"To będzie mój najmocniejszy film". Patryk Vega o "Botoksie". Jest zwiastun

Patryk Vega zaprezentował pierwszy zwiastun "Botoksu"
"Botoks" reż. Patryk Vega
Źródło: Kino Świat

Patryk Vega po raz kolejny sięga po drażliwy i nośny społecznie temat. W swoim najnowszym filmie prezentuje realistyczny obraz polskiej służby zdrowia. - To porażający obraz. Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny - zapewnia reżyser. W internecie można już obejrzeć trwający ponad 4 minuty zwiastun "Botoksu".

- Myślę, że to będzie mój najmocniejszy film - deklaruje Patryk Vega. "Botoks" to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji w "Botoksie" ma nie brakować także odpowiedniej dawki humoru.

"Zawód lekarza i służba zdrowia owiane tajemnicą"

W główne postacie kobiece wcieliły się Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerują im ulubieńcy widzów - Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska. Zdjęcia do "Botoksu" były realizowane w Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i Kenii.

- Punktem wyjścia były rozmowy z lekarzami. Twierdzili, że nie ma współczesnego filmu ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia - wyjaśniał Patryk Vega, pytany o swój najnowszy film. - Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samo siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz - podkreślał reżyser.

Bołądź jako brzydkie kaczątko, Stramowski - zaprzeczenie mężczyzny

Szpital ukazany w "Botoksie" to zakład pracy, gdzie splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego.

Olga Bołądź w "Botoksie" Patryka Vegi
Olga Bołądź w "Botoksie" Patryka Vegi
Źródło: | fot. Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments/ Kino Świat

Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

Katarzyna Warnke w "Botoksie" Patryka Vegi
Katarzyna Warnke w "Botoksie" Patryka Vegi
Źródło: | fot. Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments/ Kino Świat

Poukładany świat cenionej chirurg - Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia w tej dziedzinie Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny.

Marieta Żukowska w "Botoksie" Patryka Vegi
Marieta Żukowska w "Botoksie" Patryka Vegi
Źródło: | fot. Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments/ Kino Świat

Beata (Agnieszka Dygant) to z kolei lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

Agnieszka Dygant w "Botoksie" Patryka Vegi
Agnieszka Dygant w "Botoksie" Patryka Vegi
Źródło: | fot. Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments/ Kino Świat

- Zależało mi, żeby "Botoks", podobnie jak "Pitbull", był wierny rzeczywistości w każdym detalu - tłumaczył Vega. - Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny. Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii. W trakcie zdjęć przed monitorem nieustannie siedziało kilku lekarzy, którzy cyzelowali wszystkie sceny. Zaś ci pracownicy służby zdrowia, którzy czytali scenariusz, mówili : "O kurczę! Jakbyście to wszystko wyjęli z mojego szpitala" - dodaje reżyser.

”BOTOKS” - ZWIASTUN FILMU - WERSJA REŻYSERSKA BEZ CENZURY

Opublikowany przez Patryk Vega na 6 lipca 2017

Autor: tmw//now / Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: