Kultura i styl

Kultura i styl

Studenci dziennikarstwa już po raz 10. nominowali do nagrody MediaTory najlepszych według nich ludzi mediów. Wybór laureatów w dziewięciu kategoriach należy do ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania studentów z 22 uczelni z całej Polski. Wśród nominowanych są: Anita Werner, Paweł Łukasik, Szymon Jadczak, Endy Gęsina-Torres oraz Tomasz Pupiec.

Jedna z czołowych artystek r’n’b, Toni Braxton wróciła do domu po kilkudniowym pobycie w szpitalu. Hospitalizacja związana była z atakiem tocznia, ciężkiej choroby autoimmunologicznej. O chorobie piosenkarka poinformowała publicznie w 2010 roku.

Po zuchwałym napadzie z początku tygodnia, media zastanawiają się, gdzie był ochroniarz Kim Kardashian, kiedy celebrytka była w swoim pokoju w Paryżu. Swoje ustalenia opublikował portal TMZ.

Jedna z najpopularniejszych i najważniejszych oper mydlanych w historii telewizji wróci na ekrany. Powstaje "Dynastia" we współczesnej wersji i niewykluczone, że w obsadzie znów zobaczymy odtwórczynie roli słynnej Alexis, bo Joan Collins jest ciągle aktywną aktorką.

Amerykańska gwiazda telewizji Kim Kardashian w nocy z niedzieli na poniedziałek została napadnięta w jednej z luksusowych rezydencji w Paryżu i okradziona z biżuterii wartej miliony dolarów - podaje agencja Reutera, powołując się na informacje policji. Według najnowszych informacji amerykańska gwiazda reality show, po złożeniu zeznań, odleciała prywatnym odrzutowcem do USA.

Producenci filmów z serii o Jamesie Bondzie nie dają za wygraną i ciągle stawiają na Daniela Craiga. W rozmowie z BBC Radio 4 wyrazili nadzieję, że aktor zmieni decyzję i wróci na plan produkcji.

Słynny angielski dyrygent i skrzypek Neville Marriner, założyciel zespołu Academy of St Martin in the Fields (ASMF), zmarł w niedzielę rano we śnie w wieku 92 lat - poinformowała w Londynie jego orkiestra.

Wśród tegorocznych finalistów Nagrody Literackiej Nike znalazły się dwa reportaże, trzy tomy prozy, dwie książki poetyckie i tom esejów. - Jeżeli już mamy tę siódemkę to tam są naprawdę dobre książki. Właściwie każdy zasługuje na dobrą sprawę na tę nagrodę - powiedziała w programie "Wstajesz i weekend" Grażyna Torbicka, prowadząca gali wręczenia nagród Nike. Transmisja z jubileuszowej 20. edycji nagrody w TVN24 i tvn24.pl o 20:00.

Piąty już odcinek 9. edycji "Mam Talent!" to kolejna porcja zmagań uczestników, którzy robią wszystko, by powalczyć o miejsce w półfinale. Tym razem talentów poszukiwano w Katowicach. To do jurorów w studiu - Małgorzaty Foremniak, Agustina Egurroli i Agnieszki Chylińskiej należała decyzja o awansie, jednak wpłynąć mogli na nią także telewidzowie - głosując za pomocą SMS-ów.

Za nami piąta edycja "Rymoliryktanda". W tym roku uczestnicy tego wyjątkowego dyktanda zmagali się w basenie Term Cieplickich w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie). Organizatorem imprezy - i dyktującym - jest jeden z najpopularniejszych współczesnych tekściarzy Łukasz L.U.C Rostkowski.

Agnieszka Chylińska powróciła z albumem "Forever Child". - Ja z tej płyty jestem bardzo dumna. Cieszę się, że jest na trzecim miejscu, jeśli chodzi o sprzedaż. To niezwykłe, ta płyta jest w sklepach od 23 godzin, a tak dobrze mi idzie - opowiadała we "Wstajesz i weekend" wokalistka. - Byłoby słabo, gdyby wczoraj się okazało, że nikogo to nie obchodzi. To jest piękne, kogoś obchodzę - dodała.

Nagroda Literacka Nike zostanie wręczona po raz 20. Wśród siedmiu tegorocznych finałowych książek są aż trzy debiuty. Lista finalistów zdominowana została przez prozaików, jednak nie brakuje mocnej reprezentacji poezji. Do kogo trafi "polski literacki Nobel", okaże się w najbliższą niedzielę o godz. 20. Transmisja z gali wręczenia nagrody w TVN24 i tvn24.pl.

Biegały, bawiły się balonami, puszczały bańki mydlane. Brytyjskie książęta, 16-miesięczna Charlotte i jej 3-letni brat George, podbili serca Kanadyjczyków. Podróż za ocean to pierwsza wizyta, na którą przyszły brytyjski król z małżonką zabrali oboje swych dzieci. I odnoszą rodzinny wizerunkowy sukces za sukcesem. W programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS rozmawiali o tym Karolina Korwin-Piotrowska, dziennikarka TVN Style i dr Janusz Sibora, ekspert ds. protokołu dyplomatycznego.