Kultura i styl

Wiadomo, kto wyreżyseruje kolejny film o Bondzie

Kultura i styl


Producenci filmu o Jamesie Bondzie poinformowali w czwartek na Twitterze, że reżyserem najnowszego obrazu o słynnym agencie będzie Cary Joji Fukunaga. Amerykański reżyser został wskazany na miejsce Danny'ego Boyle'a, który zrezygnował z pracy przy produkcji.

Michael G. Wilson, Barbara Broccoli i wcielający się w tytułową postać Daniel Craig poinformowali w czwartek, że zdjęcia do 25. odcinka przygód Jamesa Bonda rozpoczną się 4 marca 2019 roku w Pinewood Studios w Londynie. Film ma wejść na ekrany kin 14 lutego 2020 roku. Wilson i Broccoli poinformowali, że "wszechstronność i innowacyjność Fukunagi sprawiły, że stał się on doskonałym wyborem jako reżyser naszej następnej przygody z Jamesem Bondem".

Zmiany w ekipie

Pierwotnie film miał wejść do kin w listopadzie 2019 roku. Jednak data jego ukończenia i dystrybucji uległa zmianie. W sierpniu bieżącego roku brytyjski reżyser Danny Boyle zrezygnował z realizacji kolejnej części przygód Bonda z powodu "różnic twórczych" pomiędzy nim a producentami.

41-letni Amerykanin Cary Joji Fukunaga jest twórcą m.in. serialu telewizyjnego "Detektyw" (od 2014) oraz dramatu wojennego "Beasts of No Nations" (2015) z udziałem Idrisa Elby, który często bywa określany jako potencjalny następca Craiga w roli superszpiega. Fukunaga wyreżyserował też takie filmy jak: "Ucieczka z piekła" (2009), "Jane Eyre" (2011) i serial telewizyjny "Wariat" (od 2018).

Autor: tmw//kg//kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości