16 filmów w konkursie głównym w Gdyni. Wśród nich bezwzględny faworyt

[object Object]
16 filmów w konkursie głównym w Gdyni, w tym dwa debiutyKino Świat
wideo 2/2

16 nowych produkcji - w tym tak oczekiwane tytuły jak "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, "7 uczuć" Marka Koterskiego, "Kamerdyner" Filipa Bajona czy "Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej powalczą na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni o Złote Lwy. Wśród nich jest bezwzględny faworyt w tym roku: "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego uhonorowana Złotą Palmą za reżyserię w Cannes.

Dwa z filmów w głównym konkursie to debiuty, a trzy to drugie tytuły twórców. W konkursie Inne Spojrzenie o Złoty Pazur powalczy aż 8 tytułów, w tym "53 wojny" debiut Ewy Bukowskiej i drugi film Jagody Szelc - "Monument".

Zapowiada się bodaj najciekawszy festiwal polskich filmów od lat, mimo że i w poprzednich kilku latach nie mieliśmy powodów do narzekań. Tym razem jednak mamy zdecydowanego faworyta, który nie dość, że wyjechał z laurem z Cannes, gdzie w ogóle nie było od lat polskiego kina, to jest też wymieniany przez krytyków jako jeden z liczących się konkurentów do Oscara w głównej kategorii - Najlepszy Film, niemal całkowicie zdominowanej przez produkcje anglojęzyczne. Pokonanie takiego giganta będzie niezwykle trudne.

Na tym jednak nie koniec, bo konkursie głównym mamy też inny obraz już obsypany laurami - mowa oczywiście o znanej nam doskonale "Twarzy" Małgorzaty Szumowskiej nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem - Grand Prix Jury na tegorocznym Berlinale. Tegoroczne gdyńskie jury (którego skład poznamy jak zwykle na krótko przed festiwalem) nie będzie miało łatwego zadania.

Obok już uznanych produkcji publiczność konkursu zobaczy chyba najbardziej oczekiwany tytuł 2018 roku, czyli "Kler" Wojciecha Smarzowskiego - film budzący wielkie emocje, opowiadający o problemie pedofilii w Kościele katolickim. Jak zwykle w przypadku tego reżysera - ulubieńca i widzów i krytyków, zobaczymy doborową obsadę aktorską: Janusza Gajosa, Arkadiusza Jakubika i Roberta Więckiewicza.

"Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś" - piszą o swoim filmie twórcy "Kleru".

Janusz Gajos w filmie "Kler" Wojciecha SmarzowskiegoFPFF w Gdyni

Konkurs uznanych twórców

Dwa debiuty - w konkursie głównym to stosunkowo niewiele w porównaniu z ubiegłymi latami. Dominują w tym roku twórcy uznani, z których wielu wyjeżdżało już z Gdyni ze Złotymi Lwami.

Mamy więc nową opowieść o losach Adasia Miauczyńskiego, bohatera kultowej już filmowej serii Marka Koterskiego, której najgłośniejszy tytuł -"Dzień świra" przyniósł reżyserowi w Gdyni główną nagrodę. Jego najnowszy obraz nosi tytuł "7 uczuć" i tym razem bohater powraca w nim do czasów dzieciństwa. Czyni to po to, "aby poprawić jakość swego dorosłego życia" i nauczyć się przeżywać siedem podstawowych uczuć: strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość, wstyd. Jego "podróż do przeszłości" obfituje jak zwykle w mnóstwo komicznych sytuacji, ale niesie też z sobą mnóstwo wzruszeń. Główne role grają Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz i Małgorzata Bogdańska.

Maja Ostaszewska i Michał Koterski w filmie "7 uczuć"FPFF w Gdyni

Kompletnie inne kino proponuje specjalista od epickich powieści - Filip Bajon z obrazem "Kamerdyner". Będzie to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych, dramatycznych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Głównym bohaterem jest Mateusz Król (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę. Ponadto w głównych rolach pojawiają się między innymi Anna Radwan, Janusz Gajos oraz Borys Szyc.

Po latach milczenia z nowym filmem powraca też autor kultowych "Dziewczyn do wzięcia" Janusz Kondratiuk. Jego "słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych" pod tytułem "Jak pies z kotem" zainspirowany został prawdziwą historią. Twórcy zapowiadają film jako "pełną ironii wizję nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawioną momentów wzruszenia i autentycznej bliskości". Główne role zagrali Olgierd Łukaszewicz, Robert Więckiewicz i Aleksandra Konieczna.

W konkursie z nowymi filmami pojawią się również tak uznani reżyserzy jak Krzysztof Zanussi, Bartosz Konopka, Andrzej Jakimowski czy choćby proponująca swój drugi film "Fuga" Agnieszka Smoczyńska, twórczyni uwielbianych na świecie "Córek dancingu".

Kadr z filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"Rafał Pijański | FPFF w Gdyni

Inne Spojrzenie - konkurs debiutów

W konkursie od lat zarezerwowanym dla autorskiego kina, proponującego widzom oryginalne, mocno osobiste spojrzenie na prezentowane zjawiska, tym razem na 8 proponowanych filmów aż 6 to debiuty.

Na początek pierwszy film znanej aktorki Ewy Bukowskiej, tym razem debiutującej po drugiej stronie kamery. "53 wojny" - mająca swoją premierę na festiwalu w Karlowych Warach produkcja - to adaptacja książki żony znanego korespondenta wojennego Wojciecha Jagielskiego, Grażyny Jagielskiej. Opowiada o ich wspólnym życiu - o nieustannym czekaniu, w atmosferze wiecznego poczucia strachu o ukochanego mężczyznę, który czyni z bohaterki ofiarę "stresu bojowego", niczym żołnierze wracający z wojskowych misji. W filmie znakomitą kreację stworzyła Magdalena Popławska, której partneruje Michał Żurawski.

Niezwykle ciekawie zapowiada się też wspólne dzieło debiutantów Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente, oparty na prozie Ryszarda Kapuścińskiego "Jeszcze dzień życia". To pasjonująca historia reportera realizującego swoją misję w ogarniętej wojną Angoli w 1975 roku. Podczas wyprawy Kapuściński zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora, co pozwoli mu narodzić się ponownie zarówno jako pisarzowi, jak i człowiekowi. Film jest stylizowaną animacją z fragmentami zdjęć dokumentalnych.

W konkursie znalazł się też drugi film ubiegłorocznej laureatki nagrody za najlepszy debiut oraz najlepszy scenariusz Jagody Szelc pod tytułem "Monument" oraz debiut Olgi Chajdas - "Nina".

Kadr z filmu Jagody Szelc "Monument"FPFF w Gdyni

Siedem filmów z Konkursu Głównego i jeden z Innego Spojrzenia będzie miało polską premierę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Na tegorocznym festiwalu Honorowe Złote Lwy za całokształt artystycznych dokonań odbierze Jerzy Skolimowski.

Festiwal odbędzie się w dniach 17-22 września.

KONKURS GŁÓWNY 43. FPFF

1. "7 uczuć", reżyseria: Marek Koterski (premiera) 2. "Autsajder", reżyseria: Adam Sikora 3. "Dziura w głowie", reżyseria: Piotr Subbotko (debiut) 4. "Eter", reżyseria: Krzysztof Zanussi 5. "Jak pies z kotem", reżyseria: Janusz Kondratiuk 6. "Kamerdyner", reżyseria: Filip Bajon (premiera) 7. "Kler", reżyseria: Wojciech Smarzowski (premiera) 8. "Krew Boga", reżyseria: Bartosz Konopka (drugi film, premiera) 9. "Pewnego razu w listopadzie", reżyseria: Andrzej Jakimowski 10. "Twarz", reżyseria: Małgorzata Szumowska 11. "Wilkołak", reżyseria: Adrian Panek (drugi film, premiera) 12. "Zimna wojna" reżyseria: Paweł Pawlikowski 13. "Fuga", reżyseria: Agnieszka Smoczyńska (drugi film) 14. "Juliusz" reżyseria: Aleksander Pietrzak (debiut) 15. "Ułaskawienie", reżyseria: Jan Jakub Kolski (premiera) 16. "Zabawa, zabawa", reżyseria: Kinga Dębska (premiera)

KONKURS INNE SPOJRZENIE 43. FPFF:

1. "53 wojny" reżyseria: Ewa Bukowska (debiut) 2. "Dzień czekolady", reżyseria: Jacek Piotr Bławut (debiut) 3. "Jeszcze dzień życia", reżyseria: Damian Nenow, Raúl de la Fuente (debiut) 4. "Moja polska dziewczyna", reżyseria: Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek (debiut) 5. "Monument", reżyseria: Jagoda Szelc (drugi film) 6. "Nie zostawiaj mnie", reżyseria: Grzegorz Lewandowski (drugi film, premiera) 7. "Nina" reżyseria: Olga Chajdas (debiut) 8. "Okna, okna", reżyseria: Wojciech Solarz (debiut)

Autor: Justyna Kobus //now / Źródło: FPFF, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości

Środowe wystąpienie ministry Pauliny Hennig-Kloski zakłócały głosy dobiegające z sali sejmowej. Interweniował marszałek Szymon Hołownia. - Proszę państwa, jesteście gorsi niż system nagłośnienia na placu Piłsudskiego. Naprawdę, proszę, dajcie wysłuchać, co ma do powiedzenia pani minister - upominał.

Hołownia o posłach "gorszych niż system nagłośnienia na placu Piłsudskiego"

Hołownia o posłach "gorszych niż system nagłośnienia na placu Piłsudskiego"

Źródło:
TVN24

Samolot transportowy FedEx miał problemy z wysunięciem przedniego podwozia w czasie lądowania w Stambule. Na nagraniu widać iskry i kłęby dymu, kiedy maszyna trze dziobem o pas startowy. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wskazówki z wieży, iskry i dym. Dramatyczne lądowanie w Stambule

Wskazówki z wieży, iskry i dym. Dramatyczne lądowanie w Stambule

Źródło:
Reuters

Policja próbuje ustalić tożsamość kobiety, której ciało znaleziono 11 kwietnia w zaroślach przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. Opublikowali informacje na temat jej rysopisu, znaków szczególnych oraz ubioru, które mogą pomóc w identyfikacji.

Ciało kobiety w zaroślach, próbują ustalić jej tożsamość

Ciało kobiety w zaroślach, próbują ustalić jej tożsamość

Źródło:
tvn24.pl

Zimni ogrodnicy i zimna Zośka już niebawem. Ze wstępnych prognoz wynika, że w nadchodzących dniach możemy spodziewać się niebezpiecznych dla ogrodników i botaników przymrozków. Kiedy będą one najdotkliwsze i jak nisko spadnie temperatura przy gruncie? Sprawdź na mapach, na co się przygotować.

Zimni ogrodnicy i zimna Zośka. Gdzie przymrozki będą najdotkliwsze?

Zimni ogrodnicy i zimna Zośka. Gdzie przymrozki będą najdotkliwsze?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Tegoroczni maturzyści są już po drugiej z obowiązkowych matur. 8 maja zmierzyli się z egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym. Ten rozpoczął się o godzinie 9. Na jego rozwiązanie mieli oni 180 minut. Niektórzy wyszli z sali jeszcze przez zakończeniem tego czasu. Jak oceniają poziom trudności matury?  

Matura z matematyki. Komentarze po egzaminie

Matura z matematyki. Komentarze po egzaminie

Źródło:
TVN24.pl

Czy grozi nam spór kompetencyjny na linii prezydent - rząd w kwestii prowadzenia polityki zagranicznej? Według wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza "nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że to premier reprezentuje Polskę" na unijnych szczytach. Przemysław Czarnek z PiS mówi z kolei, że prezydent, jeśli chce, to może pojechać "na szczyty Unii Europejskiej czy NATO i wtedy jest absolutnie szefem naszej delegacji". - Nie jest to pole do ambicyjnych gierek - podkreśla marszałek Szymon Hołownia.

Będzie kolejny "spór o krzesło"? "Nie jest to pole do ambicyjnych gierek"

Będzie kolejny "spór o krzesło"? "Nie jest to pole do ambicyjnych gierek"

Źródło:
TVN24, PAP

Niestety, ale jasnowidzenie nie jest dane ani Zbigniewowi Ziobrze, ani skądinąd mnie, chociaż nie miałem z tym nic wspólnego - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany przez dziennikarzy na sejmowym korytarzu o Tomasza Szmydta. Sędzia, który ogłosił w poniedziałek, że chce azylu na Białorusi, pracował między innymi w tak zwanej neo-KRS, był również jednym z bohaterów afery hejterskiej.

Jarosław Kaczyński o sędzim Szmydcie

Jarosław Kaczyński o sędzim Szmydcie

Źródło:
TVN24

Amerykańskie służby zatrzymały 36-letniego mężczyznę w związku z zaginięciem jego żony. Kobieta ostatni raz widziana była przed ponad dwoma miesiącami w Hiszpanii. Media dotarły do ostatnich wiadomości, jakie kobieta wysłała swojej przyjaciółce. Wynika z nich, że planowała spędzić czas z mężczyzną, którego poznała dzień wcześniej.

36-latek zatrzymany na lotnisku w związku z zaginięciem żony

36-latek zatrzymany na lotnisku w związku z zaginięciem żony

Źródło:
CNN

Prezydent Chin Xi Jinping przebywa z wizytą w Serbii. Belgrad jest drugim, po Francji, przystankiem w pierwszej od pięciu lat wizycie chińskiego przywódcy w Europie. Państwo Środka widzi w Serbii "konia trojańskiego", który pomoże im wkroczyć do Europy - ocenił francuski dziennik finansowy "Les Echos". Xi odwiedzi jeszcze Węgry. Zdaniem obserwatorów wybór Belgradu i Budapesztu przez Xi ma na celu zbliżenie tych dwóch krajów, które są prorosyjskie i są dużymi odbiorcami chińskich inwestycji - napisała agencja Reutera.

Chiński przywódca z wizytą u prorosyjskich partnerów. "Koń trojański Europy"

Chiński przywódca z wizytą u prorosyjskich partnerów. "Koń trojański Europy"

Źródło:
Reuters, PAP

Kierowca osobowego renaulta wjechał na przejście dla pieszych, na którym znajdował się mężczyzna. Pieszy został potrącony. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, że kierujący wysiadł i przez chwilę dyskutował z poszkodowanym. Następnie wsiadł do samochodu i odjechał, a poszkodowany gonił go pieszo.

Potrącił pieszego, chwilę z nim dyskutował i odjechał. Poszkodowany próbował go gonić

Potrącił pieszego, chwilę z nim dyskutował i odjechał. Poszkodowany próbował go gonić

Źródło:
tvn24.pl

W Małdytach (woj. warmińsko-mazurskie) kierowca busa stracił panowanie nad samochodem i potrącił rodziców z pięcioletnim dzieckiem. Był pijany i miał orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Sąd Okręgowy w Elblągu podtrzymał decyzję o odmowie aresztowania kierowcy.

Pijany kierowca busa z zakazem prowadzenia potrącił rodzinę z dzieckiem. Do aresztu nie trafi

Pijany kierowca busa z zakazem prowadzenia potrącił rodzinę z dzieckiem. Do aresztu nie trafi

Źródło:
PAP

Niepełne i nieterminowe wypłaty, brak umów o pracę czy ubezpieczenia, fatalne warunki mieszkaniowe i nieodpowiednie traktowanie - to rzeczywistość, o jakiej opowiadają cudzoziemcy pracujący przy jednej z flagowych inwestycji Orlenu, kompleksie Olefiny III pod Płockiem. W środowej Uwadze! TVN wyniki śledztwa dotyczącego tego, co działo się przy budowie zakładu petrochemicznego za 25 miliardów złotych.

"Cztery dni nie miałem wody, nie mogłem się umyć". Opowiadają o pracy przy inwestycji Orlenu

"Cztery dni nie miałem wody, nie mogłem się umyć". Opowiadają o pracy przy inwestycji Orlenu

Źródło:
TVN24

W sobotę na autostradzie D1 w okolicach Bogumina w Czechach tuż przy granicy z Polską między ciężarówkami zmiażdżony został samochód osobowy. Zginęła jedna osoba, a jedna została poważnie ranna. Do sieci trafiło nagranie pokazujące moment tego tragicznego wypadku.

Auto zmiażdżone między ciężarówkami, jedna osoba nie żyje. Tragiczny wypadek przy granicy

Auto zmiażdżone między ciężarówkami, jedna osoba nie żyje. Tragiczny wypadek przy granicy

Źródło:
PAP

Amerykański żołnierz, zatrzymany we Władywostoku, pojechał do Rosji bez zezwolenia przełożonych - poinformowała rzeczniczka amerykańskiej armii. Sierżant sztabowy Gordon Black miał wrócić ze służby w Korei Południowej do Teksasu, ale tak się nie stało. Według mediów chciał odwiedzić dziewczynę, Rosjankę, z którą spotykał się podczas służby w Korei.

Amerykański żołnierz zatrzymany we Władywostoku. Nowe informacje

Amerykański żołnierz zatrzymany we Władywostoku. Nowe informacje

Źródło:
PAP, NBC News

Tragiczny wypadek w miejscowości Wara (Podkarpacie). Samochód osobowy, którym podróżowali 16-latek i 18-latek, uderzył w barierę energochłonną, a następnie w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd przełamał się na pół. 18-latek zginął na miejscu, 16-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Uderzyli w barierę i drzewo, auto przełamało się na pół. 18-latek nie żyje, 16-latek walczy o życie

Uderzyli w barierę i drzewo, auto przełamało się na pół. 18-latek nie żyje, 16-latek walczy o życie

Źródło:
tvn24.pl

Ministerstwo Rozwoju i Technologii uchyliło decyzję wojewody mazowieckiego z 2018 roku o ustaleniu lokalizacji pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego. O sprawie poinformowała "Gazeta Stołeczna".

Decyzja lokalizacyjna dla pomnika smoleńskiego uchylona po sześciu latach

Decyzja lokalizacyjna dla pomnika smoleńskiego uchylona po sześciu latach

Źródło:
"Gazeta Stołeczna", tvnwarszawa.pl

41-letni rosyjski żołnierz został zatrzymany w Polsce na terenie województwa podlaskiego. Nielegalnie przekroczył granicę z Białorusią - poinformowała Straż Graniczna. Mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka podlaskiego oddziału SG, przekazała, że zatrzymany walczył na froncie w Ukrainie, a teraz "jest w dyspozycji Straży Granicznej i prowadzone są wobec niego czynności administracyjne".

Rosyjski żołnierz zatrzymany w Polsce

Rosyjski żołnierz zatrzymany w Polsce

Źródło:
RMF FM, tvn24.pl, PAP

Luna nie awansowała do finału 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zakwalifikowali się reprezentanci Serbii, Portugalii, Słowenii, Ukrainy, Litwy, Finlandii, Cypru, Chorwacji, Irlandii i Luksemburga. Takie rozstrzygnięcie wtorkowego półfinału nie przeszło bez echa.  

Luna bez awansu do finału Eurowizji. W sieci gorące komentarze

Luna bez awansu do finału Eurowizji. W sieci gorące komentarze

Źródło:
TVN24.pl

Zbigniew Ziobro nie znał tego sędziego. Rozmawiałem z nim na ten temat - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 poseł klubu PiS Michał Wójcik. Odniósł się do sprawy sędziego Tomasza Szmydta, który wystąpił w poniedziałek o azyl na Białorusi. Wójcik powiedział, że minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak oraz premier Donald Tusk "powinni sobie zadać pytanie, jak to się dzieje, że służby wypuszczają takiego człowieka z Polski".

Michał Wójcik: Ziobro nie znał sędziego Tomasza Szmydta

Michał Wójcik: Ziobro nie znał sędziego Tomasza Szmydta

Źródło:
TVN24

Policjanci z grupy "Orzeł" rozbili grupę zajmującą się kradzieżami samochodów i paserstwem. Szajka działała w Warszawie i okolicach, ale też w Belgii czy Holandii. 10 mężczyzn usłyszało łącznie 108 zarzutów.

Milionowe straty i 108 zarzutów. Policja rozbiła szajkę złodziei samochodów

Milionowe straty i 108 zarzutów. Policja rozbiła szajkę złodziei samochodów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ostatnim losowaniu Lotto Plus padła jedna szóstka. Główna wygrana wynosi milion złotych. Totalizator Sportowy poinformował, gdzie zakupiono szczęśliwy kupon.

Szóstka w Lotto Plus. Podano, gdzie padła

Szóstka w Lotto Plus. Podano, gdzie padła

Źródło:
tvn24.pl

Osobom, które chcą pracować obwodowej komisji wyborczej w wyborach do europarlamentu, pozostały dwa dni na zgłoszenie się. Diety dla członków komisji wynoszą od 500 do 700 zł. Czym zajmują się członkowie komisji i jak się zgłosić?

Eurowybory 2024. Praca w obwodowej komisji. Ile można zarobić?

Eurowybory 2024. Praca w obwodowej komisji. Ile można zarobić?

Źródło:
PAP

Wybory to egzamin dojrzałości obywatelskiej - słychać od młodych, którzy za kilka tygodni mogą pójść do urn decydować o tym, jaka będzie Polska w Unii Europejskiej. Frekwencja w tych wyborach jest niezwykle ważna. Materiał Macieja Zalewskiego.

Mówią, dlaczego chcą głosować

Mówią, dlaczego chcą głosować

Źródło:
TVN24

Lotem błyskawicy sieć obiegły zdjęcia osiedla domów jednorodzinnych w miejscowości Kręczki Kaputy koło Ożarowa Mazowieckiego. Widać na nich ponad setkę jednakowych domów, ustawianych w kilku równoległych szeregach. To inwestycja jednego z większych deweloperów działającego w Warszawie i okolicach.

Ponad setka identycznych domów w polu. Wjazd przez "antyczną" bramę

Ponad setka identycznych domów w polu. Wjazd przez "antyczną" bramę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, "Gazeta Stołeczna"

Rexio może towarzyszyć człowiekowi w joggingu. Pomagać w akcji gaszenia pożaru. Wspierać nauczycieli w szkołach. Troje studentów, którzy zaprojektowali i wciąż rozwijają tego robota, chciałoby, żeby wynalazek służył dzieciom z niepełnosprawnościami. Łączyć naukę z zabawą i zmieniać świat na lepsze.

Rexio ma pomagać dzieciom w szpitalu, by nie bały się operacji. Potrafi jednak znacznie więcej

Rexio ma pomagać dzieciom w szpitalu, by nie bały się operacji. Potrafi jednak znacznie więcej

Źródło:
TVN24

11 czerwca na polskim rynku zadebiutuje platforma streamingowa Max - podano w komunikacie Warner Bros. Discovery. Widzów czekają atrakcyjne premiery - 17 czerwca ukaże się drugi sezon serialu "Ród smoka", a w sierpniu kolejna część polskiej produkcji "Odwilż". Jak podkreśla WBD, użytkownicy platformy Max jako jedyni będą mieć dostęp do relacji z każdego momentu igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Wkrótce debiut platformy Max. "Rozpoczynamy wspólne odliczanie"

Wkrótce debiut platformy Max. "Rozpoczynamy wspólne odliczanie"

Źródło:
Warner Bros. Discovery

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24