Wykolejone tramwaje w centrum Krakowa

Kraków

TVN24 KrakówNa miejscu pracowały dźwig i służby

W centrum Krakowa wykoleił się tramwaj, który na ponad godzinę zatrzymał ruch na jednej z ulic. Wcześniej do podobnego zdarzenia doszło na rondzie Kocmyrzowskim. - Po godz. 14 wszystkie ulice były już przejezdne - poinformował rzecznik MPK.

Około godziny 11 doszło do wykolejenia tramwaju linii 87, jadącego w kierunku Wzgórz Krzesławickich. Ruch tramwajowy na rondzie Kocmyrzowskim został wstrzymany na godzinę.

Utrudnienia odczuli także kierowcy. - Samochody kierowane były na objazd na placu Centralnym - poinformował Marek Gancarczyk, rzecznik krakowskiego MPK.

Na miejscu pracowały służby oraz dźwig. O 12 ruch na torowisku i rondzie wrócił do normy.

Nieprzejezdna Gertrudy

Po godzinie 12 doszło do kolejnego wykolejenia, tym razem w centrum miasta. Na ulicy Starowiślnej wykoleił się tramwaj nr 1. Utrudnienia w ruchu były przede wszystkim dla jadących w stronę pl. Wszystkich Świętych i Wawelu. Przez godzinę nieprzejezdna była św. Gertrudy.

- W tej chwili wszystkie ulice są już przejezdne - powiedział po godz. 14 rzecznik MPK.

Wykolejenie na Rondzie Kocmyrzowskim:

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Do wykolejenia tramwaju nr 1 doszło w okolicy Poczty Głównej:

Mapa Targeo

Autor: ps/r / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków