TVN24 | Kraków

Rodzina zgłosiła zaginięcie 37-latka, policjanci znaleźli go na ukrytej w lesie plantacji konopi

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Tarnów (Małopolska)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthTarnów (Małopolska)

Krewni 37-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego zgłosili jego zaginięcie. Strażacy i policjanci rozpoczęli poszukiwania w okolicznych lasach. Znaleźli mężczyznę na ukrytej w zaroślach plantacji marihuany.

Jak podaje policja, do zdarzenia doszło w połowie lipca. Rodzice 37-latka zadzwonili z informacją, że ich syn mógł pójść do lasu z zamiarem zrobienia sobie krzywdy. Policjanci i strażacy rozpoczęli poszukiwania.

Sekretna uprawa

Akcja zakończyła się po kilku godzinach, gdy już miała zostać podjęta decyzja o zwiększeniu liczby poszukujących. - Policjanci odnaleźli mężczyznę. Był cały i zdrowy. Przebywał zaledwie kilka kilometrów od miejsca zamieszkania, w lesie, gdzie na przygotowanym przez siebie terenie zielonym uprawiał konopie indyjskie – poinformował Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Na dwóch małych poletkach, ukrytych wśród leśnej roślinności policjanci znaleźli 66 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu.

W związku z nielegalną uprawą mężczyzna został zatrzymany. Prokurator zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. Podejrzany trafił pod opiekę lekarską w związku ze zgłoszoną wcześniej sytuacją kryzysową. 

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków