"Holmes i Watson" oraz Donald Trump wielkimi "wygranymi" Złotych Malin

[object Object]
Oficjalny zwiastun filmu "Holmes i Watson" Youtube/Sony Pictures Entertainment
wideo 2/20

Nieudany film "Holmes i Watson" Etana Cohena (nie mylić z braćmi Coen) to wielki "wygrany" Złotych Malin. Komedia zdobyła aż cztery statuetki, w tym dla najgorszego filmu roku. Podwójnie nagrodzony został też prezydent USA Donald Trump, który był bezkonkurencyjny w kategoriach: najgorszy aktor oraz najgorszy ekranowy zestaw. Prezydent pojawił się jako on sam w dwóch dokumentach: "Death of a Nation" i "Fahrenheit 11/9".

Wielkiego zaskoczenia nie było. Wyjątkowo nieudana komedia Etana Coena "Holmes i Watson", która miała być "opowiedzianą z dystansem, kpiącą historyjką o słynnym duecie", a okazała się kompletnym niewypałem, zdobyła aż cztery Złote Maliny - czyli antyOscary, w tym najważniejszą - dla najgorszego filmu minionego roku. Nagrodzono ją w kategoriach za najgorszy film, reżyserię, aktora drugoplanowego i oraz "prequel, remake, "zrzynkę" lub sequel.

Odkąd pojawiły się w sieci pierwsze recenzje filmu, wiadomo było, że jest kiepsko, ale że aż tak bardzo - tego nie spodziewał się chyba nikt. Produkcja przez wiele tygodni nie odnotowała w słynnym, najbardziej miarodajnym serwisie Rotten Tomatoes ani jednej pozytywnej oceny od krytyków, co jest swoistym fenomenem. Polscy dystrybutorzy poznali się na niej dość szybko, bo film w ogóle nie trafił do polskich kin.

Drugim niechlubnym zwycięzcą w wyścigu o niechcianą antynagrodę okazał się prezydent USA Donald Trump, który zdobył dwie nagrody, obie za udział w filmach dokumentalnych "Death of a Nation" Dinesha D'Souza i "Fahrenheit 11/9" Michalea Moore'a. Pierwsza z nagród przypadła mu jako najgorszemu aktorowi, druga w ramach kategorii Najgorszy Ekranowy Zestaw, którą tym razem opatrzono hasłem "Donald Trump i jego małostkowość".

Nagrody tradycyjnie wręczane są dzień przed Oscarami, i najczęściej ich zdobywcy nie pojawiają się, by je odebrać.

Nie tylko Holmes, Watson i Trump

Film "Holmes i Watson" to zwycięzca numer jeden tegorocznej edycji Złotych Malin, ale lista ich zdobywców, jest oczywiście o wiele dłuższa. Po raz pierwszy zdarzyło się, że aktor (w tym wypadku aktorka), zdobył jednocześnie Złotą Malinę oraz przyznawaną za "odpokutowanie" złych ról, inną rolą - tym razem bardzo dobrą - Nagrodę Odkupienia.

I tak, Złota Malina przypadła Melissie McCarthy za kreacje w dwóch faktycznie słabych filmach: "Rozpruci na śmierć" i "Dusza towarzystwa". Aktorka obsadzona zgodnie ze swoim empoloi - kobiety charakterystycznej, niewiele mogła zrobić, tak nieśmieszne i złe okazały się oba tutuły. Niewiele - poza nieprzyjęciem roli. Jednak kapituła Złotych Malin natychmiast postanowiła przyznać jej Nagrodę Odkupienia za znakomitą rolę w tragikomedii "Can You Ever Forgive Me?", za którą zresztą otrzymała swoją pierwszą, w pełni zasłużoną nominację do Oscara.

Tradycyjnie też Złota Malina przypadła kolejnemu filmowi o erotycznych uniesieniach pana Greya i jego ukochanej - "Nowe oblicze Greya", tym razem za najgorszy scenariusz.

Film Michaela Moore'a "Fahrenheit 11/9", za który najbardziej oberwało się Donaldowi Trumpowi, "doceniono" także w kategorii: najgorsza aktorka drugoplanowa. Antynagroda w tej kategorii przypadła Kellyanne Conway - doradczyni Trumpa, która pojawiła się w nim ponoć wbrew własnej woli.

Melissa McCarthy zdobyła Złota Maline za jeden z dwóch filmów "Rozpruci na śmierć"

Nagroda za pięć dolarów

Złota Malina (z ang. Golden Raspberry Award, w skrócie Razzie) to antynagroda przyznawana najgorszym filmom od 1981 roku. Została wymyślona przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona, a jej nazwa pochodzi od idiomu "blowing a raspberry", co oznacza wystawienie języka i lekceważące prychnięcie. Statuetka Złotej Maliny jest wykonana z tworzywa sztucznego przemalowanego na złoty kolor. Wartość nagrody wynosi niespełna pięć dolarów. Złote Maliny zwykle nie są odbierane przez laureatów.

Donald Trump zasłużył na Złotą Malinę za udział m.in. w "Death odf Nation"mat.prasowe

Osobiście odebrały ją tylko cztery osoby. Pierwszym, który przyjął nagrodę, był Paul Verhoeven - jako najgorszy reżyser za film "Showgirls" w 1996 roku. Drugim był Tom Green, reżyser i aktor filmu "Luźny gość", który zwyciężył w pięciu kategoriach. Trzecią była aktorka Halle Berry w 2004 roku za rolę w filmie "Kobieta-kot", który wygrał też w trzech innych kategoriach.

Berry odbierając Złotą Malinę, trzymała w dłoni Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w "Czekając na wyrok", którego otrzymała w 2002 roku. Czwarta była Sandra Bullock, która otrzymała wówczas dwie nagrody za rok 2010 w kategorii: najgorsza aktorka i (wraz z Bradleyem Cooperem) dla najgorszej ekranowej pary w filmie "Wszystko o Stevenie".

Osłodził jej jednak to wątpliwe wyróżnienie Oscar, odebrany następnego dnia za rolę w filmie "Wielki Mike". Rekordzistą w liczbie zdobytych Złotych Malin jest film "Jack i Jill" - w 2012 roku film ten zdobył Złote Maliny w 10 kategoriach. W podwójnej roli zagrał w nim Adam Sandler, który, o dziwo, od jakiegoś czasu obywa się bez niechlubnych nagród.

Oto pełna lista nagrodzonych:

NAJGORSZY FILM

"Holmes and Watson"

NAJGORSZA AKTORKA

Melissa McCarthy - "Rozpruci na śmierć" i "Dusza towarzystwa"

NAJGORSZY AKTOR

Donald Trump - jako on sam w filmach "Death of a Nation" i "Fahrenheit 11/9"

NAJGORSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

John C. Reilly - "Holmes and Watson"

NAJGORSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

Kellyanne Conway - jako ona sama w filmie "Fahrenheit 11/9"

w głównych bohaterów wcielają się Will Ferrell i John C. Reilly.

EKRANOWY ZESTAW

Donald Trump i jego małostkowość - "Death of a Nation" i "Fahrenheit 11/9"

REŻYSERIA

Etan Cohen - "Holmes and Watson"

PREQUEL, REMAKE, "ZRZYNKA" LUB SEQUEL

"Holmes and Watson"

SCENARIUSZ

"Nowe oblicze Greya"

NAGRODA BARRY'EGO L. BUMSTEADA (dla filmu, który dużo kosztował i dużo stracił)

"Klub miliarderów"

NAGRODA ODKUPIENIA (dla byłych nominowanych/zwycięzców, którzy w tym roku pokazali się z dobrej strony)

Melissa McCarthy - "Can You Ever Forgive Me?"

Autor: Justyna Kobus / Źródło: Razzie Awards,tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości

Szpital, w którym operowany był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dostał w ciągu pięciu lat dotacje z Funduszu Sprawiedliwości sięgające niemal 18,5 miliona złotych - podał Onet. Od kilku dni media - w tym tvn24.pl - publikują nagrania, które w ostatnich dwóch latach zarejestrował Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Źródło:
tvn24.pl, Onet

My istniejemy. Nie zapominajcie - mówią kupcy z Marywilskiej. Dwa tygodnie temu w gigantycznym pożarze większość z nich straciła majątki życia. Dzisiaj o godzinie 9.00 zaczną losować miejsca w tymczasowych kontenerach, które na handel przygotowało miasto. Na miejscu pojawili się już w niedzielę, bo chcieli mieć pewność, że to losowanie przebiegnie spokojnie.

Termosy i koce przy Marywilskiej. Tak wyglądała noc w kolejce po kontenery 

Termosy i koce przy Marywilskiej. Tak wyglądała noc w kolejce po kontenery 

Źródło:
tvn24.pl

W Irlandii mieszka 120 tysięcy Polaków, a przez 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej były ich setki tysięcy - stwierdził irlandzki minister stanu do spraw promocji handlu, regulacji cyfrowych i firm Dara Calleary. Wskazał także, Polacy pracują głównie w branżach nowych technologii i usługach cyfrowych.

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Źródło:
PAP

"Nie będę małpą w cyrku Michała Szczerby" - napisał Daniel Obajtek dzień przed jego planowanym przesłuchaniem na komisji śledczej do spraw afery wizowej. Były prezes Orlenu pisze też, że nie został skutecznie wezwany. Policja informowała, że kilkukrotnie podejmowała próby wręczenia mu wezwania na komisję.

Daniel Obajtek o komisji wizowej i kampanii. Pisze, kiedy "będzie do dyspozycji"

Daniel Obajtek o komisji wizowej i kampanii. Pisze, kiedy "będzie do dyspozycji"

Źródło:
tvn24.pl

Określałem to wendettą polityczną i nadal podtrzymuję to sformułowanie. Działania obecnego rządu, działania pana mecenasa Giertycha, dokładnie się w to wpisują - powiedział w TVN24 Michał Dworczyk z PiS. Przekonywał, że w czasie rządów PiS "nie miał wiedzy na temat funkcjonowania Ministerstwa Sprawiedliwości, bo Suwerenna Polska w sposób samodzielny kierowała resortem".

Dworczyk: Suwerenna Polska samodzielnie kierowała resortem sprawiedliwości. Ja nie miałem wiedzy

Dworczyk: Suwerenna Polska samodzielnie kierowała resortem sprawiedliwości. Ja nie miałem wiedzy

Źródło:
TVN24

Co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło w czasie niedzielnego ataku powietrznego Izraela na Rafah w Strefie Gazy - donoszą zagraniczne agencje, powołując się na informacje palestyńskich lekarzy. Pociski miały spaść między innymi na namioty dla wysiedleńców.

Izraelskie pociski "uderzyły w namioty dla wysiedleńców". Wielu zabitych

Izraelskie pociski "uderzyły w namioty dla wysiedleńców". Wielu zabitych

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Hamas - po raz pierwszy od czterech miesięcy - wystrzelił rakiety w kierunku Tel Awiwu. Agencja Reutera opublikowała nagranie, które ma pokazywać przygotowania oraz sam moment wystrzelenia. Izraelskie wojsko przekazało, że część rakiet została przechwycona. Nie ma doniesień o ofiarach czy zniszczeniach. Tego samego dnia Izrael przeprowadził krwawy atak na miasto Rafah w Strefie Gazy. Doniesienia mówią o nawet 50 ofiarach, wśród których są dzieci.

Tak miał wyglądać atak, po którym nadeszła krwawa odpowiedź

Tak miał wyglądać atak, po którym nadeszła krwawa odpowiedź

Źródło:
Reuters, PAP

Szwedzki minister obrony Pal Jonson poinformował, że broniący się przed rosyjską inwazją Ukraińcy, "mają prawo" wykorzystywać szwedzką broń do rażenia celów na terenie Rosji. "O ile jest to zgodne z prawem wojennym" - podkreślił na łamach gazety "Hallandsposten".

Zielone światło dla Ukrainy od szwedzkiego ministra

Zielone światło dla Ukrainy od szwedzkiego ministra

Źródło:
PAP

IMGW ostrzega przed kolejnym, burzowym dniem w części kraju. W dziewięciu województwach spodziewane są wyładowania atmosferyczne. Wraz z nimi pojawią się silne opady deszczu, porywisty wiatr i grad. Sprawdź, co przyniesie pogoda w poniedziałek.

Groźne zjawiska w ponad połowie województw. Tu ostrzega IMGW

Groźne zjawiska w ponad połowie województw. Tu ostrzega IMGW

Źródło:
IMGW
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ze sklepu jubilerskiego przy Pięknej w Warszawie skradziono pięć pierścionków z brylantami o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali w Wyszkowie podejrzanego o kradzież. 46-letni Gruzin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Uciekł z pierścionkami wartymi 200 tysięcy złotych

Uciekł z pierścionkami wartymi 200 tysięcy złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Szef ukraińskiego resortu obrony Rustem Umierow przekazał, że od początku roku rosyjskie wojsko zrzuciło na Ukrainę prawie 10 tysięcy bomb kierowanych. Poniedziałek 27 maja mer Charkowa Ihor Terechow ogłosił dniem żałoby poświęconym uczczeniu pamięci ofiar rosyjskiego ataku z soboty 25 maja - poinformował portal Ukrainska Pravda. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatnich godzin.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Amerykańska raperka Nicki Minaj nie dotarła w sobotę na swój koncert w Manchesterze po tym, jak została zatrzymana przez policję na lotnisku Schiphol w Amsterdamie za próbę wywiezienia miękkich narkotyków. Minaj zamieściła w mediach społecznościowych film, na którym jest informowana, że policja zamierza przeszukać jej bagaż.

Nicki Minaj nie dotarła na swój koncert w Manchesterze. Amsterdam opuściła z grzywną

Nicki Minaj nie dotarła na swój koncert w Manchesterze. Amsterdam opuściła z grzywną

Źródło:
Reuters

406 kilogramów kokainy przejęto na jachcie płynącym po Zatoce Biskajskiej pod polską banderą - przekazała w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. By uniemożliwić skonfiskowanie ładunku, załoga podpaliła jednostkę, chcąc zatopić łódź. Ten plan się jednak nie powiódł.

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Źródło:
PAP

Nazywają siebie Peaky Blinders. Gdy wybuchła wojna, wyszli na ulice w cywilnych ubraniach, ale z bronią w dłoniach, by strzec swoich domów. Ołeksandr, ich dowódca, mówi, że wyglądali jak bohaterowie słynnego serialu o gangsterach z Birmingham. To oni, wykorzystując drony, odpierają ofensywę rosyjskich wojsk w Charkowie.

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Źródło:
BBC, PAP

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

"Smocza lilia" zakwitła w Łańcucie. Kwiaty tego gatunku charakteryzują się niezbyt przyjemnym dla ludzkiego nosa zapachem zgniłego mięsa. Pełni on jednak bardzo ważną rolę w rozmnażaniu się rośliny.

Jest piękna, ale śmierdzi jak zepsute mięso. "Smocza lilia" zakwitła w Łańcucie

Jest piękna, ale śmierdzi jak zepsute mięso. "Smocza lilia" zakwitła w Łańcucie

Źródło:
PAP, rhs.org.uk

Od ponad 300 lat leży na dnie morza wraz ze skarbem, którego wartość szacowana jest nawet na 16 miliardów funtów (80 miliardów złotych). Teraz kolumbijski rząd rozpoczyna badania nad "świętym Graalem wśród wraków". W ramach projektu archeologicznego w głębiny wysłane zostaną sondy, które ocenią, jaki materiał archeologiczny znajduje się na dnie Morza Karaibskiego.

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

Źródło:
BBC

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Zaufana prokuratura Zbigniewa Ziobry w trzy tygodnie umorzyła sprawę dotyczącą sprzedaży nagrań z afery taśmowej Rosjanom - napisał "Newsweek". Umorzenie - jak podaje tygodnik - odbyło się "po cichu", a sprawa "toczyła się poza kontrwywiadem i prokuratorami wyspecjalizowanymi do walki ze szpiegostwem".

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Źródło:
"Newsweek", TVN24

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Nie da się policzyć, ile kobiet zbadało w sobotę swoje piersi, ile z nich dowiedziało się, że potrzebna jest pilna wizyta u lekarza. Na pewno wiele, bo aż w 90 miejscowościach polskie Amazonki uczyły chętne osoby, jak robić badania profilaktycznie w kierunku raka piersi. W niedzielę Dzień Matki. Akcja odbyła pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy".

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Źródło:
Fakty TVN