TVN24 | Kraków

Ciała matki i syna znaleziono tego samego dnia w różnych domach. Śledczy znają już przyczyny ich śmierci

TVN24 | Kraków

Aktualizacja:
Autor:
wini/
gp
Źródło:
PAP
Wąchock (woj. świętokrzyskie)
Wąchock (woj. świętokrzyskie)
wideo 2/5
ania mapa

Mieszkaniec Wąchocka (woj. świętokrzyskie) poinformował policję, że jego krewna nie daje oznak życia. Lekarz stwierdził zgon 61-latki. Tego samego dnia, ale w innym mieszkaniu znaleziono ciało syna kobiety. Są już wstępne ustalenia prokuratury.

W niedzielne popołudnie starachowiccy policjanci otrzymali informację od zaniepokojonego członka rodziny, że mieszkanka gminy Wąchock nie daje odznak życia.

- Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety w wieku 61 lat. Ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań – powiedział w poniedziałek asp. Sebastian Śpiewak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Policjanci udali się do syna kobiety, aby powiadomić go o śmierci matki. - W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 45-latka, który także nie dawał odznak życia. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny – podkreślił asp. Śpiewak.

Zmiany chorobowe przyczyną śmierci kobiety

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, powiedział, że sekcja zwłok kobiety została przeprowadzona we wtorek po południu.

- Wstępne wyniki nie wskazują na to, aby ktokolwiek przyczynił się do jej śmierci. Lekarz wskazał wstępnie zmiany chorobowe jako przyczynę zgonu – podkreślił Prokopowicz.

Sekcja zwłok 45-letniego mężczyzny została przeprowadzona w czwartek. - Biegły ustalił, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie alkoholem etylowym. Aby jednak potwierdzić tę wersję, potrzebujemy jeszcze dodatkowych badań próbki krwi – dodał prokurator.

Czytaj też: Znaleźli ciało matki i syna. "Nie można wykluczyć działania osoby trzeciej"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/ gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości