Wichury w Małopolsce. Pozrywane dachy, 5 tysięcy gospodarstw bez prądu

Wiatr uszkodził budynki w Nowej Jastrząbce
Wiatr uszkodził budynki w Nowej Jastrząbce
tvn24
tvn24Poranny wiatr uszkodził dachy trzech budynków w Nowej Jastrząbce

Połamane drzewa, zerwane dachy i prawie 5 tysięcy gospodarstw bez prądu to efekt silnych podmuchów wiatru w Małopolsce. Strażacy usuwają szkody i zabezpieczają budynki przed deszczem.

Poranny wiatr łamał konary i zrywał dachy z budynków. Najpoważniej sytuacja wygląda w Nowej Jastrząbce koło Tarnowa, gdzie silne podmuchy ściągnęły eternit, którym pokryty był dom jednorodzinny.

- W naszej miejscowości poranna wichura uszkodziła dachy trzech budynków. Strażacy starają się teraz przygotować prowizoryczne pokrycie, które zabezpieczy budynki przed deszczem. Najbardziej ucierpiał dom, w którym mieszkała rodzina z dwójką dzieci. Gmina będzie starała się pomóc rodzinie w remoncie uszkodzonego pokrycia dachowego - mówi Arkadiusz Mikuła, wójt Lisiej Góry.

W miejscowości Okocim powalone drzewo blokowało rano przejazd przez drogę krajową nr 75 z Brzeska do Nowego Sącza.

5 tys. domów bez prądu

Wichura uszkodziła również linie wysokiego napięcia odcinając od energii elektrycznej prawie 5 tysięcy domów. Pracownicy pogotowia energetycznego zapewniają, że uszkodzenia nie są jednak poważne i awarie powinny zostać szybko usunięte.

Prądu nie ma w gospodarstwach w okolicy Tarnowa, Michałowic, Targowiska i Krakowa. Strażacy interweniowali również kilkukrotnie w Myślenicach.

Autor: Jork/b / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości