Elon Musk o swoim życiu: w tej chwili nie mam nawet własnego mieszkania

Autor:
kkow//az
Źródło:
tvn24.pl, insider.com

Choć majątek Elona Muska szacowany jest obecnie na 259 miliardów dolarów, jego znajomi przyznają, że jest on wyjątkowo oszczędnym człowiekiem. Niewiele wydaje na własne potrzeby. W rozmowie z szefem organizatorów konferencji TED miliarder przyznał ostatnio, że w tej chwili nie ma nawet własnego mieszkania.

Elon Musk, który od wielu lat znajduje się w czołówce najbogatszych ludzi na świecie, stwierdził w wywiadzie z Chrisem Andersonem, szefem organizatorów konferencji TED, że nie posiada własnego domu. - W tej chwili nie mam nawet własnego mieszkania. Dosłownie nocuję u przyjaciół - stwierdził Musk. - Jeśli podróżuję do Bay Area, gdzie przebywa większość inżynierów Tesli, to w zasadzie korzystam z wolnych sypialni moich przyjaciół - dodał.

Dyrektor generalny firmy SpaceX przyznał, że byłoby dla niego problemem przeznaczanie miliardów dolarów rocznie na wydatki osobiste. Nie posiada jachtu, co jest atrybutem wielu miliarderów. Własny odrzutowiec traktuje nie jak ekstrawagancję, ale wyłącznie środek transportu, który umożliwia mu szybkie przemieszczanie się i pozwala oszczędzać czas. - Jeśli z niego nie korzystam, to znaczy, że mniej pracuję - stwierdził w rozmowie z Chrisem Andersonem.

Elon Musk - oszczędny miliarder

Przyjaciele Elona Muska od lat zwracają uwagę na fakt, że - pomimo ogromnego majątku - jest on wyjątkowo oszczędny. W sierpniu 2021 roku serwis Insider informował, że Elon Musk mieszka w małym domu wykonanym z prefabrykatów, który wynajmuje od SpaceX. W wywiadzie dla "Vanity Fair" ówczesna partnerka Elona Muska, 34-letnia piosenkarka Grimes, mówiła, że miliarder miał odmówić nawet zakupu nowego materaca, kiedy w poprzednim zrobiła się dziura. Para rozstała się we wrześniu 2021 roku.

Elon Musk chce kupić Twittera

Rozmowa z Elonem Muskiem pojawiła się po tym, gdy na światło dzienne wyszły doniesienia, że planuje on za 43 miliardy dolarów kupić akcje portalu Twitter. Miliarder przyznał, że może sobie na taki ruch pozwolić. 4 kwietnia pojawiła się informacja, że przejął 9,2 procent akcji portalu, stając się tym samym jego największym pojedynczym akcjonariuszem. - To nie jest sposób na zarobienie pieniędzy. Po prostu uważam, że (…) posiadanie publicznej platformy, która cieszy się maksymalnym zaufaniem i jest szeroko integrująca, to sprawa niezwykle ważna dla przyszłości cywilizacji - wyjaśnił.

Miliarder musi jednak przygotować się na poważne starcie z właścicielami popularnego serwisu społecznościowego. Zapowiedzieli oni wdrożenie w życie strategii "trującej pigułki", która ma ograniczyć możliwość pozyskiwania przez pojedynczą osobę zbyt dużej liczby akcji firmy.

Czytaj więcej: Elon Musk chce kupić Twittera. Potężna oferta na stole

Według Bloomberg Billionaires Index majątek Elona Muska wynosi 259 miliardów dolarów. Znajduje się on obecnie na szczycie listy najbogatszych osób na świecie. Drugie miejsce zajmuje Jeff Bezos z majątkiem na poziomie 180 miliardów dolarów.

Autor:kkow//az

Źródło: tvn24.pl, insider.com

Źródło zdjęcia głównego: Phil Stafford/Shutterstock

Pozostałe wiadomości