Kultura i styl

Kultura i styl

Grafficiarz zniszczył mu sklep. Marc Jacobs wypuścił koszulki z jego "dziełem sztuki"

"689? 680? 686?! Za ile to sprzedasz! Wstydź się, kopiujesz mnie. Zarób teraz na tym, kapitalistyczny tchórzu!" - napisał na swoim Twitterze znany grafficiarz Kidult, który wcześniej pomazał paryski sklep Marca Jacobsa. Kreator zamiast zadzwonić na policję, akt wandalizmu zamienił w czysty zysk - wypuścił na rynek koszulki z "dziełem sztuki", które Francuz zostawił mu na murze.

Halle Berry na wojnie z paparazzi. "Terroryzują moją córkę"

- Moja córka nie chce chodzić do szkoły, bo boi się paparazzi ukrywających się w krzakach lub wyskakujących zza samochodów. Terror fotografów walczących o zdjęcia dzieci gwiazd musi się skończyć - apelowała wczoraj w Kalifornii Halle Berry. Aktorka wspiera wprowadzenie ustawy, która zakaże robienia zdjęć dziecku bez zgody jego opiekuna.

"Życie Adeli" i Tomahawk. Znamy program Nowych Horyzontów

Nagrodzone Złotą Palmą w Cannes "Życie Adeli" otworzy 13. edycję festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, który potrwa we Wrocławiu od 18 do 28 lipca - poinformowali organizatorzy. Główną gwiazdą muzycznej sceny festiwalu będzie Mike Patton z zespołem Tomahawk.

Toto na jedynym koncercie w Polsce

Amerykańska grupa rockowa Toto wystąpiła wczoraj w łódzkiej Atlas Arenie. Był to jedyny w Polsce koncert zespołu, który pod koniec maja rozpoczął czteromiesięczną trasę koncertową. Zostanie ona udokumentowana zarejestrowaną w Łodzi płytą DVD.

Film, który powie wam wszystko o Woodym Allenie. Od piątku w kinach

Rodzice chcieli, by został farmaceutą i zawsze ubolewali, że zajął się show-biznesem. Najbardziej ekscentryczny i najpłodniejszy spośród żyjących filmowców, na szczęście dla nas, od pół wieku nieprzerwanie tworzy jednak kino. "Dzień w którym kończy montaż jednego filmu, jest tym, w którym zaczyna kolejny scenariusz" - zdradza Mira Sorvino. Dokument Roberta B. Weide'a - "Reżyseria: Woody Allen" - zdradza nam znacznie więcej. Od piątku będzie można go oglądać w polskich kinach.

Cztery lata temu odszedł Król Popu

Mijają cztery lata od śmierci jednej z najważniejszych postaci współczesnej popkultury, Michaela Jacksona. Artysta zostawił po sobie ogromną spuściznę muzyczną, ale też wiele kontrowersji.

Powiesił się, ale na nowo będzie gwiazdą. Będzie serial o liderze INXS

16 lat temu znaleziono go nagiego i uduszonego paskiem, a w jego organizmie wykryto alkohol i narkotyki. Choć policja ogłosiła, że to samobójstwo, przyczyny śmierci Michaela Hutchence'a do dziś budzą wątpliwości. Teraz na nowo odżyły, bo w Melbourne zaczynają się zdjęcia do serialu poświęconego liderowi INXS. Co więcej, to tylko jedna z trzech produkcji, które powstaną o nim w tym roku.

Twórca "Gwiezdnych wojen" ożenił się

George Lucas, twórca "Gwiezdnych wojen", wziął ślub z długoletnią ukochaną na swoim kalifornijskim ranczo. Wybranką jest 44-letnia Mellody Hobson, prezes firmy inwestycyjnej. To jego druga żona.

Pierwszy lesbijski harlequin w historii. "Nadya & Elena"

"Choć w kraju przeciwnicy małżeństw obu płci wciąż protestują, jedno z najsłynniejszych wydawnictw publikuje pierwszy homoseksualny romans w swojej 35-letniej historii" - pisze francuski dziennik "Le Figaro". Chodzi o książkę "Nadya & Elena" wydawnictwa Harlequin, która opowiada historię miłości dwóch sportsmenek walczących o medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

"The End" o północy. Paul McCartney: Byliście wspaniali

Ponad 30 piosenek zagrał w sobotę dla warszawskiej publiczności Paul McCartney. Blisko trzygodzinny koncert na Stadionie Narodowym był pierwszym występem eks-Beatlesa w Polsce. - Nie chcemy, ale musimy już iść. Byliście wspaniali, dziękujemy wam bardzo - pożegnał się z publicznością artysta.

"Nie poświęciłbym kawałka mojego palca dla jakiegokolwiek dzieła sztuki"

Hans Frank był złodziejem numer jeden. Oni wszyscy uważali się za wielkich koneserów sztuki, mimo że często mieli paskudny gust - jak Göring. Ale Frank miał się za wielkiego kolekcjonera sztuki - powiedział w "Xsięgarni" w TVN24 pisarz Zygmunt Miłoszewski, który opowiedział o swojej najnowszej powieści pt. "Bezcenny".

Paul i John - ten duet stworzył talent i rywalizacja. Zabiło go ego i kobiety

O jednym mówiono "Laleczka Paul", o drugim "Charyzmatyczny John". Pierwszy był przede wszystkim muzykiem - chciał grać piosenki, które podobałyby się wszystkim. Drugi angażował się w politykę i kochał prowokacje. Różniło ich nawet podejście do kobiet: McCartney uchodził za wzorowego męża, Lennon zdradzał żonę nawet w jej obecności. To konflikt tych osobowości stworzył geniusz The Beatles, a potem go zniszczył.

Bilguun puka do Polaków. "Otwierają, są bardzo gościnni"

Dziennikarz i showman Bilguun Ariunbataar opowiedział w studiu „Dzień Dobry TVN” o swoim nowym programie „Puk, puk, to my!”, który jest emitowany na antenie VIVA Polska. – Sprawdzamy gościnność Polaków w różnych miejscowościach – mówił. Czy Polacy otwierają? – Otwierają. Polacy są bardzo gościnni – podkreślił Ariunbataar.

Janiak: Wszyscy życzyli nam dziewczynki, ale nie będziemy rozpaczać

- Trzech synów jest "łatwiejszych w obsłudze" dla mnie, bo już wiem, jak to robić – przekonuje w rozmowie z Dzień Dobry TVN Olivier Janiak. Prezenter i jego żona - modelka Karolina Malinowska - spodziewają się trzeciego dziecka, także chłopca. Na brata, który ma się urodzić w sierpniu, czekają 4-letni Fryderyk i 2,5-roczny Christian.

1700 km pieszo przez dzicz. "Każdego dnia myślałam: przetrwałam"

Jak to jest przejść pieszo 1700 km wysokogórskim szlakiem, z plecakiem ważącym tonę i zaledwie kilkoma dolarami w kieszeni? - Był ból i samotność. Myślałam: jak uda mi się przejść kolejną milę? Ale to jedna z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłam w życiu - mówi w wywiadzie dla tvn24.pl amerykańska pisarka Cheryl Strayed, autorka książki "Dzika droga. Jak odnalazłam siebie".

Polka zaprojektowała najlepszy budynek Europy?

Grobla Olbrzyma to najsłynniejsza atrakcja turystyczna Irlandii. Składa się z 37 tysięcy przylegających do siebie bazaltowych słupów utworzonych przez wybuch wulkanu przed 60 milionami lat. Rok temu otwarto tam dla turystów nowoczesne centrum obsługi. By budynek był częścią natury, ściany zrobiono z bazaltowych kolumn, a na dachu posadzono trawę. Teraz projekt, którego autorką jest m.in. Polka, ma szansę na najważniejszą w Europie nagrodę architektoniczną.

Polskie drewniane cerkwie na liście UNESCO. Obok Etny i pustyni Namib

16 drewnianych cerkwi polskiego i ukraińskiego regionu Karpat zostało wpisanych w piątek na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w czasie posiedzenia komitetu, które odbyło się w piątek. Do niespełna tysiąca takich obiektów na świecie dodano też dzisiaj Etnę, pustynię Namib, rezerwat biosfery El Pinacate i pustynię Altar w Meksyku.

Powrót wielkiego Charliego, czyli Stare Kino jak nowe

Bezdomny Charlie spotyka na ulicy niewidomą kwiaciarkę, od ktorej kupuje kwiaty. Dziewczyna nie widząc, bierze go za bogacza. Wieczorem Charlie udaremnia milionerowi popełnienie samobójstwa, a ten funduje mu gościnę... Tak zaczyna się jeden z najgłośniejszych filmów niemych i zarazem jedno z największych arcydzieł w historii kina - "Światła wielkiego miasta" Charliego Chaplina. Kinomani znają je dobrze. Od dziś cyfrowo odnowione, mogą oglądać w kinach studyjnych w kraju.

Sekcja zwłok wykazała, że Gandolfini zmarł na atak serca

- Śmierć aktora nastąpiła z przyczyn naturalnych. Zmarł na atak serca - potwierdził lekarz, który przeprowadził sekcję zwłok Jamesa Gandolfiniego, znanego z roli gangstera w serialu "Rodzina Soprano". Gwiazdor zmarł w środę wieczorem podczas wakacji w Rzymie. Miał 51 lat.

"Bandytami nas zwą, choć nic o tym nie wiedzą"

- Witaj w ulicznym królestwie - zapraszają w podróż po centrum własnego świata raperzy z wrocławskiego Nadodrza. I mimo, że mają raptem kilkanaście lat, a przygodę z muzyką zaczęli na meczu piłki nożnej, do sprawy podchodzą bardzo poważnie: - Te kawałki są o tym, żeby coś zmienić, nie wpaść bagno, robić swoje i iść do przodu.