Wystartował festiwal filmowy w Gdyni. Tym razem bez publiczności

Źródło:
tvn24.pl
Zwiastun filmu "25 lat niewinności" Jana Holoubka
Zwiastun filmu "25 lat niewinności" Jana Holoubka
KINO SWIAT/TVN
Zwiastun filmu "25 lat niewinności" Jana HoloubkaKINO SWIAT/TVN

Bez czerwonego dywanu, bez gwiazd kina, a nawet bez publiczności i w dodatku wyłącznie online - 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który dziś wystartował, będzie inny od wcześniejszych edycji. W konkursie głównym o Złote Lwy walczy 14 tytułów, a pracom jury przewodzi reżyser Lech Majewski, którego "Wojaczek" z 1999 roku otwiera festiwal.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie coroczne święto polskiego kina, organizowane od wielu lat w Gdyni, ale trwająca wciąż pandemia pokrzyżowała plany organizatorom. Dyrektor festiwalu Leszek Kopeć przyznaje, że niemal do samego końca organizatorzy walczyli o choćby hybrydową formułę wydarzenia (po części stacjonarną, częściowo online). Ponowne zamknięcie kin przekreśliło jednak szanse na to, że przynajmniej część widzów na żywo obejrzy najciekawsze produkcje rodzimej kinematografii.

Ostatecznie dostęp do projekcji w wirtualnych salach kinowych na platformie VOD mają wyłącznie akredytowani dziennikarze oraz przedstawiciele branży filmowej. Niestety, nawet oni nie będą mieli szansy zobaczyć wszystkich filmów startujących w konkursie. Sprawiły to obostrzenia licencyjne, jakie narzucili niektórzy dystrybutorzy, nie godząc się na udostępnianie filmów online.

Finalnie mamy więc festiwal w okrojonej formie, trwający krócej niż zazwyczaj (zamiast sześciu, pięć dni), pozbawiony uroczystej gali zamknięcia i czerwonego dywanu, któremu zwykle towarzyszą tłumy publiczności. Widzowie będą mogli za to śledzić transmitowane w sieci spotkania z filmowcami, konferencje prasowe i inne wydarzenia towarzyszące festiwalowi.

Kadr z filmu "Śniegu już nigdy nie będzie"Kino Świat

Mocna konkursowa czternastka

Gdy mowa o 14 tytułach walczących o Złote i Srebrne Lwy w konkursie głównym, niedoszłą publiczność pocieszy może fakt, iż tylko osiem z nich to obrazy premierowe - aż 6 filmów to produkcje znane, które miały już kinowe premiery. Wśród nich jest m.in. wyprodukowane przez TVN Discovery "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka, które w kinach zobaczyło ponad 700 tysięcy widzów. Film uchodzi za faworyta w kategorii debiutów, a kreacja aktorska Piotra Trojana w roli Tomasza Komendy z pewnością będzie się liczyć w walce o trofea za główną rolę męską.

Do grona faworytów zalicza się tegoroczny polski kandydat do Oscara, którym jest obraz Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie". Zwykle najpierw, we wrześniu mamy festiwal, a potem wybieramy oscarowego kandydata, którym najczęściej jest zwycięzca z Gdyni. Pandemia i w tym wypadku weszła filmowcom w paradę. Pokazywany w weneckim konkursie obraz Szumowskiej, będący swoistym dialogiem reżyserki z mistrzami filmowej metafizyki (choćby z Tarkowskim), bez wątpienia bez nagrody z Gdyni nie wyjedzie.

Nie sposób pominąć też znanego już z kin drugiego filmu Piotra Domalewskiego "Jak najdalej stąd", który ponownie eksploatuje temat emigracji, a także mocnego obrazu Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". Komasę dwukrotnie skrzywdzono w Gdyni - jego ubiegłoroczne, nominowane do Oscara "Boże Ciało" nagrodzono co prawda za reżyserię, ale nieprzyznanie mu Złotych Lwów, wywołało zdumienie zarówno dziennikarzy, jak i publiczności. Nie doceniono też wcześniej wstrząsającego "Miasta 44", zupełnie pominiętego w werdykcie jury z 2014 roku. Może więc tym razem najbardziej dziś znany na świecie polski reżyser młodego pokolenia doczeka się głównej nagrody?

Do listy filmów, które z pewnością zauważy jury, warto dopisać jeszcze dwa tytuły. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego z osobistą, sięgającą do autobiografii twórcy animacją, a także Macieja Bochniaka, który w "Magnezji" proponuje mocno autorską wersję westernu inspirowanego burzliwą biografią legendarnego Sergiusza Piaseckiego – pisarza i szpiega.

Tyle dziś wiemy. Jaki potencjał tkwi w filmach debiutantów, dowiemy się w ciągu kilku najbliższych dni. Na czele jury konkursu głównego tym razem stoi wybitny reżyser, poeta i malarz Lech Majewski.

"Magnezja" to jeden z oryginalniejszych tytułów tegorocznego konkursuFPFF w Gdyni

Nie tylko konkurs główny

Jak zwykle na konkursie głównym nie kończą się atrakcje gdyńskiej imprezy. Organizowany od lat drugi z konkursów, poświęcony krótkiemu metrażowi, tym razem zmieścił aż 27 tytułów. Nowością jest, organizowany w tym roku po raz pierwszy, z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, konkurs filmów mikrobudżetowych, w którym zaprezentowanych zostanie sześć produkcji.

Nie mogło się obyć także bez sekcji "Polonica". To najstarsza obok konkursu głównego filmowa część festiwalu, poświęcona międzynarodowym produkcjom powstałym z udziałem polskich twórców i producentów. W tym roku znalazły się w niej trzy filmy: "Aida" Jasmily Zbanic, "Niepamięć" Christosa Nikou oraz "Sole" Carlo Sironiego.

W cieszącej się uznaniem widzów sekcji "Czysta Klasyka", która prezentuje odnowione cyfrowo wybitne dzieła naszej kinematografii, pokazane zostaną cztery filmy. Będą to "Krzyżacy" Aleksandra Forda, "Ostatni etap" Wandy Jakubowskiej, "Personel" Krzysztofa Kieślowskiego oraz "Test pilota Pirxa" Marka Piestraka.

Tradycyjnie już w trakcie festiwalu wręczone zostaną Platynowe Lwy za całokształt artystycznych dokonań. Tym razem odbiorą je dwaj wybitni filmowcy: Andrzej Barański i Feliks Falk.

Laureatów 45. FPFF w Gdyni poznamy 12 grudnia. Organizatorzy obiecują też, że zaraz po otwarciu kin, odbędą się repliki festiwalu w wybranych miastach w całym kraju, gdzie zaprezentowane zostaną wszystkie tytuły konkursu głównego.

Lista filmów w Konkursie Głównym:

"25 lat niewinności". Sprawa Tomka Komendy", reżyseria Jan Holoubek (debiut)

"Amatorzy", reżyseria Iwona Siekierzyńska (debiut)

"Bliscy", reżyseria Grzegorz Jaroszuk (drugi film)

"Jak najdalej stąd", reżyseria Piotr Domalewski (drugi film)

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", reżyseria Maciej Kawulski (drugi film)

"Magnezja", reżyseria Maciej Bochniak (drugi film)

"Mistrz", reżyseria Maciej Barczewski (debiut)

"Sala samobójców. Hejter", reżyseria Jan Komasa

"Sweat", reżyseria Magnus von Horn (drugi film)

"Śniegu już nigdy nie będzie", reżyseria Małgorzata Szumowska, Michał Englert

"Tarapaty 2", reżyseria Marta Karwowska (drugi film).

"Zabij to i wyjedź z tego miasta", reżyseria Mariusz Wilczyński (debiut)

"Zieja", reżyseria Robert Gliński

"Żużel", reżyseria Dorota Kędzierzawska.

Autorka/Autor:Justyna Kobus

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Robert Pałka

Pozostałe wiadomości

Ogromny pożar w Siemianowicach Śląskich. Ogień pojawił się na terenie składowiska odpadów. Kłęby czarnego dymu widać z kilku kilometrów. Akcja gaszenia jest bardzo trudna. Pojemniki z chemikaliami rozszczelniają się, dochodzi do wybuchów.

Kłęby czarnego dymu nad miastem. Ogromny pożar składowiska. Alert RCB

Kłęby czarnego dymu nad miastem. Ogromny pożar składowiska. Alert RCB

Źródło:
tvn24.pl

Jaka pogoda będzie w wakacje? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował eksperymentalną długoterminową prognozę na lato 2024. Trzy miesiące mogą okazać się cieplejsze niż zazwyczaj - wynika ze wstępnych przewidywań.

Pogoda na wakacje. IMGW pokazał prognozę

Pogoda na wakacje. IMGW pokazał prognozę

Źródło:
IMGW

Wielka postać, naprawdę wielka postać. Bardzo się z tego cieszę, bo to polityk doświadczony - mówił wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty o nominacji na nowego szefa MSWiA dla Tomasza Siemoniaka. Politycy komentowali w Sejmie rekonstrukcję rządu. Ryszard Petru (Polska 2050) ocenił, że nowy minister aktywów państwowych "jest osobą, która jest zorientowana w kwestiach ekonomicznych". - Mam prawo jeszcze nie pamiętać dobrze nazwiska, ale mam jego numer w komórce - dodał po tym, jak pomylił nazwisko Jakuba Jaworowskiego.

Zmiany w rządzie. Petru: mogę jeszcze dobrze nie pamiętać nazwiska, ale mam jego numer w komórce

Zmiany w rządzie. Petru: mogę jeszcze dobrze nie pamiętać nazwiska, ale mam jego numer w komórce

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Po ucieczce Tomasza Szmydta na Białoruś politycy PiS i Suwerennej Polski odcinają się od niego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński już w 2017 roku interweniował jednak w sprawie Szmydta i jego dzieci, która toczyła się przed sądem. Przypomniał o tym dwa lata później w liście do "małej Emi" - żony Szmydta i jednej z uczestniczek afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości za rządów PiS.

Kaczyński w 2017 roku interweniował w sprawie Szmydta i jego dzieci. Opisał to w liście do "małej Emi"

Kaczyński w 2017 roku interweniował w sprawie Szmydta i jego dzieci. Opisał to w liście do "małej Emi"

Źródło:
TVN24, "Gazeta Wyborcza"

Uczestnicy zapowiedzianego na piątek protestu rolników zaczęli gromadzić się na placu Zamkowym. Stąd po godzinie 12 wyruszy przemarsz przed budynek Sejmu na Wiejskiej. Przejazd Traktem Królewskim oraz aleją "Solidarności" w rejonie placu Zamkowego został zamknięty. Autobusy i tramwaje skierowano na objazdy.

Rolnicy protestują w Warszawie. Tłum nie mieści się na placu Zamkowym

Rolnicy protestują w Warszawie. Tłum nie mieści się na placu Zamkowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

"Przejście Kremla od twierdzeń o prześladowaniach osób mówiących językiem rosyjskim do prześladowania tych, które mówią po mołdawsku, wskazuje, że Kreml usiłuje prawdopodobnie uzasadnić przyszłą napaść na całą Mołdawię" - stwierdził w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW). Jak dodał, wcześniej Rosja wykorzystała podobną narrację do uzasadnienia inwazji na Ukrainę.

ISW: zmiana retoryki Rosji może wskazywać na chęć przejęcia kontroli nad całą Mołdawią

ISW: zmiana retoryki Rosji może wskazywać na chęć przejęcia kontroli nad całą Mołdawią

Źródło:
PAP

Rozwija się spór kompetencyjny między rządem a prezydentem. Stronnicy Andrzeja Dudy, powołując się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, utrzymują, że jeśli prezydent chce jechać z premierem na szczyt Unii Europejskiej, to zawsze on przewodniczy polskiej delegacji. Tylko że trybunał orzekł akurat odwrotnie.

Spór kompetencyjny. Prezydent "absolutnie szefem delegacji" na szczycie UE?

Spór kompetencyjny. Prezydent "absolutnie szefem delegacji" na szczycie UE?

Źródło:
Konkret24

- Mieliśmy przynajmniej przez ostatnie osiem lat do czynienia ze zjawiskiem upartyjnienia. I jeżeli teraz słyszymy o bezradności, o paraliżu służb kosztem naszego bezpieczeństwa, to trzeba się zastanowić, w jaki sposób te zjawiska systemowo odwrócić - mówiła w TVN24 profesor Agnieszka Kasińska-Metryka, dyrektorka Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych UJK w Kielcach. Podkreśliła, że teraz "sprawnie działające państwo powinno w pierwszej kolejności zająć się zbadaniem, jakie kontakty miał Tomasz Szmydt".

"Mamy do czynienia z gorącym kartoflem, który partie sobie przerzucają"

"Mamy do czynienia z gorącym kartoflem, który partie sobie przerzucają"

Źródło:
TVN24

Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka skomentował sprawę zbiegłego na Białoruś byłego już sędziego Tomasza Szmydta. Poinformował, że będzie on miał zapewnioną ochronę, by "nie został zabity". Chwalił Szmydta, że "realistycznie patrzy na sprawy".

Łukaszenka skomentował ucieczkę sędziego Szmydta na Białoruś

Łukaszenka skomentował ucieczkę sędziego Szmydta na Białoruś

Źródło:
PAP

Zielony Ład to szaleństwo klimatyczne. Przeciwko rolnictwu i przeciwko wszystkim, poza tymi najbogatszymi - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński. W piątek w Warszawie protestują wspierani przez PiS rolnicy.

Kaczyński: Zielony Ład ma służyć temu, żeby Polska przestała gonić, a zaczęła się cofać

Kaczyński: Zielony Ład ma służyć temu, żeby Polska przestała gonić, a zaczęła się cofać

Źródło:
TVN24

Resort pracy skierował do konsultacji projekt ustawy zwiększającej zasiłek pogrzebowy do 7 tysięcy złotych - podano na stronie RCL. Zasiłek ma być corocznie waloryzowany o wskaźnik inflacji za poprzedni rok.

Zasiłek pogrzebowy w górę. Projekt w konsultacjach

Zasiłek pogrzebowy w górę. Projekt w konsultacjach

Źródło:
PAP

Strażacy-ochotnicy z Wierzchowa razem z Państwową Strażą Pożarną w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) uratowali konia, który utknął głęboko w bagnie i nie potrafił się sam wydostać. Do akcji użyto węży strażackich i traktora właściciela zwierzęcia.

Koń utknął w bagnie. Uratowali go strażacy

Koń utknął w bagnie. Uratowali go strażacy

Źródło:
tvn24.pl

"Co jest powodem likwidacji tych studiów?", "likwidatura działa", "Rosja już tu jest" - falę oburzenia w sieci spowodowała informacja o likwidacji Katedry Służb Specjalnych na Akademii Sztuki Wojennej. Powtarzają się pytania o powody zamknięcia jednostki. Wyjaśniamy, na czym polegają zmiany na tej jednej z największych uczelni wojskowych w Polsce.

"Rozmontowują nas", "rozkład Polski". Co się dzieje na Akademii Sztuki Wojennej

"Rozmontowują nas", "rozkład Polski". Co się dzieje na Akademii Sztuki Wojennej

Źródło:
Konkret24

Głośny proces w sprawie wybuchu gazu w Szczyrku, do którego doszło pod koniec 2019 roku, ma swój finał. W piątek, przed bielskim sądem okręgowym, sześcioro oskarżonych zostało skazanych na karę od 3 do 6 lat więzienia. Najwyższy wymiar kary otrzymał szef firmy, który zlecił wykonanie odwiertu, podczas którego uszkodzono gazociąg.

Tragiczny wybuch w Szczyrku. Sąd skazał sześć osób

Tragiczny wybuch w Szczyrku. Sąd skazał sześć osób

Źródło:
PAP

86-letni mężczyzna wyszedł z domu do lekarza, jednak przy cmentarzu żydowskim na Bródnie stracił orientację w terenie. Seniorem zaopiekowała się mieszkająca w pobliżu kobieta. Okazało się, że mężczyzna ma zaniki pamięci. W znalezieniu jego domu pomogli strażnicy miejscy.

Wyszedł z domu do lekarza i nie wiedział, jak wrócić. Pomogła mieszkanka osiedla

Wyszedł z domu do lekarza i nie wiedział, jak wrócić. Pomogła mieszkanka osiedla

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Hanna Wróblewska to nowa ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Premier Donald Tusk powierzył jej to stanowisko po złożeniu dymisji przez Bartłomieja Sienkiewicza, który kandyduje do europarlamentu. Jak przekazał resort, Wróblewska związana jest ze światem kultury "od zawsze". Od 2010 do 2021 roku była dyrektorką warszawskiej Zachęty.

Hanna Wróblewska nową ministrą. Ze światem kultury związana jest "od zawsze"

Hanna Wróblewska nową ministrą. Ze światem kultury związana jest "od zawsze"

Źródło:
tvn24.pl, PAP, Vogue Polska

Premier Donald Tusk ogłosił w piątek zmiany w swoim rządzie. Tomasz Siemoniak, minister koordynator służb specjalnych, pokieruje Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowym ministrem kultury i dziedzictwa narodowego zostanie Hanna Wróblewska, a Jakub Jaworowski - ministrem aktywów państwowych. Krzysztof Paszyk obejmie stanowisko szefa Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. "Nadchodzi czas porządkowania"

Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. "Nadchodzi czas porządkowania"

Źródło:
TVN24, PAP

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej numer 537 pod Ostródą. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Zginęły dwie osoby, 28-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna. Ich czteroletnia córka trafiła do szpitala.

Zderzyli się z ciężarówką. Rodzice zginęli, ich czteroletnia córka trafiła do szpitala

Zderzyli się z ciężarówką. Rodzice zginęli, ich czteroletnia córka trafiła do szpitala

Źródło:
PAP

UmaSofia Srivastava zrezygnowała w środę z zdobytego we wrześniu 2023 tytułu Miss Teen USA. Zaledwie dwa dni wcześniej na podobny krok zdecydowała się Noelia Voigt – zdobywczyni tytułu Miss USA. Organizatorzy konkursów zapowiedzieli możliwie szybkie wyłonienie następczyń obu miss. Miłośnicy konkursów domagają się jednak lepszego wyjaśnienia sytuacji. Zawracają też uwagę na niedawną rezygnację ze stanowiska specjalistki do spraw mediów społecznościowych organizacji.  

Miss rezygnuje z tytułu. Już druga w ciągu tygodnia

Miss rezygnuje z tytułu. Już druga w ciągu tygodnia

Źródło:
CNN, TVN24.pl

Finał 68. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji już 11 maja. Zmierzą się w nim reprezentacje 26 krajów. Który z nich ma największą szansę na zwycięstwo? Zdaniem bukmacherów jest to Chorwacja. Komentatorzy mają w tym względzie odmienną opinię.  

Eurowizja 2024. Kto ma największą szansę na wygraną?  

Eurowizja 2024. Kto ma największą szansę na wygraną?  

Źródło:
NPR, TVN24.pl

Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej został nowym szefem MSWiA. - Mam bezgraniczne zaufanie do ministra Tomasza Siemoniaka - mówił Donald Tusk, ogłaszając zmiany w rządzie. Siemoniak w przeszłości pełnił między innymi funkcję wicepremiera i ministra obrony narodowej, wcześniej był też związany z mediami. Co jeszcze warto wiedzieć o nowym ministrze spraw wewnętrznych i administracji?

Donald Tusk ma do niego "bezgraniczne zaufanie". Kim jest Tomasz Siemoniak, nowy szef MSWiA

Donald Tusk ma do niego "bezgraniczne zaufanie". Kim jest Tomasz Siemoniak, nowy szef MSWiA

Źródło:
PAP

Były minister w Kancelarii Premiera, Jakub Jaworowski, zostanie nowym ministrem aktywów państwowych - poinformował premier Donald Tusk. W przeszłości Jaworowski był sekretarzem stanu w KPRM, analitykiem ekonomicznym i dziennikarzem.

Nowy minister aktywów państwowych. Kim jest Jakub Jaworowski?

Nowy minister aktywów państwowych. Kim jest Jakub Jaworowski?

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Krzysztof Paszyk zastąpi Krzysztofa Hetmana na stanowisku ministra rozwoju i technologii - przekazał premier Donald Tusk. Paszyk jest prawnikiem, a od 2015 roku nieprzerwanie zasiada w Sejmie.

Krzysztof Paszyk nowym ministrem rozwoju i technologii

Krzysztof Paszyk nowym ministrem rozwoju i technologii

Źródło:
PAP

Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej próbuje zablokować prace sejmowej komisji śledczej do spraw Pegasusa za pomocą postanowienia, które zobowiązuje ją do powstrzymania się od "dokonywania jakichkolwiek czynności faktycznych lub prawnych" do czasu rozpatrzenia przez Trybunał wniosku grupy posłów. - Proszę się nie obawiać, komisja do spraw Pegasusa będzie pracowała - zapewniła przewodnicząca komisji Magdalena Sroka. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że w związku z działaniem TK politycy PiS "nie mają prawa uczestniczyć" w pracach komisji. 

TK chce zablokować komisję śledczą. Kaczyński: nie mamy prawa uczestniczyć w jej pracach

TK chce zablokować komisję śledczą. Kaczyński: nie mamy prawa uczestniczyć w jej pracach

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

W najnowszym sondażu Opinia24 dla TOK FM największym poparciem cieszy się Koalicja Obywatelska - 30,8 procent. Tuż za nią znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, które popiera 30,6 procent pytanych. 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których obie partie walczą o pierwszy wynik w skali kraju.

Kto wygra wybory do Parlamentu Europejskiego? Nowy sondaż poparcia

Kto wygra wybory do Parlamentu Europejskiego? Nowy sondaż poparcia

Źródło:
TOK FM, tvn24.pl

Japońska firma Pasco Shikishima zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży ponad 100 tysięcy opakowań popularnego chleba, po tym, jak w kilku bochenkach wykryto szczątki szczura. Firma przeprosiła za niedogodności i zapewniła, że wzmocni kontrolę jakości.

Szczątki szczura w bochenkach chleba. Producent wycofuje ponad 100 tysięcy opakowań

Szczątki szczura w bochenkach chleba. Producent wycofuje ponad 100 tysięcy opakowań

Źródło:
CNN, Japan Times, BBC

Justin i Hailey Bieber zostaną rodzicami. O tym, że spodziewają się dziecka małżonkowie poinformowali w czwartek w serii opublikowanych na Instagramie zdjęć. Komentarze pod postem wypełniły liczne gratulacje.  

Justin i Hailey Bieber spodziewają się pierwszego dziecka

Justin i Hailey Bieber spodziewają się pierwszego dziecka

Źródło:
BBC, TVN24.pl

Niezależny rosyjski portal Agentstwo odnotował, że na czwartkowej tak zwanej Paradzie Zwycięstwa w Moskwie, upamiętniającej 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej, w rzędzie bezpośrednio za Władimirem Putinem usadzono oficerów, których formacje dopuściły się zbrodni wojennych na cywilach podczas inwazji na Ukrainę.

Niezależne media: zbrodniarze wojenni usadzeni tuż obok Putina podczas parady w Moskwie

Niezależne media: zbrodniarze wojenni usadzeni tuż obok Putina podczas parady w Moskwie

Źródło:
PAP
PGZ ubezpieczyła trzy okręty, choć dwóch nawet nie zaczęła budować. Składka: 150 milionów złotych

PGZ ubezpieczyła trzy okręty, choć dwóch nawet nie zaczęła budować. Składka: 150 milionów złotych

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kolejne duże zmiany w organizacji ruchu na Mokotowie w związku z budową linii tramwajowej do Wilanowa. W nocy z niedzieli na poniedziałek otwarte zostaną dwie jezdnie ulicy Spacerowej. Dwa dni później zamknięty zostanie wjazd w Dolną.

Otworzą Spacerową, zamkną Dolną. Autobusy zmienią trasy

Otworzą Spacerową, zamkną Dolną. Autobusy zmienią trasy

Źródło:
PAP

TVN24 znalazła się na czele rankingu najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych dekady - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów (IMM). Stacja była cytowana 181,8 tysiąca razy w latach 2014-2023.

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną dekady

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną dekady

Źródło:
tvn24.pl

ING Bank Śląski i Toyota Bank zaplanowały prace serwisowe w najbliższy weekend. Klienci muszą przygotować się na przerwy w dostępie do niektórych usług.

Prace serwisowe w dwóch bankach. "Mogą wystąpić utrudnienia"

Prace serwisowe w dwóch bankach. "Mogą wystąpić utrudnienia"

Źródło:
tvn24.pl

Już 11 czerwca platforma streamingowa Max zadebiutuje w Polsce. Czym będzie się różnić od HBO Max, które zastąpi? Jakie pakiety będą dostępne w jej ramach? Jakie tytuły zostaną dodane do jej biblioteki? Wyjaśniamy.  

Max nadchodzi. 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o nowej platformie  

Max nadchodzi. 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o nowej platformie  

Źródło:
TVN24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24