TVN24 | Kultura i styl

Nie żyje Ewa Greś. Aktorka serialu "Na Wspólnej" miała 44 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akr,ft//rzw
Źródło:
tvn24.pl

Aktorka Ewa Greś zmarła w poniedziałek w wieku 44 lat. Znana była między innymi z roli w serialu "Na Wspólnej" oraz z wielu kreacji teatralnych. Informację o jej śmierci podał w czwartek Teatr Żydowski, w którym artystka grała od 2007 roku.

"10 lutego 2020 roku odeszła nasza Koleżanka Ewa Greś, aktorka Teatru Żydowskiego. Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało. Dyrekcja i zespół Teatru Żydowskiego" - napisał w czwartek Teatr Żydowski na swoim profilu na Facebooku.

Informacja o śmierci aktorki pojawiła się także na stronie internetowej teatru.

Znana z serialu "Na Wspólnej" i wielu teatralnych scen

Ewa Greś urodziła się 20 sierpnia 1975 w Gdyni. Ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydział Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku.

Występowała między innymi w serialu "Na Wspólnej" w TVN i w filmie "Raport" Tadeusza Kijańskiego. W latach 2000 - 2001 grała na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, a w latach 2002 - 2003 w Teatrze im. S. I. Witkiewicza w Zakopanem. Z Teatrem im. Siemaszkowej w Rzeszowie była związana od 2003 do 2007 roku. Od 2007 roku występowała w warszawskim Teatrze Żydowskim.

Jak podano na stronie Teatru Żydowskiego, aktorka grała także w innych stołecznych teatrach - w Syrenie i i Popularnym - oraz "współpracowała jako asystent reżysera z Henrykiem Rozenem oraz Szymonem Szurmiejem".

Pamiętne role teatralne zagrała między innymi w spektaklach: "Mieszczanin szlachcicem", "Café Sax", "Poskromienie złośnicy", "Śluby panieńskie", "Kształt rzeczy", "Narkomanka", "Matka Courage i jej dzieci", "Moralność pani Dulskiej", "1666" oraz "Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy".

Autor:akr,ft//rzw

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości