sytuacji Harry nie zdecyduje się na usunięcie części "prawdziwych bomb", które się w niej miały znaleźć.

Autobiografia księcia Harry’ego początkowo miała ukazać się w listopadzie. Portal Page Six informuje jednak, powołując się na źródła bliskie wydawnictwu Penguin Random House, odpowiedzialnemu za jej publikację, że ze względu na żałobę po śmierci królowej Elżbiety II premiera książki zostanie przełożona na początek przyszłego roku.

Meghan Markle i książę HarryShutterstock

Przedstawiciel wydawnictwa dodaje, że odkąd prace nad autobiografią Harry’ego ruszyły, brano pod uwagę, iż królowa może umrzeć w ich trakcie. - Skoro do tego doszło, jest absolutnie niemożliwe, aby książka ukazała się w tym roku - zaznacza. Tytuł publikacji nie jest na razie znany.

"Prawdziwe bomby" w autobiografii Harry'ego

Rozmówcy portalu donoszą, że w książce Harry’ego znalazło się kilka "prawdziwych bomb", a książę być może zastanawia się właśnie, czy jednak ich z niej nie usunąć. - Z pewnością nie napisał niczego złego o Elżbiecie II. Zawsze darzył ją najwyższą miłością i szacunkiem - zaznaczają jednocześnie źródła Page Six.

Domysłów na temat tego, co znajdzie się w autobiografii księcia, nie brakuje. W 2021 roku Harry ogłosił, że podpisał z wydawnictwem umowę na wydanie książki, która będzie zawierała "dokładną i całkowicie zgodną z prawdą relację z pierwszej ręki" z jego życia.

ZOBACZ TEŻ: Jak bogaty jest Karol III? Odziedziczył fortunę po królowej, ale wcześniej sam też zgromadził ogromny majątek

"Piszę to nie jako książę, którym jestem z urodzenia, tylko jako mężczyzna, którym się stałem. (…) Mam nadzieję, że opowiadając moją historię - o wzlotach i upadkach, błędach i wyniesionych z nich naukach - mogę pokazać, że niezależnie od tego, skąd się wywodzimy, mamy ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać" - napisał książę Harry w opublikowanym wówczas oświadczeniu.

Kontrowersje wokół Karola i Kamili

Jakie konkretnie tematy mogą zostać poruszone w książęcej autobiografii? W wywiadzie udzielonym portalowi Daily Beast Tina Brown, autorka poświęconej rodzinie królewskiej książki "Palace Papers", stwierdziła, że wspomnienia Harry’ego "ponownie ukażą agonię księcia Karola", obecnie króla Karola III.

Brown przewidywała, iż tematem dużej części książki będzie relacja Harry’ego z jego matką, księżną Dianą. Sugerowała również, że w złym świetle może zostać przedstawiona księżna Kamila. Miała ona romans z Karolem III, gdy ten był jeszcze mężem Diany.

- Rehabilitacja wizerunku Kamili zakończyła się pełnym sukcesem, jednak ona wciąż żyje w strachu przed książką Harry’ego. Duch Diany ciągle puka do drzwi - mówiła autorka zaznajomiona z relacjami panującymi między członkami brytyjskiej rodziny królewskiej.

Brytyjskie media podejrzewają też, że w autobiografii znajdą się niepublikowane wcześniej szczegóły dotyczące relacji Harry’ego z Williamem. Choć po śmierci księżnej Diany bracia utrzymywali bliski kontakt, z czasem ich drogi się rozeszły. Pojawiały się wręcz pogłoski o ich konflikcie. Media zauważyły na przykład, że kiedy obaj pojawili się na pogrzebie swojego dziadka, księcia Filipa w 2021 roku, nie szli obok siebie, lecz rozdzielał ich kuzyn.

Harry nie powinien pominąć również swojej żony, Meghan Markle. Jego ślub z rozwiedzioną amerykańską aktorką wzbudził duże kontrowersje w rodzinie, nie spodobał się podobno zwłaszcza ojcu księcia, Karolowi. Ostatecznie Harry popadł w konflikt z bliskimi, zrzekł się wykonywania książęcych obowiązków i wyjechał wraz z żoną do Stanów Zjednoczonych.

"Historia odważnego człowieka"

O części mniej kontrowersyjnych tematów, które znajdą się w książce, poinformowało samo wydawnictwo. W oświadczeniu z 2021 roku pojawiła się wzmianka o "poświęceniu się służbie, która dwukrotnie zawiodła Harry’ego na front w Afganistanie" oraz "radości, jaką odnalazł w byciu mężem i ojcem".

"Książę Harry zaoferuje szczery i urzekający portret osobisty, który pokaże czytelnikom, że za tym wszystkim, co wiedzą, kryje się podnosząca na duchu i inspirująca historia odważnego człowieka" - napisali przedstawiciele wydawnictwa.

ZOBACZ TEŻ: Sto osób z personelu Karola III może stracić pracę. Skala i tempo zwolnień są oceniane jako "skrajnie bezduszne"

Autor:kgo//az

Źródło: Page Six, Daily Beast

Pozostałe wiadomości