Kultura i styl

Kultura i styl

"Puszcza jest dla mnie ciągle miejscem nieznanym"

- Znowu nie zrobiłam wszystkiego, co chciałam. Znowu nie porozmawiałam ze wszystkimi, z którymi chciałabym i nie wszędzie dotarłam - mówiła w "Xięgarni" Anna Kamińska o swojej książce "Białowieża szeptem". - Puszcza jest dla mnie ciągle miejscem nieznanym, cały czas je odkrywam - dodała.

Lider T.Love: przestaliśmy grać o narkotykach

Gdy w latach 90. powstała piosenka, która delikatnie opowiadała o narkotykach, jedna z fanek powiedziała: przecież ty namawiasz ludzi do brania narkotyków. Przestaliśmy ją grać - powiedział lider T. Love Muniek Staszczyk, który był gościem "Wstajesz i wiesz" z okazji 35-lecia zespołu.

Film, który wywołał burzę. Milion dolarów za głowę aktorki

Film "Padmavati" zanim jeszcze wszedł na ekrany, wywołał burzę w Indiach. Konserwatywni hinduiści zarzucają mu, że obraża ich uczucia, bo pokazuje romans legendarnej władczyni z muzułmańskim najeźdźcą. Jeden z polityków rządzącej w Indiach partii zaoferował półtora miliona dolarów, jeśli ktoś - dosłownie - zetnie głowę aktorce grającej główną rolę. Materiał "Polski i świata".

Nazywano go "Elvisem opery". Nie żyje Dmitrij Chworostowski

Jeden z najbardziej znanych na świecie śpiewaków operowych, baryton, Dmitrij Chworostowski zmarł w Londynie w wieku 55 lat - podały w środę rosyjskie media. Artysta walczył z chorobą nowotworową. W 2015 roku wykryto u niego guza mózgu.

Zgłoś się do nowej edycji "Milionerów"

Jeśli chcesz zasiąść w fotelu na przeciwko Huberta Urbańskiego i mieć możliwość wygrania miliona złotych, nie zwlekaj i zapisz się na castingi do kultowego programu "Milionerzy"! Kolejna edycja teleturnieju na antenie TVN już na wiosnę.

Egurrola wystawił własny spektakl. "Moment w życiu, że chcesz coś powiedzieć swoim głosem"

W Warszawie odbyła się premiera spektaklu "Boxality" w reżyserii Agustina Egurroli. To widowisko na wzór tych przedstawianych na deskach teatrów w Nowym Jorku. Tematem są ograniczenia, jakie spotykamy w codziennym życiu. - Jest taki moment w życiu, że chcesz coś powiedzieć swoim głosem - mówił Egurrola. - Za nami nie stoi jakaś wielka machina produkcyjna, sami chcieliśmy coś stworzyć - dodawał. W przedstawieniu nie ma ani jednego dialogu, wszystko jest opowiedziane ruchem i ciałem.

"Siła tego filmu jest w nieoczywistości". Premiera "Cichej nocy"

W piątek do polskich kin wchodzi "Cicha noc", debiut reżyserski Piotra Domalewskiego. We wtorek w Warszawie odbyła się jej uroczysta premiera. - To film osobisty, dotykający - stwierdziła Agnieszka Suchora, która gra matkę głównego bohatera (w tej roli Dawid Ogrodnik). - Myślę, że siła tego filmu jest w nieoczywistości - oceniła aktorka Maria Dębska. - To połączenie rozrywki z czymś, co ma szansę w nas zostać - mówił Piotr Domalewski, podkreślając, że ma nadzieję, iż właśnie to docenili jurorzy gdyńskiego festiwalu. "Cicha noc" otrzymała łącznie siedem statuetek na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Krzysztof wrócił do żony, Grzesiek ma wątpliwości. "Ślub od pierwszego wejrzenia" blisko finału

"Ślub od pierwszego wejrzenia" zbliża się do finałowego odcinka. Pomiędzy parami zaczyna się wyjaśniać, czy zostaną razem, czy bliżej im do rozwodu. Grzesiek zawiódł Anię, która musiała zmierzyć się z kolejną porcją przemyśleń męża. Ania i Marcin nadal nie zdecydowali się wspólnie zamieszkać. Krzysztof pojechał do żony. Czy go wpuściła? Zobacz jedenasty odcinek programu.

Była urzędniczka Baracka Obamy chce wykupić firmę Weinsteina

Była urzędniczka w administracji Baracka Obamy odpowiedzialna za małą przedsiębiorczość zaoferowała The Weinstein Company przejęcie firmy. Maria Contreras-Sweet chce przejąć firmę za 275 milionów dolarów i - jak podają amerykańskie media - ma za sobą wsparcie wielu "cichych partnerów".

Pierwsze takie wybory w Polsce. Wyłonili Miss Kół Gospodyń Wiejskich

49 kobiet w wieku od 13 do 69 lat. Łączy je to, że pochodzą ze wsi, należą do lokalnych kół gospodyń i wystąpiły w pierwszych w Polsce wyborach Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Panie zaprezentowały się w strojach ludowych, codziennych i wieczorowych. Tytuł i nagrodę główną - lodówkę - zdobyła licealistka.

Jak powstawał scenariusz "Listów do M. 3"

Dużo pisaliśmy w ogrodzie, siedzieliśmy pod choinką zadumani, patrzyliśmy na siebie. To z zewnątrz kompletnie nie wyglądało, jakbyśmy pisali komedię romantyczną - opowiadali we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Mariusz Kuczewski i Marcin Baczyński, scenarzyści "Listów do M. 3". Film w ciągu pierwszego tygodnia od premiery zobaczyło już ponad milion widzów. Tak dobrej passy nie miał jeszcze żaden film z tej serii.

"Cieszę się, że dalej tutaj jestem i mam coś do powiedzenia"

- Nie miałem czasu tego nawet stwierdzić, że minęło już 25 lat. Nie mam czasu myśleć nad tym, że mam jakoś specjalnie świętować. Przypomniałeś mi o tym dzisiaj. Na tym celebracja się skończy - wyznał Artur Rojek w rozmowie z tvn24.pl. - Gdy zaczynałem, myślałem, że zakładam zespół po to, żeby pozostawić po sobie wspomnienie z jednego koncertu, potem z drugiego, a potem z płyty.

Złota Żaba w Bydgoszczy dla węgierskiego filmu "Dusza i ciało"

Złota Żaba - główna nagroda festiwalu Camerimage 2017 powędrowała do węgierskiego operatora Mate'a Herbaia za zdjęcia do filmu "Dusza i ciało" Ildiko Enyediego. W konkursie filmów polskich zwyciężyła "Sztuka kochania" Marii Sadowskiej ze zdjęciami Michała Sobocińskiego. Srebrna Żaba przypadła filmowi Andrieja Zwiagincewa "Niemiłość", a Brązowa - "Najpierw zabili mojego ojca" Angeliny Jolie. Festiwal Camerimage 2017 odbywał się między 11 a 18 listopada w Bydgoszczy.

Zwinne dziewczyny i akordeonista w finale "Mam Talent!"

Pasję, emocje i zaangażowanie pokazali uczestnicy kolejnego, czwartego już półfinału programu "Mam Talent!". Przed jury, widownią i widzami telewizji TVN zaprezentowali się w sobotę między innymi: wokalistka Magda Przychodzka, iluzjonista Maciej Pęda, gimnastyczka Marina Laikina i akordeonista Lukas Gogol.

Laureat Nagrody Nike 2017 w "Xięgarni"

- Pomyślałem sobie, że przez tę sprawę mógłbym opowiedzieć o PRL-u - opowiada w "Xięgarni" Cezary Łazarewicz, autor książki "Żeby nie było śladów", która uhonorowana została Literacką Nagrodą Nike 2017. - To jest sprawa, gdy władza chce ją zatuszować kontra społeczeństwo, które domaga się sprawiedliwości - wyjaśnia.

"Sukces przychodzi, gdy działają jako grupa". Ben Affleck w rozmowie z Anną Wendzikowską

Na ekrany kin trafił kolejny film o grupie superbohaterów ratujących świat przed zagładą. W "Lidze Sprawiedliwości" w reżyserii Zacka Snydera spotkali się między innymi Wonder Woman, Superman i Batman. - Ta historia pokazuje różnych ludzi, którzy działają wspólnie, choć różnią się między sobą - opowiadał odtwórca roli Batmana Ben Affleck w rozmowie z Anną Wendzikowską z "Dzień dobry" TVN. - Sukces przychodzi wtedy, gdy działają jako grupa. To myśl, którą warto przekazać młodym ludziom. To jest bardzo aktualne - zaznaczył aktor.

Ben Affleck i Ray Fisher w "Dzień Dobry" TVN o superbohaterach

Myślę, że wszystkie dzieci idealizują swoich ojców. Chciałyby widzieć ich jako superbohaterów - mówi Ben Affleck w rozmowie z "Dzień Dobry" TVN. - I to jest w porządku. W pewnym momencie dochodzą jednak do wniosku, że ich ojciec jest tylko człowiekiem. Mój syn też się w końcu zorientuje. To jest naturalny proces. Ale ten czas kiedy w jego świecie jestem superbohaterem jest bardzo fajny - dodał. Ray Fisher, który z Aflleckiem zagrał w "Lidze Sprawiedliwości" powiedział, że dla niego superbohaterką jest jego mama, która samotnie wychowała pięcioro dzieci. - To robi wrażenie - podkreślił. Cała rozmowa z gwiazdami "Ligi Sprawiedliwości" w "Dzień Dobry" TVN w sobotę o godzinie 10:00.