Asystentka, barman, syn prezenterki. Kevin Spacey znów oskarżony

Kultura i styl


Kolejne osoby oskarżają Kevina Spacey'ego o molestowanie seksualne. Jedną z nich jest amerykańska prezenterka telewizyjna, która zarzuciła aktorowi, że upił i molestował jej 18-letniego syna. Łącznie do przypadków molestowania miało dochodzić w ciągu ostatnich 30 lat.

Heather Unruh, wieloletnia prezenterka telewizji z Bostonu, na zwołanej przez siebie konferencji prasowej opowiedziała o wydarzeniach, do których dojść miało w lipcu 2016 roku. Kevin Spacey miał wówczas spotkać jej 18-letniego syna, zagadać do niego i kupić mu alkohol, pomimo że dopuszczalny wiek spożywania alkoholu w stanie Massachusetts wynosi 21 lat. Gdy 18-latek upił się, aktor miał włożyć rękę w jego majtki i złapać go za genitalia, twierdzi kobieta.

- Wstydź się za to, co zrobiłeś mojemu synowi. Twoje działania to kryminał - powiedziała.

"To, co zrobiłeś, zraniło mnie"

Inną osobą oskarżającą Spacey'ego jest barman z Irlandii Północnej, który miał spotkać aktora w 2007 roku na imprezie, na której pracował. Jego również Spacey miał złapać za genitalia, a następnie niedwuznacznie proponować seks, barman jednak opuścił w końcu imprezę. - Nie chciałem robić scen, on był klientem. Nie chciałem, aby mnie wylano - tłumaczył zwłokę w poinformowaniu o tym zdarzeniu.

Wśród domniemanych ofiar gwiazdy Hollywood jest również co najmniej jedna kobieta, dziś nauczycielka sztuki Kate Edwards. W 1986 roku miała być asystentką produkcji jednego z pokazów wystawianych na Broadwayu, gdzie spotkała Kevina Spacey'ego.

Aktor zaprosił ją do siebie na imprezę, jednak gdy na nią przyjechała, okazało się, że nikogo więcej tam nie ma. Jak przyznała, bez przymusu pocałowała gospodarza, jednak wówczas zaczęła czuć się bardzo niekomfortowo, ponieważ stało się jasne, że intencją aktora jest zaciągnięcie jej do łóżka. Gdy zakomunikowała, że chce wracać do domu, Spacey miał stać się oschły i odmówić pomocy.

Edwards twierdzi, że po tym zdarzeniu poczuła się izolowana, popadła w depresję i w końcu nie była w stanie kontynuować swojej pracy. - Chciałabym, byś wiedział, że to, co zrobiłeś, zraniło mnie, to wpłynęło na moje kolejne lata - powiedziała kobieta.

Rapp dał odwagę

Łącznie przedstawione dotąd zarzuty wobec Kevina Spacey'ego dotyczą wydarzeń, do których miało dochodzić od połowy lat 80. XX wieku do 2016 roku.

Kolejni oskarżający Spacey'ego o molestowanie powołują się na oskarżenia ze strony aktora Anthony’ego Rappa, które miały dać im odwagę. Rapp oświadczył, że Spacey molestował go seksualnie w 1986 roku. Rapp miał wtedy 14 lat.

Aktor opublikował oświadczenie, w którym "szczerze przeprosił" za "głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu", dodając, że nie pamięta całej sytuacji. Przyznał, że miał romantyczne związki zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami i poinformował, że dokonał wyboru – postanowił żyć teraz jako gej.

Sam Kevin Spacey po pierwszych oskarżeniach zadeklarował także, że uda się na leczenie, nie podał jednak żadnych szczegółów.

Autor: mm\mtom / Źródło: BBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images